PRACA Z DZIECMI I MŁODZIEŻĄ

/ 4 odpowiedzi
CO NALEŻY ZROBIC, ABY BYĆ SZANOWANYM PRZEZ NASZĄ MŁODZIEŻ? - KOŁO NR 1 W GUBINIE STAWIA NA NAJMŁODSZYCH I MŁODZIEŻ GUBINSKICH SZKÓŁ. OD KILKU LAT CYKLICZNIE PROWADZIMY W SZKOŁACH DLA LICEALISTÓW KONKURSY PLASTYCZNE, A WŚRÓD NAJMŁODSZYCH KLAS KONKURSY WIEDZY PRZYRODNICZEJ I WĘDKARSKIEJ. zDZIWILIBYŚCIE SIĘ JAK DUŻE WIADOMOŚCI ONI POSIADAJĄ. z NICH TO CZERPIEMY ,NARYBEK, W NASZYM KOLE. NIMI TO BEZPOŚREDNIĄ OPIEKĄ ZAJMUJE SIĘ KOL. MIROSŁAW SZTUKOWSKI.
DO KOŃCA MARCA BR. TRWA KOLEJNA TURA KONKURSOWA DLA W/WYMIENIONYCH, A NAGRODY CZEKAJĄ.
Kristoph1

To tak jak u nas w moim kole . Mieliśmy ostatnio konkurs plastyczny już zakończony . Opis jest na portalu . Pozdrawiam . (2008/03/20 22:28)

slawomir66

Witam serdecznie. Praca z dziećmi i młodzieżą jest i w moim kole prowadzona. W 2000 roku powołano Młodzieżową Szkółkę Wędkarską. Pracujemy z dziećmi i młodzieżą ze swojego osiedla, gdyż nasze koło jest dość specyficzne. Zrzesza bowiem w większości osoby związane z wojskiem a działamy na osiedlu wojskowym. Masz rację, że nasza młodzież wie dużo i odpowiednio kierowana potrafi wykorzystać swoją wiedzę. Dużą pomocą dla pracy z najmłodszymi daje mi ZO w Piotrkowie Tryb., Który ma w swym składzie Radę d/s młodzieży. Organizują konkursy wiedzy wędkarskiej i ekologicznej, konkursy plastyczne, młodzieżowe obozy wędkarskie. Aby w tych konkursach wziąć udział musimy w kole przeprowadzić eliminacje a zwycięzcy jadą na finały okręgowe. Swoją pracę opieram na swoich doświadczeniach a jeśli chodzi o pomoce dydaktyczne to nie ukrywam, że ciężko jest coś pozyskać. Na ogół w okręgu nie ma potrzebnych plansz czy literatury. Galeria Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej mojego koła do wglądu. Pozdrawiam bo w młodych siła. (2008/11/17 15:18)

codo

Witam. Że też sam na to nie wpadłem, żeby wejść do szkoły!!!! sam przekonywałem kilka razy Walne Zebranie żeby cokolwiek zrobić w kierunku dzieci i dopiero po trzech latach zorganizowaliśmy impreze która przeszła wszelkie oczekiwania. Jutro lece do prezesa i zaraz będe go "molestował" o wejście do szkoły (2008/11/28 20:05)

muszek92

Witam!! Czy możemy liczyć na państwa wsparcie naszej inicjatywy jaką jest organizacja imprezy z okazji "Dnia Dziecka". Impreza ta zaczyna się zawodami wędkarskimi z podziałem na dwi grupy wiekowe tj. do 10 i 14 lat. Po zawodach jest poczęstunek kiełbaską z grilla. Po komsumpcji zorganizowane są różne konkurencje wędkarskie (rzut przynętą na odległość, rzut przynętą do celu, konkurs wiedzy wędkarskiej oraz atrakcje tj. przejażdżki na koniach i kładach, strzelanie z wiatrówki do tarczy, pokaz policji i straży pożarnej, szwecki stół ze słodyczami dla dzieci. Pragnę nadmienić że imprezka ta organizowana jest dla wszystkich dzieci z północnej części Gminy Czerwonak (Owińska, Bolechowo, Promnice, Trzaskowo, Potasze, Bolechówko, Miękowo, Annowo) i jest całkowicię nie płatna tz. wszyscy uczestnicy imprezy wraz opiekunami mają do swojej dyspozycji komsumpcje, napoje, słodycze, lody. Impreza ta ma charakter rodzinny i ma na celu propagowanie naszej pasji jaką jest wędkarstwo oraz sposób spędzania wolnego czasu. (2008/11/28 21:36)