Zaloguj się do konta

Prawo wędkowania w wieku 12 lat

utworzono: 2012/09/25 16:48
Szkielet

Czy mając 12 lat mogę łowić 1 wędką, a mój opiekun 2 wędkami? Jaki musiałbym mieć dokument?                                     Z góry dziękuję: Szkielet
[2012-09-25 16:48]

Koper94

Opiekun musi dzielić z tobą swój komplet wędek czyli ty łowisz na jedną i on na jedną.
[2012-09-25 17:06]

sivy2504

Jeśli masz kartę to możesz na 2 ale pod opieką opiekuna, który ma kartę i jest pełnoletni. Od 14 możesz sam łowić.
[2012-09-25 17:11]

blacha13

możesz łowić bez karty wędkarskiej do 16 lat pod opieką kogoś dorosłego metodą spławikową na jedną wędkę . od lat 16 musisz posiadać kartę wędkarską
[2012-09-25 17:19]

MASTINO

Jeśli masz kartę to możesz na 2 ale pod opieką opiekuna, który ma kartę i jest pełnoletni. Od 14 możesz sam łowić.



@Sivy2504, po co pisać coś, o czym się nie ma pojęcia? Wiesz, że gdzieś zadzwoniło, ale nie wiesz w którym kościele. Daruj sobie udzielanie TAKICH rad.

@Szkielet, nie masz Karty, więc chcesz wędkować pod opieką osoby dorosłej z Karta Wędkarską, tak? Otóż jeśli ta osoba chce wędkować i Ty również, to i Ty i ten dorosły łowicie mając po JEDNEJ wędce. Jak wyrobisz sobie już Kartę, to i Ty i ten dorosły będziecie mogli łowić obaj na dwie wędki każdy, jednak pomijając metodę spinningową, w której nie można łowić równocześnie drugą wędką, a drugim takim ograniczeniem jest połów nocny, ponieważ do 16 roku życia, nawet mając już Kartę, w nocy możesz wędkować tylko pod opieką osoby pełnoletniej, ale również aż na dwie wędki i Ty i on.



[2012-09-25 17:29]

MASTINO

możesz łowić bez karty wędkarskiej do 16 lat pod opieką kogoś dorosłego metodą spławikową na jedną wędkę . od lat 16 musisz posiadać kartę wędkarską




Następny doradca, cholera jasna! Bez Karty Wędkarskiej można wędkować do 14 lat (słownie- CZTERNAŚCIE). Kartę musisz posiadać od 14 lat jak chcesz legalnie i samodzielnie wędkować. Nazywasz się wtedy "Członek-uczestnik". Masz już Kartę - łowisz na dwie wędki, albo jednym spinningiem- SAM.



[2012-09-25 17:35]

sivy2504

MASTINO źle zrozumiałeś moją wypowiedź chyba. Chodzi mi o to samo co ty napisałeś tylko innymi słowami (być może ja źle wytłumaczyłem) ,,Jak wyrobisz sobie już Kartę, to i Ty i ten dorosły będziecie mogli łowić obaj na dwie wędki każdy'' [2012-09-25 17:46]

MASTINO

MASTINO źle zrozumiałeś moją wypowiedź chyba. Chodzi mi o to samo co ty napisałeś tylko innymi słowami (być może ja źle wytłumaczyłem) ,,Jak wyrobisz sobie już Kartę, to i Ty i ten dorosły będziecie mogli łowić obaj na dwie wędki każdy''



No to więcej osób źle zrozumiało, bo dostałem sporo pytań na PW w tej sprawie po Twoim poście.


