Zaloguj się do konta

Prezent dla taty - proszę o radę.

utworzono: 2014/03/12 21:47
JoanB

Tata łowi rekreacyjnie na Wiśle w okolicach Krakowa na spławik (tyle wiem) i chciałabym mu kupić jakiś zestaw przyzwoity, żeby w lecie mógł z niego skorzystać.

Interesuje mnie zakup zestawu:wędka, spławiki, kołowrotek, żyłka - pytanie do tutaj zgromadzonych, to co mam konkretnie wybrać, bo ilość rodzajów jest przytłaczająca na allegro. Kompletnie się nie znam na tym i boję się, że w sklepie wcisną mi zwyczajnie jakieś badziewie, jak już się parę razy zdarzyło.

+ jeżeli ceny powyższego będą znośne to jakiś zestaw przynęt lub elektroniczny powiadamiacz (czy coś takiego).

Będę wdzięczna za jakieś konkretne rady, modele itp., parametry żyłkiZależy mi żeby sprzęt był dobrej jakości (nie może się rozlecieć po kilku użyciach), cena: max 300-350 zł za całość (jeżeli to możliwe). Chciałabym żeby miał taki gotowy zestaw na rozpoczęcie sezonu. 

Od razu powiem, że nie mam bladego pojęcia jakie ryby łowi :) Zapewne te które zmutowały w Wiśle...  [2014-03-12 21:47]

Tata łowi rekreacyjnie na Wiśle w okolicach Krakowa na spławik (tyle wiem) i chciałabym mu kupić jakiś zestaw przyzwoity, żeby w lecie mógł z niego skorzystać.

Interesuje mnie zakup zestawu:wędka, spławiki, kołowrotek, żyłka - pytanie do tutaj zgromadzonych, to co mam konkretnie wybrać, bo ilość rodzajów jest przytłaczająca na allegro. Kompletnie się nie znam na tym i boję się, że w sklepie wcisną mi zwyczajnie jakieś badziewie, jak już się parę razy zdarzyło.

+ jeżeli ceny powyższego będą znośne to jakiś zestaw przynęt lub elektroniczny powiadamiacz (czy coś takiego).

Będę wdzięczna za jakieś konkretne rady, modele itp., parametry żyłkiZależy mi żeby sprzęt był dobrej jakości (nie może się rozlecieć po kilku użyciach), cena: max 300-350 zł za całość (jeżeli to możliwe). Chciałabym żeby miał taki gotowy zestaw na rozpoczęcie sezonu. 

Od razu powiem, że nie mam bladego pojęcia jakie ryby łowi :) Zapewne te które zmutowały w Wiśle... 


Cześć! Rozumiem,że nie znasz się na tym,lecz troszeczke za mało mi Twój wpis mówi dlaczego,dlatego że na spławik można różne ryby łowić,na różne wędki,różne kołowrotki,żyłki itp. itd.Jakbyś się tak dopytała taty jakie on przeważnie te ryby łowi,wtedy śmiało coś można Tobie będzie doradzić.



[2014-03-12 22:15]

Aha jeszcze coś. Ten elektroniczny ''powiadamiacz'' a dokładniej elektroniczny sygnalizator nie jest potrzebny do łowienia na spławik,także to możesz sobie odpuścić. [2014-03-12 22:17]

mateuszwos

Tata łowi rekreacyjnie na Wiśle w okolicach Krakowa na spławik (tyle wiem) i chciałabym mu kupić jakiś zestaw przyzwoity, żeby w lecie mógł z niego skorzystać.

Interesuje mnie zakup zestawu:wędka, spławiki, kołowrotek, żyłka - pytanie do tutaj zgromadzonych, to co mam konkretnie wybrać, bo ilość rodzajów jest przytłaczająca na allegro. Kompletnie się nie znam na tym i boję się, że w sklepie wcisną mi zwyczajnie jakieś badziewie, jak już się parę razy zdarzyło.

+ jeżeli ceny powyższego będą znośne to jakiś zestaw przynęt lub elektroniczny powiadamiacz (czy coś takiego).

Będę wdzięczna za jakieś konkretne rady, modele itp., parametry żyłkiZależy mi żeby sprzęt był dobrej jakości (nie może się rozlecieć po kilku użyciach), cena: max 300-350 zł za całość (jeżeli to możliwe). Chciałabym żeby miał taki gotowy zestaw na rozpoczęcie sezonu. 

Od razu powiem, że nie mam bladego pojęcia jakie ryby łowi :) Zapewne te które zmutowały w Wiśle... 

