Zaloguj się do konta

Prasa wędkarska - jaką gazetę wędkarską polecacie

utworzono: 2013/02/24 15:32
michal223311

witam kolegów:)

jaką prasę wędkarską polecacie i którą z nich prenumerować?
[2013-02-24 15:32]

Ja polecam WMH, ciekawe artykuły i w ogóle mi najbardziej przypadła do gustu.  [2013-02-24 15:48]

cierpliwy1

Nie polecam WW a poza tym każdą inną kupuj . [2013-02-24 17:37]

Nie polecam WW a poza tym każdą inną kupuj .


A czemu? Ja polecam WW jak dla mnie to najlepsza gazetka, i jeszcze WMH jest dobra. [2013-02-24 18:07]

rad13

ja osobiście kupuje ww wś  wmh i okazyjnie karpmaxa najlepszy według mnie jest wmh i karpmax
potem wś i na końcu ww
[2013-02-24 18:28]

lukasz0145

Wędkarz Polski był fajna gazeta... [2013-02-24 18:33]

kamil11269

WW [2013-02-24 18:37]

arekbait

Zdecydowanie KarpMax:)
[2013-02-24 18:45]

michal223311

kupujecie czy prenumerujecie?
dodam że interesuje mnie grunt,spławik i spining,
[2013-02-24 19:07]

rad13

taniej wychodzi prenumerata np wś wysyłasz meila z ich strony i po 2 - 3 dniach przychodzi pierwsza część płacisz przy pierwszej 45zł lub 90zł i do tego masz jakiś tam prezent (gumy,haczyki)przy każdym.
Przy wmh możesz dopłaci i mieć coś lepszego za niewielkie pieniądze np dopłacasz 20 zł i masz kołowrotek hyperlop  bez prezentu płacisz ok stówki (nie da się zapłacić przy odbiorze)
Karpmaxa i ww  nie zwracałem na prenumeratę uwagi.
[2013-02-24 19:29]

michal223311

radek a co proponujesz by prenumerować? WŚ WMH KARP MAX czy jeszcze coś innego?
[2013-02-24 20:10]

MarekW83

radek a co proponujesz by prenumerować? WŚ WMH KARP MAX czy jeszcze coś innego?

Pozwolisz , że się wetnę w temat .
Ja właśnie zaprenumerowałem WMH i wziąłem sobie w prezencie 10 filmów . Wybrałem WMH ze względu na filmy , bo jak dla mnie artykuły w WŚ są lepsze , bardziej wyczerpujące . W WMH jest dużo takich , które tylko pobieżnie lizną temat i są pisane ogólnikami . Za to filmy w większości są fajne , bo mają często instruktaż i dużo się z nich uczę .
W WW najczęściej jak znajdę jeden interesujący artykuł to już dużo - najczęściej pana Andrzeja Lipińskiego .
Ale (nie zaczyna się zdania od ale ) to już ostatni rok jak będę regularnie kupował prasę wędkarską , bo zauważyłem , że co roku jest ten sam schemat : początek roku trocie , pstrąg i lód . Potem koło marca kleń , jaź i płocie  . Maj :szczupak i boleń . Czerwiec : sandacz , lin . Od września do końca drapieżniki i tak w kółko co roku . Nie piszę tego jako zarzut w stosunku do twórców gazet , bo zawsze będą nowi wędkarze , którzy chcą się nauczyć czegoś nowego , ale ja czasami mam wrażenie , że już niektóre rzeczy czytałem , bo co odkrywczego można napisać o łowieniu szczupłego na wahadłówkę albo leszczy w rzece ( a i tak o łowieniu w rzece to najwięcej nauczyłem się z artykułów kolegi
ryukon1975 ).
Mam nadzieję , że nie zanudziłem .
Pozdrawiam,
Marek


[2013-02-25 10:37]

rad13

tak jak napisał poprzednik po 2 latach zbierania gazet mam ich coś ok 60 i jak trafię jedną jakąś ciekawostkę którą mogę przystosować do siebie jestem zadowolony
Na odmianę połowu gruntowego czyli wędkarstwo karpiowe polecam bezsprzecznie karpmaxa choć jest dość drogi obecny numer to 19 zł ! kupowałem starsze odcinki za 7 zł więc mogłem przyjąć ten zakup
jeśli zaczynasz łowić ,,poważniej'' zbieraj wmh  masz film do 1 do 3 tytułów i jest jeszcze jeden plus czyli osoby które są bohaterami artykułów to głównie Polacy nie jak przedtem z zachodu (chodź są bardzo dobrzy w tym co robią ) są opisane tam różne techniki połowu to przeważa spining .
Lub wś ma ciekawe podsumowania sprzętu na końcu ale tu głównie bym rozważył prenumeratę z powodu prezentu ,ceny oraz dowozu do domu. Minus jest taki że jest trochę gorzej wykonana od 2 poprzednich i zdarza się wypaść strona ze środka itp.i jest trochę mniej artykułów
W ww ciekawe są opisy łowik pod koniec, możliwe pomysły na posiłki z ryb oraz nietypowe techniki połowu .
Plusami dwóch ostatnich jest najpewniej ,, rubryka ryb medalowych" której brakuje w wmh (w karmaxe są madale dla karpi i amurów ).
Widziałem jeszcze gazety o połowie morskim i coś o spiningu  ale to tylko w empiku i to nie każdym jest jeszcze prenumerata dla muszkarzy .
Od ciebie zależy którą wybierzesz pomyśl jaką techniką najczęściej łowisz a wybierzesz odpowiedni tytuł dla siebie
[2013-02-25 17:11]

Vayshan

WŚ w fajny sposób prowadzony magazyn. KarpMax też niczego sobie [2013-02-25 23:29]