Prawidłowe prowadzenie gumy-Spinning

/ 10 odpowiedzi
Witam
Jak prawidłowo powinno się prowadzic gumę na spinning?
Ja jak zwijam to guma chyba idzie mi po dnie i zbieram wszystkie śmieci.
Proszę o cenne wskazówki.
laskaa1990


jaka masz gume na czym lowisz jezioro rzeka wszytsko musisz brac pod uwage uciag wody rowniez:) zalezy na co polujesz sandacz szczupak sum okon klen bolen ? prowadz wedlug wlasnego uznania zalezne na co polujesz wedka  pamietaj bolek i klen glownei ida na gume lub woblerki prowadzone przy powierrzchni a reszta to zalezy od twojego widzimisie :) (2011/07/29 16:53)

seba870428


większość ryb stoi przy dnie tak jak np.szczupak.oczy ma wiecej skierowane do góry,wiec prowadzenie gumy lub dostosowanie  woblerka do glebokosci danego zbiornika jest rzecza wazna,ja jak mam glebokosci 2m to o polowe staram sie ja podniesc,drapiezna ryba jest bardzo szybka i nawet 1m czy wiecej to dla takich ryb jest maly pikus.pozdrawiam (2011/07/29 20:23)

mati121


Dodałbym tu jeszcze że możesz używać za ciężkich główek. Jak prowadzisz gumkę ?? Jeśli chcesz prowadzić gumkę wyżej to szczytówkę powinieneś trzymać wysoko nad wodą , jeśli po dnie to szczytówkę trzymaj przy samej tafli wody . Głębokość schodzenia gumki zależy również od prędkości zwijania żyłki . Jak będziesz na swoim łowisku to popróbuj prowadzić gumkę biorąc pod uwagę  to co Ci napisałem. Myślę że coś z tego wyjdzie (2011/07/30 13:58)

u?ytkownik87563


1.Rzucasz jak najdalej możesz.2.Czekasz 1 sekundę.3.Lekko podciągasz wędkę.4.Zwijasz wolno kołowrotek i opuszczasz wędkę.5.Zwijasz dalej kołowrotek i co jakieś 4 obroty korbki, szybszymi ruchami , 2 razy podciągasz wędkę (imitacja wystraszonej rybki) i znowu zwijasz i tak w kółko ;) Powodzenia (2011/08/08 19:20)

Piotros


1.Rzucasz jak najdalej możesz.

Nie koniecznie się z tym zgadzam. Często ryby są centralnie pod naszymi stopami, ja jak zaczynam wędkowanie obławiam te najbliżej mnie mniejsca żeby sprawdzić czy nic się nie czai u moich stóp :). rzuty dalekie mogą wystraszyć rybę którą mamy na wyciągnięcie ręki (2011/08/08 19:29)

ryukon1975


Prawidłowe prowadzenie gumy-Spinning

Nie istnieje takie pojęcie jak w tytule.Jest wiele gatunków ryb,wiele rodzajów wód i wiele sposobów prowadzenia przynęty.
Nie ma jednego prawidłowego!!! (2011/08/08 19:34)

ryukon1975


Zapomniałem jeszcze że jest wiele różnych przynęt.:) (2011/08/08 19:40)

ryukon1975


Jeśli guma idzie Ci po dnie możesz zmniejszyć ciężar główki lub unieść wyżej szczytówkę kija.Dużo zależy od głębokości łowiska,jeśli jest płytko nie przesadzaj z ciężarem.Chyba że łowisz z opadu ale z tego co czytam to chyba nie. (2011/08/08 19:45)

u?ytkownik32263


Prawidłowe prowadzenie gumy-Spinning

Nie istnieje takie pojęcie jak w tytule.Jest wiele gatunków ryb,wiele rodzajów wód i wiele sposobów prowadzenia przynęty.
Nie ma jednego prawidłowego!!!


Ja by do tego dodał że gumy są przynętą przy której jest najwięcej technik prowadzenia więc to pojęcie w praktyce nie istnieje bo gumy możesz ciągnąć po samej powierzchni, w pół wody, po dnie, podszarpywać na najróżniejsze sposoby, jerkować i to są tylko podstawowe techniki prowadzenia tej przynęty. Poza tym guma gumie nie równa i każdą inaczej się prowadzi. Ale skoro ciągle haczysz o dno to oznacza że albo prowadzisz ją za wolno albo masz za ciężką główkę. Innego wyjścia nie ma. (2011/08/08 23:45)