Zaloguj się do konta

Prawo wędkowania w wieku 12 lat

utworzono: 2012/09/25 16:48
osa12

Wszystko zależy na jakich wodach ?
Ustawa "o rybactwie śródlądowym" mówi tylko art. 3: 3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14, z tym że mogą one uprawiać amatorski połów ryb wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej taką kartę.
Ustawa "prawo wodne" daje powszechne prawo wszystkim obywatelom do uprawiania Amatorskiego Połowu Ryb na wodach publicznych. Więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby na wodach publicznych osoba do 14 lat uprawiała Amatorski Połów Ryb pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej kartę wędkarską.
Na wodach publicznych stojących może bez żadnych dodatkowych wymogów. Na wodach w obwodach rybackich powinien wykupić zezwolenie. (prawo nie zwalnia nikogo od posiadania zezwolenia "uprawnionego do rybactwa")
Na innych wodach niepublicznych decyduje właściciel i to on określa co można a co nie.

[2015-01-27 08:05]

Bernard51

Na wodach PZW możesz z dorosłym wędkarzem który posiada kartę wędkarska i legitymację członkowską z opłatami aktualnymi wędkować w raz z nim po jednej wędce w ramach jego limitu i jego stanowiska , na spining także. Możesz także wykupić legitymację uczestnika i oplacić skladki członkowskie jako nie pełnoletni i możesz wędkować na dwie wędki posiadając swoje stanowisko jak i swój limit połowu ale pod opieką pełnoletniego wędkarza posiadającego kartę.
[2015-01-27 13:26]

osa12

Na wodach publicznych stojących dzierżawionych przez PZW, PZW łamie prawo domagając się opłat i wprowadzając swoje zasady Amatorskiego Połowu Ryb.
W obwodach rybackich użytkowanych przez PZW, wydaje się iż zasady dotyczące osób do 14 roku życia też nie mają podstaw prawnych i są pewną "dyskryminacją" pozostałych obywateli RP.Ot taka zagadka prawna ?

[2015-01-27 13:57]

Bernard51

W obwodach rybackich użytkowanych przez PZW, wydaje się iż zasady dotyczące osób do 14 roku życia też nie mają podstaw prawnych i są pewną "dyskryminacją" pozostałych obywateli RP.Ot taka zagadka prawna ?

To tak jak byś próbował dyskutować z Putinem o Ukrainie, mocny rozdaje karty.
[2015-01-27 14:06]

Artur z Ketrzyna

Na wodach publicznych stojących dzierżawionych przez PZW, PZW łamie prawo domagając się opłat i wprowadzając swoje zasady Amatorskiego Połowu Ryb.

Gdzie łamie prawo?
Nie wymaga od nich posiadania Karty Wędkarskiej.
I to że muszą łowić pod opieka dorosłego? To jest łamaniem prawa? A co taki młodociany nie wymaga opieki dorosłego? To nie wiedziałem.
No i to znaczy że sądy nie słusznie, bezprawnie karzą matki za pozostawienie dziecka bez opieki.
No i kolego umowa cywolnoprawna nadaje mu prawo, do korzystania z tego w takim zakresie jakim jest zapis w tej umowie. I na ten czas przekazuje mu te prawa tylko w takiej części by mógł korzytać z tego zgodnie z prawem.
[2015-01-27 18:06]

perwer

Ja mam pytanie, czy wy uważacie pytających za jakieś niedorozwoje ?

[2015-01-27 18:51]

perwer

Artur do cholery - czemu klepiesz co juz było kilka razy klepane .  Uważasz że pytający musi 10 razy przeczytać to samo żeby zrozumiał?
[2015-01-27 19:52]

Artur z Ketrzyna

Artur do cholery - czemu klepiesz co już było kilka razy klepane .  Uważasz że pytający musi 10 razy przeczytać to samo żeby zrozumiał?

