Prawidłowe trzymanie ryby

/ 12 odpowiedzi

Witam.

Chiałbym się dowiedzieć czy nieprawidłowe trzymanie ryby może zaszkodzić jej zdrowiu.

Kiedyś nad rzeką spotkałem wędkarza który mi opowiadał że ryby zwłaszcza powyżej 10 kg trzeba trzymać poziomo , czy to prawda ?

Z góry Dziękuje ;) 

adler


Jeśli chodzi o trzymanie to tylko poziomo . Do fotki zrób to kucając i zawsze z Mokrymi rękami ( jakby upadła to z nie wysoka ) , obojętnie jaka to ryba duża lub mała i jak już poradził Ci ów wędkarz poziomo ! i trzymać pewnie i w miarę delikatnie . Jeśli rybę kładziesz na macie to także najpierw należy ją zmoczyć obficie . Taka sesja nie może trwać zbyt długo dwie fotki wystarczą , nawet jeśli rybkę zabierasz .

Pozdrawiam . 

(2012/07/06 16:14)

Jack14


Do wypowiedzi adlera dodam tylko, że również trzymanie dużej ryby np. za skrzela pionowo nie wpływa pozytywnie na jej "kręgosłup". (2012/07/06 18:53)

marek-debicki


Kolega Adler podał zasadnicze wskazówki do których dodam, że wędkując np. z łodzi używam do transportu i ważenia okazów specjalnej siatki, którą można przyczepić do burty łodzi. Nie przetrzymuję też w siatkach ryb dla zabawy, tylko po to aby je wypuścić na koniec wędkowania. Do siatki idzie tylko ta ryba, która zamierzam zabrać z łowiska. Każde otarcie naskórka to okazją dla rozwoju grzybów i wszelkich chorób, więc należy z rybami obchodzić się szczególnie ostrożnie. Na zdjęciu karpik 9kg wraca na łono natury.
(2012/07/06 20:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jack14


Osobiście tak powinienem traktować "złapane" ryby i do tego serdecznie namawiam. (2012/07/06 21:13)

oko proroka


czy w ten sposób można trzymać i podbierać okonia z wody? (2012/07/07 13:46)

u?ytkownik32263


czy w ten sposób można trzymać i podbierać okonia z wody?

Okoń jest małą i lekką rybą więc takie trzymanie nie zaszkodzi jego kręgosłupowi lecz w ten sposób można uszkodzić jego pysk ale to bardzo rzadko. Choć biorąc pod uwagę jego "kolczaste" płetwy i pokrywy skrzelowe i ruchliwość tej ryby jest to chyba najbezpieczniejszy sposób. A na pewno lepszy niż trzymania w jednej ręce czy oburącz. Wystarczy że taki gagatek się szarpnie i jesteś pokłuty a ryba leży na ziemi, łodzi lub wodzie. (2012/07/07 14:43)

Piotr 100574


czy w ten sposób można trzymać i podbierać okonia z wody?





ja bym tak ryby nie trzymał ,to mi nie wygląda na humanitarne trzymanie ryby ,a co do podbierania jej w ten sposób z wody to możesz kolego tak podbierać ale ci współczuję jak ci się wbije hak lub kotwica w palucha ,no ale próbuj ,ludzie uczą się na błędach :)))) (2012/07/07 14:51)

Iras1975


Witam.

Chiałbym się dowiedzieć czy nieprawidłowe trzymanie ryby może zaszkodzić jej zdrowiu.

Kiedyś nad rzeką spotkałem wędkarza który mi opowiadał że ryby zwłaszcza powyżej 10 kg trzeba trzymać poziomo , czy to prawda ?

Z góry Dziękuje ;) 



Prawidłowe trzymanie ryby:
Karp duszony w sosie sojowym  
   2008-06-12 20:55:48    CRI


(2012/07/07 21:02)

JOPEK1971


Witam.

Chiałbym się dowiedzieć czy nieprawidłowe trzymanie ryby może zaszkodzić jej zdrowiu.

Kiedyś nad rzeką spotkałem wędkarza który mi opowiadał że ryby zwłaszcza powyżej 10 kg trzeba trzymać poziomo , czy to prawda ?

Z góry Dziękuje ;) 


Spytaj o to rybaka i kłusola.:-)

(2012/07/07 21:13)

Szczypek95


jak chcesz to tak szczupaka podbieraj ;D  (2012/07/08 13:21)