[2012-09-25 17:54]

zorro106

Jest taka możliwość musisz wyrobić sobie legitymację  członkowską, ona jest do 14 lat już koszt ok. 50 zł.  to upoważnia cię do łapania na jedną wędkę ale tylko pod opieką osoby dorosłej posiadającą kartę wędkarską i może łapać na dwie wędki, czyli ty na 1 a opiekun na 2. Dostajesz swój rejestr połowu. Wiem bo wędkuje tak z synem który ma 8 lat.
[2012-09-25 18:39]

withanight88

Jest taka możliwość musisz wyrobić sobie legitymację  członkowską, ona jest do 14 lat już koszt ok. 50 zł.  to upoważnia cię do łapania na jedną wędkę ale tylko pod opieką osoby dorosłej posiadającą kartę wędkarską i może łapać na dwie wędki, czyli ty na 1 a opiekun na 2. Dostajesz swój rejestr połowu. Wiem bo wędkuje tak z synem który ma 8 lat.


Będąc członkiem uczestnikiem , osoba do lat 14 ma prawo wędkować na 2 wędki, nie jedną. Kto Ci wmówił, że na jedną?

5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki. 
[2012-09-25 21:27]

zorro106

W kole do którego należę  tak mi mówili ale faktycznie w regulaminie nic nie pisze o  ilości wędek Widocznie mnie źle poinformowali. 
[2012-09-26 07:42]

Pitbul

Mastif. W kwestii formalnej.Czy aby według obowiązującego prawa i przepisów - posiadaczem Karty Wędkarskiej można zostać po ukończeniu 14 lat....?T. [2012-09-26 08:09]

zorro106

Kartę wędkarską może mieć młodzież po ukończeniu 14 lat. Może on wtedy wędkować sam bez opieki osoby dorosłej(nie dotyczy pory nocnej w tedy tylko z opiekunem) a od 16 lat może już wędkować tak jak pełnoletni wędkarz. Legitymacja członkowska jest do 14 lat. i może wtedy wędkować tylko z osobą pełnoletnią posiadającą kartę wędkarską, nie zabierając żadnych uprawnień opiekunowi. Ma swój limit, stanowisko. wędki. posiada swój rejestr połowu.    
[2012-09-26 08:31]

JKarp

Kartę wędkarską może mieć młodzież po ukończeniu 14 lat. Może on wtedy wędkować sam bez opieki osoby dorosłej(nie dotyczy pory nocnej w tedy tylko z opiekunem) a od 16 lat może już wędkować tak jak pełnoletni wędkarz. Legitymacja członkowska jest do 14 lat. i może wtedy wędkować tylko z osobą pełnoletnią posiadającą kartę wędkarską, nie zabierając żadnych uprawnień opiekunowi. Ma swój limit, stanowisko. wędki. posiada swój rejestr połowu.    

CześćJak dla mnie a się nie znam to nawet przed ;-)JK [2012-09-26 08:47]

MASTINO

Mastif. W kwestii formalnej.Czy aby według obowiązującego prawa i przepisów - posiadaczem Karty Wędkarskiej można zostać po ukończeniu 14 lat....?T.




A to Ty tego nie wiesz, że dopiero od 14 roku życia można otrzymać Kartę Wędkarską? Czy co?  Uuuuuuuu................To przypomnę Tobie i innym, że Kartę Wędkarską może otrzymać osoba, która ukończyła 14 lat – art. 7 ust. 6 ( poprawka do Ustawy z dnia 24 września 2010 r.
o rybactwie śródlądowym), egzamin można zdać w wieku młodszym, ale „kartę wędkarską wydaje się osobie która ukończyła 14 lat”. 

[2012-09-26 09:36]

Jack14

Chyba bardziej kolegów zastanowiło :

legitymacja członkowska

a nie

członka uczestnika

To do Maćka

[2012-09-26 16:53]

Pitbul

Mastif. W kwestii formalnej.Czy aby według obowiązującego prawa i przepisów - posiadaczem Karty Wędkarskiej można zostać po ukończeniu 14 lat....?T.




