Zaloguj się do konta

Problem z doborem przynęty na Odrę

utworzono: 2013/08/12 22:26
TyberxSpin

Witam kolegów po kiju. Mam pytanie odnośnie przynęt ( głównie szczupakowych ) . Wiem że ten wątek był ponawiany ale lepiej usłyszeć coś skierowane do siebie. Jakie przynęty preferują zębate w waszych łowiskach ? Ja łowię głównie w odrze . Stosowałem gumy woblery ale nie używałem w ogóle obrotówek. O dziwo zaczęły się efekty których wcześniej nie było. Na obrotóke nr2 typu long uwieszały sie mniejsze szczupaczki ( ok 30 cm ) i okonie. Nie mogę namierzyć tych chociaż wymiarowych . Słyszałem o przynętach Mepps są ponoć bardzo skuteczne dzisiaj zakupiłem taką ( Mepps Aglia nr 4)-srebrna ale urwałem po paru rzutach i nie wiem co o niej sądzić.  Powiedzcie jakie przynęty się sprawdzają na waszych łowiskach?? Kolory , kształty , wielkości , firmy... Każde Odpowiedzi mile widziane !!!  [2013-08-12 22:26]

wirefree

Na duzego szczuplaka spokojnie obrotowka od 4 wzwyz im wieksza tym lepiej. Problem w tym że w odrze te duże sztuki wybieraja sobie najczesciej miejsca w zawadach np w faszynie i ciezko je stamtad wyrwac bez utraty przynety. Najprosciej wszelkiego rodzaju starorzecza i rozlewiska tam bedzie na 100% wieksza sztuka i najlepiej jesienia.

 

[2013-08-13 11:12]

TyberxSpin

Ok. Dzięki ;)
[2013-08-13 13:55]