Pozwolenie na wędkowanie w Dziwnowie.

/ 4 odpowiedzi
Mam pytanie.
Na majowy weekend wybieram się z kumplem do Dziwnowa.
Gdzie (jak) mogę załatwić pozwolenie na wędkowanie w tamtych wodach ?
Dzej3


Witam,

O ile się nie zmieniło to aby móc wędkować na wodach w strefie nadmorskiej trzeba udać się do urzędu morskiego w Dziwnowie i wykupić pozwolenie miesięczne albo roczne. Ja najczęściej kupowałem miesięczne koszt 14 zł. ulgowe jaka cena normalnego nie powiem bo nie pamiętam. Potrzebne dokumenty to dowód osobisty bądź paszport lub legitymacja szkolna/studencka.
Życzę udanych łowów i połamania wędki :)
Pozdrawiam (2014/04/22 17:53)

haja


W Urzędzie Morskim na środku głównej ulicy - trudno nie trafić. Pozwolenie kosztuje grosze. Bierzesz blankiet, opłacasz na poczcie albo w banku idziesz do urzędu. Oni wypisują pozwolenie. PS Nie słyszałem, żeby kiedykolwiek wędkarze byli kontrolowani. Ja łowiłem co roku przez 6 lat i nigdy nikt się mnie o pozwolenie nie zapytał. Ale pozwolenie mam zawsze. Sprawdź sobie wcześniej, bo Urząd otwarty 2 dni w tygodniu w określonych godzinach (nie pamiętam kiedy) (2014/04/22 19:08)

Pawelka


Dzięki za odpowiedź.
Jest dokładnie tak jak mówisz, tylko już nie 14 a 16 pln.
Ale powiem, że myślałem że można to inaczej jakoś załatwić.
Jadę tam na długi majowy weekend i nie wiem, czy w/w urząd będzie otwarty.
Miałem nadzieję, że może wystarczy zrobić przelew na konto i wydrukować sobie potwierdzenie tego przelewu, ale nie trzeba się stawić z dowodem osobistym aby otrzymać pozwolenie.
Mało tego, pan wypisze mi pozwolenie, ale wpłaty ode mnie nie przyjmie, tylko muszę zaiwaniać do banku.
Biorąc pod uwagę, że jadę tam 1 maja (czwartek), to jest duże prawdopodobieństwo, że 2 maja (piątek) urząd i/lub bank będzie nieczynny. Czyli jadę sobie połowić, ale może sobie nie połowię. (2014/04/23 10:48)

tasta48


Nie do Urzędu Morskiego tylko do Inspektoratu Gospodarki. Urzędy morskie nie załatwiają tych spraw od kilku lat. Nie ważne w którym inspektoracie na terenie całego polskiego wybrzeża załatwisz pozwolenie, jest ważne na całym wybrzeżu. Niedogodnością jest to, że nie da się załatwić zezwolenia "na odległość" tylko trzeba zrobić to osobiście w godzinach pracy inspektoratu a te są nieczynne w dniach wolnych i weekendy, kiedy wędkarze z głębi kraju chcieliby połowić nad morzem. Opłaty można dokonać na poczcie a z kwitkiem i drukiem wniosku o wydanie pozwolenia i tak trzeba osobiście stawić się przed urzędnikiem Inspektoratu. Cena to 31zł na rok-normalna, chyba 16zł na miesiąc, ale głowy nie dam. Druk wniosku do pobrania na stronach każdego Inspektoratu Gospodarki. Ja ściągnąłem ostatnio z Gdyni. Pozdrawiam. Połam kije. (2014/04/23 10:49)