Problem z haczykiem karpiowym

/ 19 odpowiedzi
Mam problem z haczykami , mianowicie ryby ciągle sie wypinają , jakie mam używać haczyki na karpie? 1kg-6kg
ogtw

Haczyki powinny być mocne, żeby się nie wyginały. powodem wypinania może być duży ciężarek blisko haczyka w czasie holu ryby. (2015/07/12 13:14)

ddz79

ostrze haczyka wygiete w strone trzonka,moze napisz jakich haczykow uzywasz obecnie (2015/07/12 21:13)

Pawka

Może jakie mam używać haczyki na karpia?(splawik) (2015/07/13 14:04)

zbynio 33

TB ma dobre i tanie haczyki karpiowe np. nr 4. W sumie to nie kumam jak moze karp sie spinać? Może to nie wina haków, a rodzaju i podania przynęty, czy budowy samego zestawu..... (2015/07/15 10:33)

patryk-kociemba

Może jakie mam używać haczyki na karpia?(splawik)

Ja karpie łowie także na spławik i w zależności od przynęty łowie nawet na haki wielkości 16, sprawdzają mi się ownery i póki co nie mam problemu ze spinkami.

pozdrawiam

(2015/07/15 11:50)

patryk-kociemba

http://leszcz.eu/pl/p/Haczyki-Owner-HO-50046/2350
coś takiego (2015/07/15 11:55)

zbynio 33

Może jakie mam używać haczyki na karpia?(splawik)

Ja karpie łowie także na spławik i w zależności od przynęty łowie nawet na haki wielkości 16, sprawdzają mi się ownery i póki co nie mam problemu ze spinkami.

pozdrawiam

Nr 8 rozumiem, ale 16 nie :))))). Dlaczego kolega stosuje tak małe haki na karpia?? (2015/07/15 12:38)

patryk-kociemba

Łowiłem matchem, na haku miałem 2 pinki, lub pinkę i balego , podczas ostatnich upałów na większe haki nie miałem brań. (2015/07/15 14:23)

zbynio 33

Łowiłem matchem, na haku miałem 2 pinki, lub pinkę i balego , podczas ostatnich upałów na większe haki nie miałem brań.

Jakie duże karpie Szanowny Kolega  łowi? Uczę się cały czas i chętnie dowiem się czegoś. Na jakim zbiorniku kolega łowi i jak nęci? Czy może bez nęcenia? Jak takie anemiczne te karpie, że pinkę ledwie zasysa to i może nęcenie nie pomaga? (2015/07/15 16:44)

Robson86

Haki ACE... 22pln za 10 sztuk ale są zaj...ste nie tepią się jak kordy i nie rozginają stosuje rozm.4-6 ani razu mnie jeszcze nie zawiodły, zarówno long shank jak i krotsze polecam. a przypony na fluorocarbonie sprawdzają się wszedzie i nie trzeba pozycjonera stosować po odpowiednim wiązaniu...
Pozdrawiam. (2015/07/15 18:21)

patryk-kociemba

Łowiłem matchem, na haku miałem 2 pinki, lub pinkę i balego , podczas ostatnich upałów na większe haki nie miałem brań.

Jakie duże karpie Szanowny Kolega  łowi? Uczę się cały czas i chętnie dowiem się czegoś. Na jakim zbiorniku kolega łowi i jak nęci? Czy może bez nęcenia? Jak takie anemiczne te karpie, że pinkę ledwie zasysa to i może nęcenie nie pomaga?

zbiornik to staw hodowlany, łowiłem na głębokości 80 cm, nęciłem grubą zanętą truskawkowa oraz miodową z dodatkiem kukurydzy konserwowej oraz konopii. Prawdopodobne lekkie brania były spowodowane tym, że było ciepło a woda jakaś zielonkawa jakby kwitła - taka moja teoria. (2015/07/15 20:18)

patryk-kociemba

sorki a karpie w zakresie 2 - 4 kilo, na zdjeciu ten największy złowiony na haczyk 14 . (2015/07/15 20:43)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zbynio 33

patryk-kociemba; Spoko masz swój patent na tych stawach i jak Ci sie sprawdza to super. Kurcze człowiek całe życie się uczy czegoś nowego. Gratki ładnego karpiszona :). U mnie to bardziej brutalne te karpie są.., a tam nie chce mi się tłumaczyć ;). Pozdrole i więcej takich udanych połowów życzę:). (2015/07/15 22:10)

użytkownik130601

W każdej firmie trafi się jakiś wadliwy hak,ja używam kilku firm i w każdej miałem spine lub zlamanie przez te kilka lat nie trafilem na super haki. Karpie 1-6kg łapie na różne haki najmniejszy to czasami 16 a najwiekszy 1 zależy co na hak zakładam. (2015/07/18 17:36)