Prawdziwe twarze na portalu

/ 125 odpowiedzi / 19 zdjęć
Osobiście uważam i pewnie poprą mnie co niektórzy koledzy na tym portalu,że aby się zalogować na wędkuje.pl taki delikwent powinien podać pełny adres,swoje zdjęcie i przynależność do koła i okręgu.Wtedy mielibyśmy chociaż świadomość z kim mamy do czynienia w postach czy innych dyskusjach,a nie zakładanie kont fikcyjnych i kłótnie na okrągło.Administrator powinien to wprowadzić.Popieram właśnie maksymiliana 42 co też na to zwrócił uwagę.Co wy na to koledzy?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Norbert Stolarczyk


Oczywiście że miło jest rozmawiać z osobą która podaje do wiadomości publicznej swoją fotkę lub przynależność do koła, choć nie można do tego nikogo zmusić. Jednak uważam że Twoje Kylonie kryteria są zbyt rygorystyczne i nie do końca do przyjęcia, na portalu rejestrują się nie tylko ludzie którzy szukają zadym, są wśród nich też porządni ludzie którzy z jakiś przyczyn nie pokazują swojej twarzy i stosunek nasz do takich profili może być oczywiście podyktowany własnym sumieniem i przekonaniami jednak szacunek do tego typu użytkowników powinien pozostać nieskazitelny. Co najwyżej możemy osoby te poprosić o zmianę obecnej sytuacji jednak decyzja w dalszym ciągu należeć będzie do ich.  Dlatego nazywanie każdego potencjalnego użytkownika DELIKWENTEM jest bardzo niestosowne i pozbawione kultury, uważam że powinieneś użyć stanowczo innego sformuowania. (2010/01/09 12:15)

adler


I to jest to o co zawsze chodziło mi po głowie . 

Bo jak tu konwersować z DUCHAMI , ZJAWAMI delikatnie ujmując . 

Szczerze popieram i pragnę by tak się stało .

Jak ktoś nie ma foty to niech da nawet jakąś z albumu rodzinnego 

co za problem ? ! ŻADEN prawda .

(2010/01/09 12:19)

adler


Wpełni się zgadzam z Wami . Według mnie jeśli ktoś nie ma nic do ukrycia to 

zrobi co trzeba by uwiarygodnić swoją osobę . 

Pozdrawiam .

(2010/01/09 12:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

dany21


Według mnie to dobry pomysł ale nie przejdzie. Redakcje nie interesuje jak kto się loguje, dla nich liczy się tylko sztuka a wiadomo im więcej osób zalogowanych na portalu tym więcej kasy wpływa do kieszeni. (2010/01/09 12:40)

u?ytkownik8030


Z całym szacunkiem Panowie, myślę (ale to jest tylko moje zdanie), że Przymusowe podawanie danych osobowych było by posunięciem świadczącym jedynie o fakcie cofania się w głąb ciemnych jaskiń.

Jesteśmy wolnymi ludźmi, mamy prawo wyboru. Wy chcecie nas tego prawa wyboru pozbawić.

Niestety życie nie jest różowe a wokół nas są ludzie różnego pokroju. Jedni są porządnymi gośćmi, a inni to  świry, zboczeńcy i Bóg jeden wie jaka jeszcze swołocz.

Jak już pisałem w innym wątku o podobnym brzmieniu, beztroska Wasza Koledzy jest przerażająca.

Internet to medium do którego dostęp mają różne siły i charaktery, które nie zawsze mają zdrowe i dobre intencje wobec nas, a pobudki którymi się kierują bywają bardzo niskiego pokroju.

Wystarczy ze napiszę w artykule na blogu jakie mam piękne córki i może nawet opublikuje fotkę, opiszę że mam brykę która jest powiedzmy przedniej jakości, pochwalę się że jestem na jakimś tam intratnym stanowisku, a w profilu podam imię, nazwisko, adres, pokażę zdjęcie twarzy, może jeszcze na tle jakiejś fajnej willi..... LUDZIE! TO JEST WYWOŁYWANIE WILKA Z LASU!

A mało to wokół nas oszołomów?

Kolego Kylon... Nasza niegdysiejsza szarpanka na Portalu mogła by zaowocować bardzo niebezpiecznymi sytuacjami w realu, gdyby jeden z nas okazał się być jakimś niezrównoważonym, porywczym debilem. Czy mamy pewność, że rozmawiamy z osobami będącymi poważnymi ludźmi? Ilu na naszym Portalu gra świętoszków, a tak naprawdę mają tylko jeden cel.... niecny cel?

Szanuję i tych którzy są otwarci i pokazują swoja twarz, którzy podają swoje dane, ale też jestem wyrozumiały dla tych, którzy chcą pozostać anonimowi. Nie przesadzajmy i nie róbmy z naszego Portalu kolejnej instytucji do tropienia ludzi, bo do tego celu wystarczy Nasza Klasa.

Zagrożenia internetowe są realne i nie można ich bagatelizować. Zatem możemy jedynie poważniej traktować osoby nie ukrywające się, od tych które się kamuflują i to wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem.

Ten Portal ma być miejscem spotkań wędkarzy, a nie listą dłużników, almanachem osób namacalnych teleadresowo.

Pozdrawiam i życzę .... więcej luzu Koledzy.

