Problem z dyskiem usb Intenso 500GB

/ 3 odpowiedzi
Witam,mam problem.Kilka dni temu sformatowalem w wym dysk i od tamtej chwili moje dvd nie nie widzi zamieszczonych na nim plikow,komp czyta go bez problemu. Sprawdzalem go u kolegi i na jego dvd to samo. Moze ktorys z kolegow moze mi pomoc.
Wonski79


dvd odtwarza tylko system plików fat32 więc jak sformatowałeś na NTFSa to dlatego DVD go nie widzi a komp widzi

pozdrawiam (2012/09/20 12:07)

dariuszdyl


dvd odtwarza tylko system plików fat32 więc jak sformatowałeś na NTFSa to dlatego DVD go nie widzi a komp widzi

pozdrawiam


Mam dysk podzielony na 2 partycje, obydwie w NTSC i czy jest to CD-ROM czy DVD to widzi mi filmy na obydwu partycjach.
Istnieje taka możliwość że w czasie formatowania uszkodzony został sektor rozruchowy dysku.
Ostatnio u syna w laptku miałem taki przypadek że w czasie formatowania coś poszło nie tak i niby dysk był widziany przez komputer, ale nic nie można było na niego wrzucić. Oddałem go znajomemu i pomogło formatowanie z pod najprostszej wersji Linuxa. Podobno błąd polegał na tym że sektor rozruchowy został ustawiony tak, że jakby był po za dyskiem. (2012/09/21 15:07)

Wonski79


Tu nie chodzi o odtwarzacz DVD w komputerze tylko tak zwane kino domowe z możliwością odtwarzania z zewnętrznych nośników USB. Dysk opisany wyżej jest przenośnym dyskiem coś jak FlashUSB. Chodzi o to że takie urządzenia jak telewizor czy kino domowe nie rozpoznają pamięci zewnętrznej sformatowanej w systemie plików NTFS i nie ma to nic wspólnego z sektorem rozruchowym dysku. (2012/09/21 15:27)