Zaloguj się do konta

Pozyskiwanie pijawek do przynęt

utworzono: 2013/06/18 23:03

Cześć, ostatnio znów byłem na rybach i łowiłem na pijawki. Efekt był bdb, ale miałem pijawki tylko 2, bo więcej nie znalazłem (znalazłem je przypadkiem) więc trochę mało a rybki biorą...więc chciałbym ich pozyskać więcej żeby mieć na cały dzień łowienia.
Wiecie gdzie one przebywają o tej porze roku? [2013-06-18 23:03]

Jakub Woś

Nie wiem gdzie łowisz, czy nad rzeką czy jeziorem. Po obniżce poziomu wody która ma obecnie miejsce. Dużo pijawek bedzie siedziało w pozostawionych kałużach. Z własnego doświadczenia wiem że najlepsze sa dolki już prawie wyschnięte. Wtedy wystarczy je polać wodą  i  schowane pijawki wychodzą same. Jeśli łowisz nad jeziorem, glinianką, czy innym zbiornikiem z wodą stojącą możesz w nocy szukać pijawek przy brzegu świecąc latarką. Lub wrzucić do wody worek z materiału. Lubią się do takich rzeczy przyczepiać i z łatwością je wyciągniesz.

Nie wiem czy to prawda ale podobno mocz jest dobrym wabikiem na pijawki. Podobno topiące się zwierzeta posikują sie co wabi pijawki.
[2013-06-18 23:28]

wojtekzkiw

Ja na zawodach jadłem bułkę z salcesonem i kawałekmi spadł ,i po godzinie może  3 się w tenkawałekwbiły
[2013-06-19 10:25]

kedzio

Drapiesz nogę do krwi, potem wkładasz ja do wody i wędkujesz. Wędkuj, nie trać czasu. Jeśli tam są pijawki, to po godzinie będziesz lżejszy o jakiś kilogram, a z nogi powyciągasz kilka-kilkanaście sztuk.   :) [2013-06-19 15:17]

tomalek21

Ja kiedyś złowiłem jazgarza wyrzyciłem go o wody po kilku minutach było pełno pijawek.Jakie rybki brały na pijawki ,jak je zakładałeś na haczyk. [2013-06-19 16:34]

Drapiesz nogę do krwi, potem wkładasz ja do wody i wędkujesz. Wędkuj, nie trać czasu. Jeśli tam są pijawki, to po godzinie będziesz lżejszy o jakiś kilogram, a z nogi powyciągasz kilka-kilkanaście sztuk.   :)

100% rozwiązanie w każdej wodzie. [2013-06-20 11:12]

ANDY1954

A ja mam inny bardzo prosty sposób - kawałek wątroby wieprzowej lub wołowej drobiowa za mało krwawi (mogą być odpady z błonami) zawijam w gazę i do wody przy brzegu oczywiście na sznureczku. Jeszcze nigdy się nie zawiodłem - gorzej jeśli w wodzie są raki bo te też nie odpuszczą takiej okazji. Życzę sukcesów.
[2013-06-20 11:35]

Znalazłem w necie coś takiego: http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/16Wykorzystam pare sposobów z tego artykułu, m. in. puszki zatopione dnem do góry, deska na dnie, worek z mięsem... będzie większe prawdopodobieństwo że złapię jakieś pijawki.A jak już ją będę miał to okonie są moje :D z resztą.. nie tylko okonie.
Nie wiem jak sprawdza się na innych rybach, czytałem tylko że dobra jest na klenie i sumy się trafiają, ale na 100% jest skuteczną przynętą na okonie.  [2013-07-02 13:40]