Praca Ryobi Zauber 4000

/ 9 odpowiedzi
Witam,
wczoraj dotarł do mnie młynek Ryobi Zauber 4000 CF.
Praca na sucho wydaje się być ok,chociaż czasem potrafi "zaszumieć".
Dzisiaj postanowiłem nawinąć dłuższy fragment żyłki z innego kołowrotka,żeby sprawdzić jak pracuje już z żyłką i jak ją układa na szpuli.
Układanie super,nie trzeba było dorzucać żadnych podkładek. Moje obawy budzą jedynie dźwięki generowane przez kołowrotek. Dla zobrazowania wrzucam filmik poglądowy: https://www.youtube.com/watch?v=I5dNXfDCcf0
Podczas swobodnego nawijania,kiedy druga osoba trzyma szpulę z nawijaną żyłką kołowrotek pracuje praktycznie bezszelestnie. Problem pojawia się kiedy nawijana żyłka jest trzymana pomiędzy palcami,co generuje minimalny opór.
Czy tak powinien pracować ten kołowrotek? Czy może z moim egzemplarzem jest coś nie tak?
Nie wiem już co o nim myśleć. Spodziewałem się czegoś więcej po kołowrotku za kwotę 350zł.
marusia-92


Coś jest zle, stukanie czuć na korbce??? w ryobi o d kongera i dragona to standard. I sa suche w środku. (2015/03/13 13:46)

marek1963


dzięki kolego za ten film --- teraz na 100% wiem że nie kupie żadnego ryobi ---- oglądałem w sklepie kilka ryobi przeważnie zaubery -- wszystkie zle spasowane , coś tam szumi klekocze i diabli wiedzą co jeszcze --- sprzedawca mówił że kupno zaubera to loteria 50/50 -- a co najdziwniejsze to że ludziska piszą że po zakupie należy go przesmarować -- toż to paranoja moje kołowrotki trzy okumy mają po 7 i 8 lat i nigdy nie widziały smaru z mojej strony a tu takie klocki --- jeszcze raz dzięki a kołowrotek oddaj  (2015/03/13 14:04)

u?ytkownik183556


A mialeś w rękach Spro Red Arc? Jak się sprawował w porównaniu do Zaubera CF ? (2015/03/13 14:34)

BOLEC PL


Mam dwa zaubery cf 4000 i spro red arc 4000 u mnie jest odwrotnie zaubery pracują nienagannie a spro stuka i puka jechałem nimi równo główkami do 20g a więc faktycznie to loteria na jakiego się trafi (2015/03/13 14:56)

metelik


Ehhhh... A chacialoby sie rzec a nie mowilem? Witamy w klubie nieszczesliwych posiadaczy ozdob choinkowych Ryobi ;)

Pozdrawiam serdecznie
    Tomasz

P.S.
   Kreciol oddaj i wez co innego ;) Nie wiem jak okumy ale dragon hard rock heavy duty fd840i bardzo dobrze mi sie sprawowal. Za 350pln mozna juz cos naprawde dobrego wyhaczyc np. mitchell mag  premier - jest rowniez wersja ze szpula 4000 ;) (2015/03/13 23:57)

gnusmas


witam tez mam ten model młynka i nic nie szumi,ale moim zdaniem szumi łozysko w rolce od nawijania zyłki w kabłagu ,,, powinienes go reklamowac przeciez jest nowy ,miałem taki problem w spro wymieniłem łozysko i jest ok  (2015/03/14 06:51)

SARTO


zerknij na Ryobi Excia . starszy model , tańszy ale super jest mam modele 2000 i 4000 ,  najmocniejsze kołowrotki .  (2015/03/14 11:21)

limit3d


Mój filmik nie miał za zadanie robić antyreklamy żadnej z firm,możliwe że trafiłem na felerny egzemplarz. Sprzedawca został poinformowany o wszystkim i w poniedziałek wymienia młynek na inny. Do trzech razy sztuka,jeśli tym razem będzie podobnie zwracam kołowrotek i zabieram $,a moja krótka przygoda z Ryobi dobiegnie końca.
Przy nawijaniu możliwe,że problem dotyczy rolki natomiast kołowrotek bez żyłki również pracuje nieprawidłowo: https://www.youtube.com/watch?v=ezK5Y4yoDbQ (2015/03/14 12:06)

gnusmas


napewno trafisz na dobry model ,moj chodzi juz drugi sezon i jest ok ,ryobi to dobra firma a spro ,dragon,to sa klony ryobi .mam spro tez jestem zadowolony chodzi juz czwarty sezon tylko łozysko rolki musiałem wymienic na nowe koszt 40 zł .wazna jest konserwacja dobry smar ja uzywam cx80 litowy .powodzenia  (2015/03/14 16:06)


Sklep wedkuje.pl

Ryobi Zauber