(2010/01/09 12:44)

spokojny


Jestem jaki jestem inny nie będę (2010/01/09 12:50)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik22602


Brawo chłopaki - moją twarz macie na moich blogach. Ghostmir - to co piszesz jest prawdą. Wszystko.  Ale to nie oznacza, że mamy dać się zwariować - daruj. Ten portal przezyje jeszcze niejedną burzę, ale po ciezkich chwilach zaczyna kwitnąc. Zajrzalem na inne portale wedkarskie. Wedkuje.pl jest najlepszy. Tu jest najwiecej życia !  I jego silą /moim zdaniem/ jest także to,ze mamy tu tozsamosc /nie NIPY, pesele. imie dziadka/ - imie, nazwisko, twarz. Dla mnie to wazne. Znam DWIE osoby na caly portal, anonimowe, do których powoli nabieram zaufania. POWOLI. Reszta - hmmm. Bez komentarza. Pan "nikt".  Róbcie jak wam sumienia i serca dyktują. Ja nikomu laurek za wybór wystawiac nie zamierzam. Pozdro.  (2010/01/09 14:28)

pisaq


Fakt, oszołomów nie brakuje, ale nie popadajmy w paranoje.
Na podstawie samej fotki jeszcze nikogo nie zlokalizowali, no chyba, że to fotka z fotoradaru :) (2010/01/09 14:42)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik8030


No ładne te fotki. I nie chodzi mi o to, by przeginać, tylko o wolność wyboru. (2010/01/09 15:39)

u?ytkownik23635


W myśl słów założyciela tego wątku, Kolegi Krzysztofa to wszyscy zakładając tutaj własne konto, podając pewne dane i zamieszczając zdjęcie naszej facjaty byliśmy wtedy "DELIKWENTAMI"
Delikt jest to słowo obcojęzyczne które określa rodzaj czynu: przewinienie, wykroczenie, naruszenie prawa, występek.

Delikwent w języku polskim oznacza: winowajca, przestępca, złoczyńca, skazaniec.

Delikwent, delinkwent (z łac. delinquentia - zbrodnia, kryminał). Tak nazywano w Polsce skazańca, czyli człowieka skazanego na śmierć wyrokiem sądowym . Po odczytaniu wyroku w izbie sądowej, na kilka dni przed śmiercią, instygator lub pisarz sprowadzali do delikwenta księdza. W ciągu tych ostatnich dni zaopatrywano skazanego we wszystko, do jadła i picia czego tylko żądał. Każdemu dozwolony był dostęp do skazanego. Obowiązkiem nawet sądu było starać się o jak najliczniejsze odwiedziny, aby uświadomić ogółowi przykład kary za zbrodnie. Po ścięciu delikwenta przez kata, składano ciało w trumnie, umieszczając zwykle głowę pomiędzy kolanami. Jeżeli delikwent skazany był na powieszenie, wtedy wyprowadzano go pod szubienicę, która dawniej stała przy każdym sądowym mieście. Kobiety bardzo rzadko skazywane były w Polsce na śmierć - a wieszane nigdy, tylko topione lub duszone. Częstsze wyroki: stosy i męczenie przestępczyń, wprowadzone były do Polski przez niemieckie prawo miejskie.

Encyklopedia... (2010/01/09 15:51)

u?ytkownik22602


Ale po której prawej /to chyba pierwsze ofiary troci na Pomorzu *)))/  ...uśmialem sie do łez...pozdro !!! (2010/01/09 15:51)

u?ytkownik23635


                                                                                                                        
Nie mam na myśli wywołać koleją awanturę tylko nie spodobało mi się sformułowanie Kolegi Krzysztofa.
Pozdrawiam wszystkich zalogowanych. (2010/01/09 15:53)

KYLON


Szanowni koledzy chciałem abyśmy wypowiedzieli się na temat zalogowanych tak jakby fikcyjnych kont.Nie wiadomo kto to jest,w miejscu imienia i nazwiska jakieś bzdurne lub śmieszne napisy i o to mi chodzi.A tu kolega wypisuje wywód kto to jest delikwent tylko nie wiem po co.Jeśli kogoś obraziłem to serdecznie przepraszam.Pozdrawiam cieplutko. (2010/01/09 16:41)

Sebastian Kowalczyk


Duża część młodzieży „wychowała się” na forach i portalach gdzie prawie wszyscy są anonimowi.

Wchodzą na wedkuje.pl i myślą, że tu jest tak samo i nie ma co się im dziwić. Dobrze, że powstał ten temat jednak nie wolno nikogo do niczego zmuszać.

Jednak jeśli ktoś zacznie zbytnio korzystać z uroków bycia anonimowym i stanie się niesforny należy   zgłosić DELIKWENTA redakcji i po sprawie.

Właśnie, a jak redakcja reaguje na takie zgłoszenia ?

(2010/01/09 17:08)

u?ytkownik23635


                                                                                                                      
Takiego jak najbardziej ;) (2010/01/09 17:20)

Sebastian Kowalczyk


Powiem szczerze, że strasznie podoba mi się ten temat bo powstała bardzo ciekawa galeria.

(2010/01/09 17:28)

KYLON


BRAWO PANOWIE!!!!!! WIĘCEJ ZDJĘĆ.No Mateusz nie wiedziałem,że oprócz wędkarstwa w piłę też zasuwasz -brawo. (2010/01/09 17:39)

u?ytkownik7474


no myślę, że piłka nie mniej mnie pochłania niż wędkarstwo. (2010/01/09 17:48)