Prezydent reguluje rzeki

/ 13 odpowiedzi
No i sie zacznie robienie z rzek kanałów. Andrzej Duda  podpisał akt ratyfikacyjny europejskiego porozumienia w sprawie głównych śródlądowych dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym (AGN).
u?ytkownik200880


To pewna sprawa? Będziemy mieli kanały na odrze i Wisle? :'( (2017/03/07 19:58)

grucha1986


Jeśli w zamiarze jest usunięcie tam, zapor oraz pogłebianie niektórych odcinków to jest ZA  (2017/03/07 20:39)

Sith


Jeśli w zamiarze jest usunięcie tam, zapor oraz pogłebianie niektórych odcinków to jest ZA 
Ja też, ale nie bądźmy naiwni, aż tak dobrze to nie będzie. Z drugiej strony to zostały już tylko mizerne 3 latka kadencji tego "zespołu", więc jest nadzieja, że do tego czasu to nawet projekty nie powstaną.
  (2017/03/08 06:06)

Askan


Kanały już w Polsce są tylko jak one są wykorzystane.Cała Europa stara sie przywrócic stan PIERWOTNY w rzekach tylko nie wszędzie się to uda.Ren,Dunaj i kilka innych wielkich rzek to od lat dobrze utrzymane drogi wodne a u nas wszystko przerzucono na drogi i smrodzące samochody.Taka ustawa nic nie da bo nie będzie na to pieniędzy a tak jak się ktoś bardzo ROZMARZYŁ o likwidacji tam to niech da projekt likwidacji tamy we Włocławku.Madrala,nie takie głowy o tym myślały.Nawet to że jest kanał bardzo krótki,pod Łazami k. Mielna,pieniadze poszły w błoto bo projektowała to zwykła SIUCHA na polecenie tych co wyszarpali pieniądze z UNII. (2017/03/08 06:32)

Askan


Krótki kanał z którym są problemy to w nim zabudowane WROTA przeciw sztormowe.Kto dopuścił to cudo do użytku?Kto za to odpowie kiedyś,za ten BUBEL.Już są głosy aby bić drugi równoległy z GŁÓWKAMI  daleko w morze bo tak jest prawidłowo.Pozdro (2017/03/08 06:45)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pakul1206


Tylko że to nie jest projekt Pisu tylko odgórna dyrektywa unijna, duży procent transportu z dróg ma być przerzucony na barki. Podobno taniej i ekologiczniej. (2017/03/08 14:55)

Jakub Woś


Jeśli w zamiarze jest usunięcie tam, zapor oraz pogłebianie niektórych odcinków to jest ZA 

Grucha1986 nie będzie usuwania tam, wręcz przeciwnie. Powstanie ich cała sieć. W czasie suszy Wisła ma bardzo niski poziom, przykład mieliśmy w zeszłym roku kiedy elektrownie stawały bo nie miały czym się chłodzić. Stan wody w niektórych miejscach wynosił pół metra a aby przepłynęła barka potrzebne jest ponad 2,5m. Aby nie dopuścić do takich sytuacji trzeba będzie wybudować sieć zapór ,które będą gromadzić wodę na czas suchych lat. (2017/03/08 15:27)

Jakub Woś


Kanały już w Polsce są tylko jak one są wykorzystane.Cała Europa stara sie przywrócic stan PIERWOTNY w rzekach tylko nie wszędzie się to uda.Ren,Dunaj i kilka innych wielkich rzek to od lat dobrze utrzymane drogi wodne a u nas wszystko przerzucono na drogi i smrodzące samochody.Taka ustawa nic nie da bo nie będzie na to pieniędzy a tak jak się ktoś bardzo ROZMARZYŁ o likwidacji tam to niech da projekt likwidacji tamy we Włocławku.Madrala,nie takie głowy o tym myślały.Nawet to że jest kanał bardzo krótki,pod Łazami k. Mielna,pieniadze poszły w błoto bo projektowała to zwykła SIUCHA na polecenie tych co wyszarpali pieniądze z UNII.

Zgadza się . Zachód Europy renaturalizuje rzeki a Polski rząd zdecydował ratyfikować konwencję z 96 roku. Znaczy rozwojowo i umysłowo jesteśmy jakieś 21 lat za zachodem. (2017/03/08 15:56)

grucha1986


Jak nie będzie z czego to i tak się nie zgromadzi, gdyż postawisz tamę i tam coś będzie napływać a poniżej będzie jeszcze gożej. Dowodem są miejsca na dolnej wiśle gdzie w przypadku niskiego stanu wody jeśli elektrowania nie póści wody to wisła zamienia się w rzekę wielkości potoku i można na drugą stronę przejść w woderach. O ile się nie mylę to gdy nie gordzono rzek a w odpowiednich miejscach pracowały pogłębiarki to sytuacja wyglądała lepiej. Wystarczy cofnąc się kilkadziesiąt lat wstecz...  (2017/03/08 20:06)

erykom


Na szczęście Mój odcinek Odry na którym łowię znajduje się między dwoma śluzami i wody zawsze pod dostatkiem,nawet jak spuszczają wodę to jest jej na tyle że spokojnie można łowić a nie siedzieć nad wodą i zarzucać wędki w kałużę... (2017/03/08 20:53)

jacfar


pocieszające jest to, że prognozowane wydatki rozciągnięte na x lat to ok 70mld pln, więc najpierw antyeuropejski rząd wyciągnie łapę po kasę do brukseli, potem rozgrzebie Wisłę, Odrę i zgodnie z obietnicami wyborczymi przekopie mierzeję wiślaną :D a potem zniknie (oby) razem z odpowiedzialnością za rozpieprzenie kilku ekosystemów, na szczęście szyszko skleci na kolanie jakąś ustawę, która wszystko ureguluje i będą czyści :D wyimaginowane zyski mędrcy oszacowali na ok 300mld pln, więc nie odpuszczą. niedawno miała być druga irlandia, teraz nam fundują holandię, tylko że tam na szlaku do amsterdamu rozgrywane były spinningowe ME w ub. roku- eemeer, gooimeer, ijmeer szczupakowo-sandaczowe eldorado na szlaku żeglownym głębokości max 4m. a jak znam życie to u nas skasują ostatnie tarliska w/w w imię prostowania dna i ogólnego dobrobytu :D (2017/03/08 22:02)

Sith


(...) a potem zniknie (oby) (...)
... i to jest najbardziej pocieszająca prognoza...
  (2017/03/09 06:29)

Askan


(...) a potem zniknie (oby) (...)
... i to jest najbardziej pocieszająca prognoza...
 
Alku,ale ile lat to będzie trwało zanim to świństwo padnie?robią długi na potęgę a Unia na niepewne projekty nie da kaczorom ani grosza.Pozdro
  (2017/03/09 06:55)