Jeśli tata ma już jakiś sprzęt a przy tym wędkuje często to ja bym się w zestawy nie bawił. Zapewne sam sobie kupuje żyłki, spławiki, wędki, kołowrotki itp o takich parametrach jakie mu są potrzebne. To, że trafisz w parametry i potrzebę jest naprawdę niewielka szansa. Wyobraź sobie, że tata idzie do sklepu zakupić Tobie bieliznę i mówi do ekspedientki tyle, że ważysz około 50 kg (strzelam:)). Marna szansa na udany zakup, nie?:) Ja bym raczej poszukał coś w gadżetach typu: wędkarska waga z miarką, do tego jakiś ciekawy wędkarski nóż, ewentualnie pokrowiec na wędki o ile takowego nie ma. Tutaj parametry nie są tak istotne a pozostaje tylko kwestia gustu:) Pomyśl o czymś takim Joanno.
[2014-03-12 22:49]

Tato łowi na rzekach czy stawach? [2014-03-13 06:48]

Wiem nie przeczytałem dokładnie:) [2014-03-13 06:49]

Tom2000

Może jakieś wygodne siedzisko czy krzesło wędkarskie. [2014-03-13 08:37]

saviano

Ja bym zastanowił się bardziej nad jakimś koszem, siedziskiem lub skrzyneczką na te wszystkie spławikowe drobiazgi/zestawy. Jak zobaczysz tatę, jak grzebie przy swoich rzeczach (np. pakuje się na wyprawę) podejdź i zainteresuj się niby z przypadkowo i zobacz, co ma a czego nie (może być ciężko w połapaniu się), ewentualnie będziesz wiedzieć, jakie wymiary mogą mieć graty i coś w sklepie dopasować lub poszukać np. w sklepie internetowym co może się przydać. Polecam wedkarski.com.
[2014-03-13 08:39]

Romuald55

Moim zdaniem kup 6 metrową bolonkę.To wędka przeznaczona do rzecznego łowienia na spławik.
Oczywiście wybierz węglową.W sklepie wędkarskim Ci doradzą.Resztę oprzyrządowania tata kupi sobie sam.Podejrzewam,że może nawet mieć.
[2014-03-13 08:50]

halski021

Wg mnie najlepiej kup w sklepie wędkarskim talon na sprzęt wędkarski , a tata sam sobie wybierze to , co mu najbardziej się przyda w wędkowaniu. [2014-03-13 09:10]

Glovvacz

Wg mnie najlepiej kup w sklepie wędkarskim talon na sprzęt wędkarski , a tata sam sobie wybierze to , co mu najbardziej się przyda w wędkowaniu.




Bardzo dobre wyjście z sytuacji(bezpiecznie) ;], również popieram taki pomysł.
[2014-03-13 13:19]

Haryyy5

Też radziłbym wykupić tacie jakiś bon towarowy na sprzęt. Wędek/kołowrotków nawet nie próbuj kupować bo zrobisz więcej szkody niż pożytku i albo będą leżały i się kurzyły albo tata będzie łowił na nie z grzeczności mimo że nie do końca mu odpowiadają. A jeśli nie chcesz bonu bo nie lubisz dawać takich prezentów (bo ja na przykład nie lubię) to celuj w rzeczy bardziej uniwersalne. Mozesz kupić w tej cenie kilka rzeczy które mu się na pewno przydadzą.

Zobacz czy nie ma torby. Jak nie ma to :

http://allegro.pl/duza-torba-wedkarska-5kieszeni-super-cena-i4031531597.html

sam mam dokładnie tą, używam, w tej cenie rewelacja.
do torby przyda się parę organizerów na drobiazgi np.
http://allegro.pl/skrzynka-organizer-walizka-nor16duo-msgarden-i3967512814.html

ważne żeby miała takie "wcięcia" górnej w które wchodzą przegródki bo inaczej będzie latało. Ta którą podałem ma chyba wyjmowane ścianki, bardzo przydatna rzecz, szukaj właśnie takiej z wyjmowanymi.

fajne rzeczy i mamy dopiero 100zł :) także jeszcze masz pole do popisu.

Możesz też kupić coś z powiedzmy rzeczy luksusowych. Jakiś markowy multitool; nóż, czy coś takiego. Są to prezenty o tyle dobre że często ktoś chciałby coś mieć ale głos rozsądku mówi stop. Bo po co kupować piękny scyzoryk za 300 zł jak rynkowy za 10 zł wystarczy. Sam dostałem teraz na święta świetny markowy nóż myśliwski ze stanów z którego bardzo się cieszyłem a sam w życiu bym go sobie nie kupił.

Przykładowo taki zestaw dla wędkarza :

http://allegro.pl/multitool-browning-noz-scyzoryk-zestaw-mysliwski-i4049714637.html
[2014-03-13 13:51]

haja

Wg mnie najlepiej kup w sklepie wędkarskim talon na sprzęt wędkarski , a tata sam sobie wybierze to , co mu najbardziej się przyda w wędkowaniu.




Bardzo dobre wyjście z sytuacji(bezpiecznie) ;], również popieram taki pomysł.


Świetny pomysł !! [2014-03-13 16:31]

JoanB

Wg mnie najlepiej kup w sklepie wędkarskim talon na sprzęt wędkarski , a tata sam sobie wybierze to , co mu najbardziej się przyda w wędkowaniu.




Świetny pomysł. Jakoś na to nie wpadłam. Wielkie dzięki :)

Dziękuję za wszelkie dobre rady. Fakt nie mam o tym pojęcia, wiec pewnie nie trafiłabym z prezentem, a tak uniknę niepotrzebnego wydawania kasy, a i tata będzie zadowolony, bo wybierze co będzie chciał a najwyżej kupię mu do tego talonu na sprzęt jakiś drobiazg.
Pozdrawiam i życzę udanych połowów.
[2014-03-13 21:25]