A może akurat tego nie przeczytał?
I chyba to jest odpowiedź na jego pytanie?
Jak nie zauważyłeś Spines, przeniusl jego pytanie do tego wątku. czyli chyba jednak nie czytał tego co "już było kilka razy klepane" [2015-01-27 20:14]

osa12

No cóż Kolego Arturze, Zanim zaczniesz pisać bzdury, pomyśl wcześniej.
Nie chodzi o opiekę, chodzi o traktowanie wszystkich obywateli RP tak samo.
Jeśli prawo pozwala na Amatorski Połów Ryb za zezwoleniem uprawnionego do rybactwa, to uprawniony do rybactwa musi traktować wszystkich obywateli tak samo, niezależnie od wieku, pochodzenia, wyznania .....
Poczytaj co to jest dyskryminacja, może zrozumiesz, ale .... [2015-01-27 21:43]

Artur z Ketrzyna

Też se p. Osa pomyśl że uprawniony też ma prawo samemu ustalić jak będzie traktował swoich klientów.
Czy ty masz prawo narzucać swoją wolę?
[2015-01-27 22:23]

osa12

I właśnie tu jest "pies pogrzebany".
Uprawniony do rybactwa ma obowiązek wydać zezwolenie, a wszyscy obywatele mają prawo uprawiać Amatorski Połów Ryb. To woda należąca do całego narodu. 
Nierówne traktowanie obywateli (nie klientów) to właśnie dyskryminacja, zabroniona Konstytucją RP oraz Traktatem Unijnym.
[2015-01-28 07:00]

metever321

Dzięki za pomoc byłem ciekawy bo niedługo kończę 18 lat i nie byłem pewny czy mogę zabierać z sobą mojego brata który jeszcze nie skończył 14 lat.Zapomniałem o opcji szukania i założyłem nowy wątek.Pozdrawiam [2015-01-28 23:56]

Artur z Ketrzyna

I właśnie tu jest "pies pogrzebany".
Uprawniony do rybactwa ma obowiązek wydać zezwolenie, a wszyscy obywatele mają prawo uprawiać Amatorski Połów Ryb. To woda należąca do całego narodu. 
Nierówne traktowanie obywateli (nie klientów) to właśnie dyskryminacja, zabroniona Konstytucją RP oraz Traktatem Unijnym.

Osa, co ty wypisujesz?
Ty naptadę, masz obsesje. Czy to samo piszesz tez do innych użytkowników rybackich? Czy to jest skierowane tylko do PZW?
Masz prawo uprawiać amatorski połów ryb zgodnie z prawem. Tak więc musisz posiadać zezwolenie od uprawnionego, stosować się do jego regulaminu, itd.

A jeśli uważasz że ta ustawa i rozporządzenia są nie zgodne z Konstytucją RP.
To czemu tego nie zaskarżysz do trybunału konstytucyjnego?

[2015-01-30 09:22]

osa12

Znowu Arturze "nie nadążasz".
Ustawie i rozporządzeniu nic nie dolega.
To PZW stosuje dyskryminację, a jak inni użytkownicy rybaccy to nie wiem ? [2015-01-30 09:36]

Artur z Ketrzyna

Znowu Arturze "nie nadążasz".
Ustawie i rozporządzeniu nic nie dolega.
To PZW stosuje dyskryminację, a jak inni użytkownicy rybaccy to nie wiem ?

To kolego, może sam nie wiesz o czym piszesz?
Nie masz pojęcia o tym jak inni użytkownicy rybaccy stosują te same prawa i ulgi dla młodzieży, itd.
I uważasz że możesz się szczerze wypowiedzieć o tym? Jak nawet nie masz porównania, co do innych podobnych podmiotów?

Swoją ostatnią wypowiedzią, pokazałeś jak jesteś obyty w tym co piszesz. Nie przygotowany, siadaj pała.
Ulgi dla młodzieży uczącej się są praktycznie wszędzie. Komunikacja miejska i ogólnokrajowa (prywatna czy też państwowa), na basenach, w kinach. To co wszyscy dyskryminują?