A to Ty tego nie wiesz, że dopiero od 14 roku życia można otrzymać Kartę Wędkarską? Czy co?  Uuuuuuuu................To przypomnę Tobie i innym, że Kartę Wędkarską może otrzymać osoba, która ukończyła 14 lat – art. 7 ust. 6 ( poprawka do Ustawy z dnia 24 września 2010 r.
o rybactwie śródlądowym), egzamin można zdać w wieku młodszym, ale „kartę wędkarską wydaje się osobie która ukończyła 14 lat”. 

:)))) Ja wiem ale pytanie zadał dwunastolatek. Odpowiadasz bardzo dokładnie pomijając najważniejszą informację dotyczącą ograniczenia wiekowego:
"@Szkielet, nie masz Karty, więc chcesz wędkować pod opieką osoby dorosłej z Karta Wędkarską, tak? Otóż jeśli ta osoba chce wędkować i Ty również, to i Ty i ten dorosły łowicie mając po JEDNEJ wędce.  Jak wyrobisz sobie już Kartę , to i Ty i ten dorosły będziecie mogli łowić obaj na dwie wędki każdy, jednak pomijając metodę spinningową, w której nie można łowić równocześnie drugą wędką, a drugim takim ograniczeniem jest połów nocny, ponieważ do 16 roku życia, nawet mając już Kartę, w nocy możesz wędkować tylko pod opieką osoby pełnoletniej, ale również aż na dwie wędki i Ty i on."
Przypomnę również, że jest spora liczba młodych osób, które przed wejściem wspomnianej poprawki do ustawy - stały się posiadaczami Karty wędkarskiej mimo wieku -14. Posiadanie jednak tego dokumentu nie jest respektowane przez PZW o czym świadczą obowiązujące przepisy.T.
[2012-09-26 19:37]

Jack14

To może taka mała oczywiście bzdet:

mam prawo jazdy = karta wędkarska

mam dowód rejestracyjny = legitymacja

mam ważny przegląd i OC = pozwolenie i ...

Może tak ..?

JEDNAK NIE

Pozdrawiam.

[2012-09-26 19:52]

MASTINO

Mastif. W kwestii formalnej.Czy aby według obowiązującego prawa i przepisów - posiadaczem Karty Wędkarskiej można zostać po ukończeniu 14 lat....?T.




A to Ty tego nie wiesz, że dopiero od 14 roku życia można otrzymać Kartę Wędkarską? Czy co?  Uuuuuuuu................To przypomnę Tobie i innym, że Kartę Wędkarską może otrzymać osoba, która ukończyła 14 lat – art. 7 ust. 6 ( poprawka do Ustawy z dnia 24 września 2010 r.
o rybactwie śródlądowym), egzamin można zdać w wieku młodszym, ale „kartę wędkarską wydaje się osobie która ukończyła 14 lat”. 

:)))) Ja wiem ale pytanie zadał dwunastolatek. Odpowiadasz bardzo dokładnie pomijając najważniejszą informację dotyczącą ograniczenia wiekowego:
"@Szkielet, nie masz Karty, więc chcesz wędkować pod opieką osoby dorosłej z Karta Wędkarską, tak? Otóż jeśli ta osoba chce wędkować i Ty również, to i Ty i ten dorosły łowicie mając po JEDNEJ wędce.  Jak wyrobisz sobie już Kartę , to i Ty i ten dorosły będziecie mogli łowić obaj na dwie wędki każdy, jednak pomijając metodę spinningową, w której nie można łowić równocześnie drugą wędką, a drugim takim ograniczeniem jest połów nocny, ponieważ do 16 roku życia, nawet mając już Kartę, w nocy możesz wędkować tylko pod opieką osoby pełnoletniej, ale również aż na dwie wędki i Ty i on."
Przypomnę również, że jest spora liczba młodych osób, które przed wejściem wspomnianej poprawki do ustawy - stały się posiadaczami Karty wędkarskiej mimo wieku -14. Posiadanie jednak tego dokumentu nie jest respektowane przez PZW o czym świadczą obowiązujące przepisy.T.



