Prawo wędkarskie dla 15 latków

/ 10 odpowiedzi
Witam. W sobote chciałbym sie wybrac z kolegą na zalew koszyce w pile. Niestety ja jeszcze nie posiadam karty znaczy nie mam opłaconej ale kolega ma . Ogolnie chcielibysmy polowic sobie na baty (trening przed zawodami) jednak ja sie troche boje ryzykować, że bedzie kontrola. Słyszałem, że jesli osoba ktora posiada karte wedkarska i wszelkie opłacone składki może wziaść pod opieke osobe ktora nie ma własnie ani karty a nic . Jeszcze coś z tym było, że jesli posiada sie karte to mozna łowic na 2 wedki jednak jesli osoba ktora lowi na 2 wedki moze tak jakby dac tej osobie bez karty i wziasc pod opieke, że jesli beda nie wymiarowe ryby lub nie bedzie przstrzegał praw PZW ona odpowiada za nią. I osoba ktora nie posiada karty pzw nie poniesie zadnych konsekwencji z braku karty.
inferno1410


Przprasazam, że post pod postem ale dodam, że obojga mamy po 15 lat .  (2012/03/29 18:08)

MASTINO


Napisze krótko, bo już tyle razy był ten temat poruszany, kto może łowić, z kim, z jakimi dokumentami i dlaczego. Nie, NIE MOŻESZ łowić na kartę kolegi, nie możesz brać od niego jednej z dwóch jego wędek, nie może on sie Tobą opiekować. A teraz poczytaj RAPR.  (2012/03/29 19:37)

bobus86


a powiedz kto koledze wydal karte skoro nie zna regulaminu jak ty?nie nie mozecie lowic na jedna karte poczytajcie dokladnie regulamin jak kolega wyzej radzi. (2012/03/29 19:44)

inferno1410


Spokojnie, najechaliscie na mnie jak na... Poprostu słyszałem, że tak wolno i chciałem odpowiedzi. A nie zebyscie mówili "poczytaj regulamin" .  (2012/03/29 20:00)

MASTINO


Spokojnie, najechaliscie na mnie jak na... Poprostu słyszałem, że tak wolno i chciałem odpowiedzi. A nie zebyscie mówili "poczytaj regulamin" . 



Tak właśnie, dlatego POCZYTAJ REGULAMIN i Ty i ten od kogo to słyszałeś jak chcesz wędkować podobno zgodnie z przepisami, poza tym zadaj sobie trud i poszukaj tematów o tym właśnie w archiwum forum, bo po raz trzydziesty odpowiadać komuś na tak banalne pytania w przeciągu kwartału, to nie uśmiecha się nikomu. Każdy wędkarz powinien poczytać RAPR, a Ty nie jesteś wyjątkiem, a jak widać POWINIENEŚ.

(2012/03/29 20:08)

Diablo


Spokojnie, najechaliscie na mnie jak na... Poprostu słyszałem, że tak wolno i chciałem odpowiedzi. A nie zebyscie mówili "poczytaj regulamin" . 


Możesz łowić pod warunkiem że Twój kolega jest Twoim małżonkiem - w co wątpie... Skoro masz kartę wędkarską powinieneś to wiedzieć, bo to jest wszystko czarno na białym napisane w RAPR Który powinieneś znać. NA swoje pytanie uzyskałeś odpowiedzi powyżej. A tą radę z czytaniem to weź sobie do serca. (2012/03/29 20:08)

piotrum


Hej.

No już nie linczujcie tak Kolegi... Dajcie mu szansę na nie zrażenie się do Grona Doświadczonych, perfekcyjnie znających RAPR Szanownych Starszych Wędkarzy... Jeśli Koledzy tak dobrze znają RAPR to niech napiszą ...: przeczytaj Rozdział 2 RAPR i ..OK

Pozdrawiam Wszystkich

i tak na wszelki wypadek...

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/regulamindruk.pdf

(2012/03/29 20:24)

dendrobena


Kol.inferno1410 nikt na Ciebie nie najeżdża.kol.bobus86 ma rację. Dobrze jest czasem kogoś posłuchać ale jeżeli posiada stosowną wiedzę. Z tym jest naprawdę źle. Wyrazem tego są bzdurne odpowiedzi na forum  stąd wiele zamieszania. Gdyby kol. przeczytał sobie RAPR było by to z pożytkiem. Po prostu kol.mógłby być czasem autorytetem w tej dziedzinie.Co się zaś tyczy pytania to rozdz.II RAPR  pkt.8 wyjaśnia wszelkie wątpliwości. Połamania kija. Pozdrawiam. (2012/03/29 20:29)

kaziu4141


mam pytanie mam karte wędkarską wyrobioną w roku 1988 a ostatni raz opłaconą w roku 1993 co mam zrobić żeby przedłużyć jej ważnośc (2012/04/21 16:15)

jogi


Karty Wędkarskiej nie opłaca się. Opłaca się składkę członkowską PZW oraz zezwolenie na wędkowanie. Tak się utarło że "idę opłacić kartę wędkarską". To nie tak. Karta Wędkarska jest dożywotnia i płaci się za nią tylko raz. (2012/04/21 18:16)