Zastów się...
Bo wcale nie musisz nawet tego porównywać do innego użytkownika rybackiego. To porostu jest to normą społeczną, że młodociany się uczy i nie ma własnych dochodów. I etyczne jest przyznać mu z tego tytułu ulgę.
Jeśli to uważasz za dyskryminację to jest to troszkę takie nie teges...
[2015-02-01 09:44]

JKarp

Artur PZW dyskryminuje dorosłych a nie młodocianych. Czytaj rzesz Chłopie ze zrozumieniem.
JK [2015-02-01 10:32]

Artur z Ketrzyna

Artur PZW dyskryminuje dorosłych a nie młodocianych. Czytaj rzesz Chłopie ze zrozumieniem.
JK

No to właśnie czytaj chłopie ze zrozumieniem. Bo czym dyskryminuje tych dorosłych.? Tymi zniżkami dla młodych?

[2015-02-01 12:11]

JKarp

Nie tym.Tym, że jak należysz do PZW zapłacisz zdecydowanie mniej za możliwość łowienia ryb niż jak nie należysz. Mi nie chodzi w sumie o to żeby ten niezrzeszony płacił tyle samo co zrzeszony ale powiedzmy stówkę więcej a nie trzy razy tyle.Dla PZW jesteś Arturze obywatelem a nie klientem. Skoro miałbym być Klientem chciałbym otrzymać paragon fiskalny lub fakturę VAT za zawarcie jakby nie patrzeć umowy kupna-sprzedaży za możliwość uprawnia APR. Tylko nie mów, że PZW dba, zarybia, czyny społeczne itd bo to wszystko jest fikcja. Dba - niby jak dba skoro nawet nie ma swojej straży.Zarybia - 95 % zarybień to karp. Czyny społeczne - średnio bierze udział zarząd plus kilku wędkarzy. Tak, że nie bardzo rozumiem dlaczego w mazowieckim opłata dla niezrzeszonych to 600 zł tym bardziej, że gdzie człowiek się nie obróci tam prawie zawsze spotka rybaków z sieciami. 
JK

[2015-02-01 13:37]

Artur z Ketrzyna

Nie tym.Tym, że jak należysz do PZW zapłacisz zdecydowanie mniej za możliwość łowienia ryb niż jak nie należysz. Mi nie chodzi w sumie o to żeby ten niezrzeszony płacił tyle samo co zrzeszony ale powiedzmy stówkę więcej a nie trzy razy tyle.Dla PZW jesteś Arturze obywatelem a nie klientem. Skoro miałbym być Klientem chciałbym otrzymać paragon fiskalny lub fakturę VAT za zawarcie jakby nie patrzeć umowy kupna-sprzedaży za możliwość uprawnia APR. Tylko nie mów, że PZW dba, zarybia, czyny społeczne itd bo to wszystko jest fikcja. Dba - niby jak dba skoro nawet nie ma swojej straży.Zarybia - 95 % zarybień to karp. Czyny społeczne - średnio bierze udział zarząd plus kilku wędkarzy. Tak, że nie bardzo rozumiem dlaczego w mazowieckim opłata dla niezrzeszonych to 600 zł tym bardziej, że gdzie człowiek się nie obróci tam prawie zawsze spotka rybaków z sieciami. 
JK

Nawet według prawa zrzeszony a nie zrzeszony to 2 różne osoby. To czemu organizacja miała by ich tak samo traktować?
Pisałem już o tym, i nie mam zamiaru dalej to samo powtarzać.
Mówisz o paragonie z kasy fiskalnej?
Czekaj, pewnie wprowadzą. Bo ponoć już i fryzjer i manikiurzystka będzie też do tego zobowiązana. Narazie nie ma wymogu prawnego. I tyle a twoim kwitem jest zezwolenie.
Jak dba, czy czyny. O tym też było pisane.
Ale zarybienia i paragony. Nic wspólnego nie mają z dyskryminacją dorosłych względem małoletniego w wieku 12 lat.
[2015-02-01 14:57]

JKarp

Nawet według prawa zrzeszony a nie zrzeszony to 2 różne osoby. To czemu organizacja miała by ich tak samo traktować? 