Więc odpowiedziałem dwunastolatkowi. Jakie ograniczenie wiekowe, w czym? Nie rozumiem o co Ci chodzi, w czym problem. Jak bum bum. Ma Kartę i ma przywileje jej posiadacza. Jaki Okręg PZW nie respektuje Kart Wędkarskich wydanych przed wejściem w życie poprawki do tego przepisu i jakim prawem? Pokaż mi taki, a będę pierwszym który powiadomi o tym ZG PZW. Ten dokument wydaje Starostwo i jedynie urzędnik wydający taki dokument  PO WEJŚCIU W ŻYCIE tej poprawki, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności, a nie jego właściciel.



[2012-09-26 20:04]

MASTINO

Chyba bardziej kolegów zastanowiło :

legitymacja członkowska

a nie

członka uczestnika

To do Maćka



:)))))))))))) Nie łapię :)))))))))))



[2012-09-26 20:06]

withanight88

Kartę wędkarską może mieć młodzież po ukończeniu 14 lat. Może on wtedy wędkować sam bez opieki osoby dorosłej(nie dotyczy pory nocnej w tedy tylko z opiekunem) a od 16 lat może już wędkować tak jak pełnoletni wędkarz. Legitymacja członkowska jest do 14 lat. i może wtedy wędkować tylko z osobą pełnoletnią posiadającą kartę wędkarską, nie zabierając żadnych uprawnień opiekunowi. Ma swój limit, stanowisko. wędki. posiada swój rejestr połowu.    



I dlatego jest pełnoprawnym wędkarzem, który może wędkować na 2 wędki. 

[2012-09-26 21:16]

Jack14

Dokładnie tak ale zapomniałeś dopisać, że zawsze pod nadzorem i musi posiadać legitymację członka uczestnika.

(Oczywiście posiadać legitymację musi 12-latek bo tak to napisałem w odniesieniu do postu wyżej, że można to źle zrozumieć). 

[2012-09-28 16:11]

Sitownik

Też mam 12lat i znam obowiozujące mnie warunki. Mam legitymacje i jak chce łowić musze mieć opiekuna który ma karte wędkarską i jest dorosły. Nie musi łowić w tym czasie i nie musi mieć też chyba opłaconego, napisane jasno, że musi mieć karte ale nie opłaconą. Jeżeli się myle to proszę o poprawe. 


Pozdrawiam dwunastoletni Filip :) [2012-09-28 16:29]

MASTINO

Też mam 12lat i znam obowiozujące mnie warunki. Mam legitymacje i jak chce łowić musze mieć opiekuna który ma karte wędkarską i jest dorosły. Nie musi łowić w tym czasie i nie musi mieć też chyba opłaconego, napisane jasno, że musi mieć karte ale nie opłaconą. Jeżeli się myle to proszę o poprawe. 


Pozdrawiam dwunastoletni Filip :)



Nie mylisz się Filip.

[2012-09-28 16:36]

Sitownik

Też mam 12lat i znam obowiozujące mnie warunki. Mam legitymacje i jak chce łowić musze mieć opiekuna który ma karte wędkarską i jest dorosły. Nie musi łowić w tym czasie i nie musi mieć też chyba opłaconego, napisane jasno, że musi mieć karte ale nie opłaconą. Jeżeli się myle to proszę o poprawe. 


Pozdrawiam dwunastoletni Filip :)



Nie mylisz się Filip.




 
Podsumowałem wszystkie posty :) [2012-09-28 16:43]

withanight88

Dokładnie tak ale zapomniałeś dopisać, że zawsze pod nadzorem i musi posiadać legitymację członka uczestnika.

(Oczywiście posiadać legitymację musi 12-latek bo tak to napisałem w odniesieniu do postu wyżej, że można to źle zrozumieć). 


Nie dopisywałem tego, bo ta informacja znajdowała się w poście który cytowałem. :) [2012-09-28 20:42]