Prawdziwi batmani

/ 5 odpowiedzi
Witam! Chciałem się dowiedzieć czy na forum są wędkarze, zapaleni tak jak ja w łowieniu różnego rodzaju ryb na popularnego bata. Teraz bardzo popularne jest łowienie zetawem skróconym, ja jednak chce się dzielic moimi doświadczeniami. Chcę także dowiedzieć się czegoś nowego na ten temat od innych bardziej doświadczonych wędkarzy. Pozdrawiam.
Misiaczek


Łowiłem na bata, a czy mógłbym mieć jakieś ciekawe informację i wiedzę na ten temat to nie wiem... A o co konkretniej byś zapytał? (2009/03/11 16:19)

endriut


Witam! Jestem ciekaw wszystkich możliwych informacji polepszających, pomagających podczas łowienia tą metodą. Zależy mi najbardziej na jaknajlepszym sposobie gruntowania batem na pełnym zasięgu, tzn. jeżeli łowię na bata 6m grunt jest ok 1.5 m jak najlepiej wygruntować sobie łowisko. Tyczką z zestawem skróconym nie ma problemu ale bacikiem trzeba pokombinować... (2009/03/11 16:38)

Misiaczek


Ja gruntowałem zwykłym gruntomierzem ze sklepu. Warto go trochę ulepszyć, tzn od dołu przykleić/przylutować np, szerszą cienką blaszkę, żeby nie zapadał sie tak łatwo w mule, jeśli taki jest na łowisku. Poza tym powinniśmy delikatnie opuszczać gruntomierz. (2009/03/11 20:04)

angelika


Tak ja bardzo dużo łowię na bata i jest to jedna z moich ulubionych technik połowu. W razie jakichkolwiek pytań chętnie pomogę i odpowiem. Najlepiej piszcie wiadomości bo nie zawsze jestem na bierząco na forum. Pozdrawiam ;** (2009/03/12 20:02)

u?ytkownik634


Łowię na bata już od dobrych kilku lat. Zaczynałem od 3m a obecnie łowię na 7, lub 8 m. W moim kole są dwa akweny. Na jednym łowię prawie zawsze batem, a na drugim pod bata ryby nie podchodzą, i tam łowię odległościówką lub gruntówką. Bat jest metodą prostą, ale skuteczną, dlatego polecam go każdemu :) (2009/03/12 20:38)