Bo konstytucja RP o tym mówi i ona nie dzieli na zrzeszonych i niezrzeszonych. Napisałem, że niech będzie stówka więcej ale nie trzy razy tyle.  A możesz mi wskazać gdzie jest ten podział według prawa ?
JK [2015-02-01 15:19]

Jack14

Koledzy czy wy zawsze musicie "szukać dziury w całym"?
[2015-02-01 16:03]

Artur z Ketrzyna

Bo konstytucja RP o tym mówi i ona nie dzieli na zrzeszonych i niezrzeszonych. Napisałem, że niech będzie stówka więcej ale nie trzy razy tyle.  A możesz mi wskazać gdzie jest ten podział według prawa ?
JK

Przeczytaj ustawę o stowarzyszeniach. To zobaczysz czym się różni zrzeszony od nie zrzeszonego. Jeden to członek, drugi to klijent, o ile organizacja prowadzi działalność.
I to co uważasz za słuszne, możesz na walnym przedyskutować z resztą przybyłych.

I zacznij może pisać w temacie. Czyli o wędkowaniu 12 latka. Bo szukasz dziury w całym, a jak chcesz o tym dyskutować to załóż nowy wątek, lub odśwież ten stary... Bo to  ie jest w temacie tego wątku.

Koledzy czy wy zawsze musicie "szukać dziury w całym"?
Co można poradzić? Jak tu taka tendencja...
[2015-02-01 17:21]

JKarp

Przeczytaj ustawę o stowarzyszeniach. To zobaczysz czym się różni zrzeszony od nie zrzeszonego.
No przeczytałem całą i nawet pół słowa nie ma o niezrzeszonych.
JK [2015-02-01 17:47]

JKarp

W obwodach rybackich użytkowanych przez PZW, wydaje się iż zasady dotyczące osób do 14 roku życia też nie mają podstaw prawnych i są pewną "dyskryminacją" pozostałych obywateli RP. Ot taka zagadka prawna ?
A może nie są dyskryminacją swojego rodzaju?
Chłopak do 14 lat może łowić bez karty a ten co skończył już musi mieć kartę.  Ciekawe jak ma się sprawa powyżej 14 lat jeśli chce być nie zrzeszonym. Czy nadal uważasz, że dziecko nie może być dyskryminowane ?
JK
[2015-02-01 20:39]

Artur z Ketrzyna

W obwodach rybackich użytkowanych przez PZW, wydaje się iż zasady dotyczące osób do 14 roku życia też nie mają podstaw prawnych i są pewną "dyskryminacją" pozostałych obywateli RP. Ot taka zagadka prawna ?
A może nie są dyskryminacją swojego rodzaju?
Chłopak do 14 lat może łowić bez karty a ten co skończył już musi mieć kartę.  Ciekawe jak ma się sprawa powyżej 14 lat jeśli chce być nie zrzeszonym. Czy nadal uważasz, że dziecko nie może być dyskryminowane ?
JK

To znaczy co, PZW ma wymagać od nich karty wędkarskiej? Co mówi prawo? Że dopiero od 14 roku życia jest wymagane posiadanie karty wędkarskiej.
A jeśli ma już te 14 lat, to jest zobowiązany też przestrzegać zapisów prawnych, czyli posiadać zezwolenie.
W PZW i ten przed 14 rokiem i ten po. Ma prawo do zezwolenia. Idź na łowiska innych, zobacz czy też nie wymagają zezwoleń od 15 latków.
Ta więc podpowiem Ci jak osie. Idź i zaskarż ustawę, bo według ciebie dyskryminuje.

Widzisz, ja swojemu synowi nie musiałem w PZW wykupywać zezwolenia do puki nie miał 14 lat. I łowiliśmy razem, jeden limit i stanowisko. I było git. A na komercji musiałem m wykupić zezwolenie, innej opcji nie było by mógł wtedy ze mną powędkować. Tak więc? Co na to powiesz?

Przeczytaj ustawę o stowarzyszeniach. To zobaczysz czym się różni zrzeszony od nie zrzeszonego.
No przeczytałem całą i nawet pół słowa nie ma o niezrzeszonych.
JK

A przeczytałeś o prowadzeniu działalności? Bo to właśnie tyczy się osób nie zrzeszonych.
Ps. i zacznij pisać w temacie... o tym był wątek, możesz go odświeżyć. Tak więc spamujesz. I zaśmiecasz ten wątek

[2015-02-01 22:20]