Problem z karpiam koi w oczku wodnym

/ 1 odpowiedzi
WitamPewnie powtarzam się,ale problem jaki mam z karpiami koi,nie był tutaj opisywany.Otóż,w marcu wykopałem oczko o wymiarach 2.20 na 2,90 i glębokie 100 cm,połączone jest z małym strumykiem.Po napełnieniu,odczekałem ok 2 tyg,i wpuściłem w ciągu kilku dni 30 szt małego karpia koi(ok 6 cm).Po ok 2 miesiącach,część karpi urosła,a część zaczęła padać.Do dziś dnia padło 9 szt,były malutkie,nic nie urosły,nie miały plam ani oznak choroby,wyglądały tak,jakby nic nie jadły.Jedną celem kontroli ( słabą ) odłowiłem i poddałem kwarantannie w osobnym zbiorniczku,ale nie chciała jeść i po jednym dniu padła.Nie bardzo wiem co mogę zrobić,wodę poddałem kilkakrotnej kontroli,i było ok,a wręcz idealnie,a ryby wciąż padająproszę o pomoc,może ktoś spotkał się z podobnym problemempozdrawiam
u?ytkownik147181


Przyczyna jest bardzo prosta ! za mało miejsca na 30 karpi koi ;) Te rybki szybko rosną pobierają dużo tlenu i pokarmu. Na twoim miejscu wpuścil byb tam karasie koi które równie dobrze wyglądają i są owiele wytrzymalsze ;) ja w swoim oczku 150 na 100 cm miałem oko 60 karasi i i przezimowały 2 zimy.Przez ten czas zdechły max 5 sztuk ;) Oczywiście nie rezygnuj z karpi ;) tylko po prostu wpuść ich mniej oko 5 sztuk reszta to niech będą karasie. Pozdrawiam ! (2015/07/21 10:50)