Próba złowienia karpia kulka problem

/ 15 odpowiedzi
Hej, czesc, witam ;)mam taki problem, byłem na rybkach na parę godzin, założyłem kulkę crab&halibut + kuku miód, i miałem takie dziwne brania, zrobiłem duży zwis, za pierwszym razem bombka leciała do góry ale takimi podskokami, poszło prawie pod kij zacinam pusto, drugi raz, bombeczka leciała pod kij, opadła koniec brania, przerwa między haczykiem a kulką to jest jakieś 1 cm, coś źle robię czy brak szczęścia? pytam bo jutro jadę na nockę, nie chce żeby się to powtórzyło.
TheBrychu


Jak dla mnie 1 cm odległości to trochę dużo. Zrób parę mm 2 lub 3 max 5 mm i wg mnie powinno podziałać (2012/08/29 18:35)

JKarp


CześćZrób odległość nawet 15mm. Skróć ten długi zwis ( jaki długi ? ) - wystarczy 20-25cm i wyreguluj hamulec :-).Opisz zestaw - jaki haczyk i jak długi masz przypon.JK (2012/08/29 18:45)

JKarp


CześćNie dawaj tak długiego zwisu.A jak sprężyna? Znaczy ile waży?JK (2012/08/29 18:56)

Łobo


Witaj!Zamiast kupować gotowce, lepiej zacząć je robić samemu. To proste! Robisz oczko, zakładasz kulkę na włos, odmierzasz max. 4mm żyłki i wiążesz hak węzłem bez węzła!

Pozdrawiam!
ML (2012/08/29 18:58)

Fix


okej, długośc przyponu może byc czy skrócic?spreżyna 25g ale jak napcham zanęty to trochę waży. (2012/08/29 18:59)

Łobo


Kolego. Daj sprężynę bez dociążenia. Przypon jest dobry, tzn. jego długość.
Dziękuję i pozdrawiam!
ML (2012/08/29 19:04)

JKarp


CześćPrzypon zostaw.Lepsza byłaby minimum 40g - jest po prostu stabilniejsza.Dopiero teraz zobaczyłem - masz przypon z haczykiem nr 8?Nie jest zły ten haczyk a wręcz bardzo dobry - mógłby być ciut większy np 6 lub jeszcze lepiej 4.JK (2012/08/29 19:06)

zibipilkarz


CześćPrzypon zostaw.Lepsza byłaby minimum 40g - jest po prostu stabilniejsza.Dopiero teraz zobaczyłem - masz przypon z haczykiem nr 8?Nie jest zły ten haczyk a wręcz bardzo dobry - mógłby być ciut większy np 6 lub jeszcze lepiej 4.JK

Nie wiem czy mam racje bo nie jestem specem , ale słyszałem że często amur tak bierze na kulki , że pociągnie i wypluje (2012/08/29 20:38)

altershepi


A wg mnie to jest wina tego że nie karp a lin pobiera Ci przynętę :) miałem tak na stawie komercyjnym... ile się nie nawk**ialem zanim udało mi się coś zaciąć... Jak dla mnie ewidentnie lin... (2012/08/29 21:29)

damiano89


Czy w tym zbiornik jest amur?? Bo on czasem ma dziwne brania;) (2012/08/29 22:56)

Fix


CześćPrzypon zostaw.Lepsza byłaby minimum 40g - jest po prostu stabilniejsza.Dopiero teraz zobaczyłem - masz przypon z haczykiem nr 8?Nie jest zły ten haczyk a wręcz bardzo dobry - mógłby być ciut większy np 6 lub jeszcze lepiej 4.JK

Nie wiem czy mam racje bo nie jestem specem , ale słyszałem że często amur tak bierze na kulki , że pociągnie i wypluje
Możesz miec racje bo ciągnie się tam teraz amury nie duże, na kuku parę wyciągnąłem, i to może byc to, ale co z tym zrobic? szybciej zacinac? :)
i parę słów do  MILORD-LOBO to że nie masz żadnej wiedzy na temat karpia, to już pomijam, najpierw udzielałeś mi porady a później ban? no nieźle, od grupy się odłączam, powrócę niebawem ;)


(2012/08/30 10:06)

zibipilkarz


Jak amur dobierze ci się do kulki to nic nie zrobisz ... nieraz się uda , nieraz nie. Tym bardziej jak biorą ci nieduże , nic na to chyba nie da się poradzic (2012/08/30 14:53)

wilkoo1


czesc

moim zdaniemsam juz sobie odpowiedziales na pytanie conrobisz nie tak ,tylko nie zajarzyles

do tego typu przyponow nie stosój sprezyny kazda drobnica becie ci wybierac ze sprezyny a ty myslisz ze masz branie jak masz zamiar donecic to na przypon nadziej siatke pva zrob stika mixs kulek np z peletem i tunczykiem w oleju i zanecic punktowo i drobnica nie bedzie ci przesowac przuponu jak to zrobic poszukaj na forach sprezyna to juz przzytek zwlaszcza na karpia no chyba ze dla ciebie 1,5kg rybki to karpie a przypon jest ok ciezarek i necenie punktowe jesli nie masz mozliwosci necenia dywanowego

polamania kija

(2012/08/30 19:25)

piotrcarp


Witam ja nie daje zadnego zwisu swingera mam pod kijem jak jest branie to ciagnie prosto z kolowrotka a wolna szpule tez mam dosyc mocno przykrecona i mi sie to sprawdza i na karpiach i amurach.Lowie albo na sztywno calkiem albo stoper mam odsuniety od ciezarka o max 5cm i to wystarczy. (2012/08/30 20:20)