Zaloguj się do konta

Pozwolenie na wędkowanie w innym okręgu

utworzono: 2013/11/19 16:34
adamus1818

Na samym początku chciałbym przeprosić za takie być może błahe pytanie. Mianowicie chodzi o to, czy można wykupić rzekę, która nie wchodzi w skład wód danego koła PZW? I czy można wykupić rzekę, kiedy nie przynależę do żadnego koła? Oraz jeszcze jedno pytanie. Czy jak mieszkam np. w woj. łódzkim czy jest taka możliwość, aby wykupić jezioro np. w woj. kuj-pom? Oczywiście mówiąc ''wykupić'' mam na myśli wykup możliwości połowu na tej wodzie, a nie wykup danej wody na własność (to sprostowanie tak dla złośliwych). [2013-11-19 16:34]

osa12

Wszystkie rzeki zaliczone zostały do wód płynących i należą do Skarbu Państwa. Skarb Państwa powierzył nadzór nad tymi wodami Zarządom Gospodarki Wodnej. Zarząd Gospodarki Wodnej prowadzi ten nadzór za pomocą Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej tzw. – RZGW.

RZGW na tych wodach jest uprawnionym do rybactwa. Łowiąc na takich wodach musisz posiadać zezwolenie uprawnionego do rybactwa.   Jest nim RZGW lub inna instytucja, która na zasadzie umowy użyczenia z RZGW jest uprawniona do rybactwa. PZW nie jest monopolistą. Należy ustalić do jakiego RZGW należy rzeka. Następnie zgłosić się do RZGW o wydanie zezwolenia, lub ustalić instytucję, która jest uprawniona do rybactwa i do niej o to zezwolenie wystąpić.

Za wydanie zezwolenia uprawniony do rybactwa może pobrać dowolną ustaloną przez siebie kwotę.

Musisz posiadać kartę wędkarską. Nie musisz należeć do żadnej organizacji (PZW czy innej).

Zezwolenie musi wydać każdy uprawniony do rybactwa. Gdzie Ty mieszkasz nie ma znaczenia!

[2013-11-19 17:51]

adamus1818

Gdzie mogę znaleźć ten  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej? W Starostwie Powiatowym? [2013-11-19 18:07]

Jack14

Ostatnio już podawałem taki przykład

http://www.rzgw.szczecin.pl/amatorski-polow-ryb

Jeśli znajdziesz w internecie podobną stronę dotyczącą twojego rejonu i również nazwę lub odcinek wody na której chcesz wędkować zawartym w tym piśmie to (regulamin, pozwolenie) i do "dzieła.

[2013-11-19 19:07]

Artur z Ketrzyna

Na samym początku chciałbym przeprosić za takie być może błahe pytanie. Mianowicie chodzi o to, czy można wykupić rzekę, która nie wchodzi w skład wód danego koła PZW? I czy można wykupić rzekę, kiedy nie przynależę do żadnego koła? Oraz jeszcze jedno pytanie. Czy jak mieszkam np. w woj. łódzkim czy jest taka możliwość, aby wykupić jezioro np. w woj. kuj-pom? Oczywiście mówiąc ''wykupić'' mam na myśli wykup możliwości połowu na tej wodzie, a nie wykup danej wody na własność (to sprostowanie tak dla złośliwych).

Rozumiem że wiesz o jaka rzekę ci chodzi a dokładniej odcinek. Bo rzeki są podzielone na odcinki u udostępnione różnym podmiotom do gospodarowania na nich. Dobrze by było żebyś się dowiedział kto jest gospodarzem. Mówiąc jerzykiem prawnym Uprawnionym do rybactwa na tym odcinku rzeki.
Jeśli to woda PZW to wcale nie musisz należeć do tej organizacji. I możesz wykupić zezwolenie na amatorski połów ryb jako nie zrzeszony ale to będzie drożej.

A tak wogóle to ile kolega ma lat? Bo jak poniżej 14 to wędkuje bezpłatnie na większości wód, tylko pod opieka dorosłego.
Dobrze by było żeby kolega tu opisał dokładnie o jaka wodę chodzi. (nazwę rzeki i miejscowości) Bo może ktoś ja zna i wie kto jest gospodarzem.
[2013-11-19 20:07]

adamus1818

Głównie chodzi mi o rzekę Bzurę. Odcinek od Łowicza w kierunku Kutna. A co do wieku to liczę sobie 19 wiosen. [2013-11-19 21:50]

Artur z Ketrzyna

Głównie chodzi mi o rzekę Bzurę. Odcinek od Łowicza w kierunku Kutna. A co do wieku to liczę sobie 19 wiosen.

To co do samego łowiska Ci nie pomogę bo go nie znam.
Ale jeśli chodzi o PZW. To jako członek możesz liczyć na zniżki jako uczący się itd. Oraz możliwość opłaty składki tylko na jedno łowisko (50% wartości całej składki okręgowej).
[2013-11-20 11:52]

adamus1818

Bardzo dziękuję za pomoc ;) Liczę jeszcze na podpowiedzi innych. [2013-11-20 12:10]