Zaloguj się do konta

Pozwolenie dla niezrzeszonego, a karta wędkarska

utworzono: 2012/09/05 12:45

Witam. Jestem w innym miejscu kraju niż zazwyczaj, nie mam ze sobą dokumentów wędkarskich. Czy pozwolenie jednodniowe dla niezrzeszonego upoważnia do wędkowania bez posiadania karty wędkarskiej? Dziękuję. [2012-09-05 12:45]

halski021

Jeżeli jesteś obywatelem innego kraju niż Polska,to możesz wędkować po wykupieniu zezwolenia na daną wodę.Obywatel Polak musi posiadać kartę wędkarską jeżeli chce wędkować.A swoją drogą jak wyrobiłeś dokumenty wędkarskie,których rzekomo zapomniałeś,jeżeli nie wiesz takich podstawowych przepisów obowiązujących w naszym kraju?
[2012-09-05 13:28]

jurek

Witam , niestety NIE . Do wykupienia opłaty jedno lub kilkudniowej potrzebna jest karta wędkarska , proponuję by wysłano ją koledze przez pocztę , listem poleconym , powinna dotrzeć w ciągu 1-2 dni .

Nikt nie wystawi takiego pozwolenia bez karty wędkarskiej , bo na pozwoleniu wystawiający musi umieścić numer karty wędkarskiej .
[2012-09-05 13:30]

Dzięki za informację, w takim wypadku zrezygnuję z jednorazowego wędkowania na tutejszych wodach. Przesyłanie karty pocztą, wymóg posiadania dokumentu przy sobie, gra nie jest warta świeczki, tym bardziej w okresie suszy hydrologicznej. Swoją drogą nasuwa mi się pewien wniosek, mianowicie brak czegoś takiego jak centralna baza wędkarzy z momentalnym dostępem cyfrowym jak w przypadku np. rejestru kierowców, gdzie za brak dokumentu przy sobie płaci się symboliczne 50 zł, a nie 500 za brak uprawnień. W przypadku Karty Wędkarskiej analogicznie, w takim przypadku jaki opisuję np. 20 zł, a nie 200 plus jakaś tam sprawa, lub nawet nie pociąganie do konsekwencji, jeżeli ktoś figuruje w bazie (bo to w końcu hobby/rekreacja). Byłoby miło, ale chyba trzeba poczekać kilka(naście?) lat.

Kolego Halski021, nie rzekomo zapomniałem, tylko nie wziąłem ze sobą, gdy wybierałem się w Polskę.

Pozdrawiam.

[2012-09-05 22:36]

CZzesio

Popieram pomysł z bazą Kart wędkarskich .A co do wędkowania to jedyna szansa , że Jesteś nad Naszym Morzem ...tam wystarcza dowód osobisty do wykupienia morskiej licencji .
[2012-09-05 23:01]

Artur z Ketrzyna

Popieram pomysł z bazą Kart wędkarskich .A co do wędkowania to jedyna szansa , że Jesteś nad Naszym Morzem ...tam wystarcza dowód osobisty do wykupienia morskiej licencji .

Pomysł z bazą nie głupi, ale kto ma to finansować? PZW czy skarb państwa?
Oczywiście skarb państwa, bo to dokument państwowy. A kto za to bulnie, podatnicy bo to podatnicy finansują skarb państwa podatkami od dochodów.

Jeśli ktoś zabiera sprzęt wędkarski ze sobą, to nie widzę problemu zabrać i karty wędkarskiej. W końcu ona zajmuje mało co więcej miejsca co paczka haczyków...

Nie tylko nad morzem wykupisz zezwolenie na wędkowanie, Ale też u licznych komercyjnych gospodarstw rybackich.
Co do zezwolenia PZW to fakt musi być wpisany nr karty. Jak zadzwonisz do domku to może Ci go podadzą. I zezwolenie uda się wykupić, no i strażnik też powinien być wyrozumiały, w końcu gospodarz wody wyraził zgodę na twoje wędkowanie.

Po drugie jeśli masz uprawnienia w postaci karty wędkarskiej to Strażnik powinien sprawdzić to dzwoniąc do twego koła, lub starostwa w którym wyrobiłeś tą kartę, w końcu jesteśmy ludźmi i każdemu może się zdarzyć coś zapomnieć. Obecjie straż PSR wysyła wniosek o ukaranie do sądu a takie postępowanie trwa, tak więc prawdopodobnie będziesz zobowiązany faksem wysłać ksero karty, do ich jednostki, a oni wtedy odstąpią od wszczynania procedury sądowej. W końcu najważniejsze jest samo zezwolenie na wędkowanie na danej wodzie.

[2012-09-06 10:02]

JKarp

Pomysł z bazą nie głupi, ale kto ma to finansować? PZW czy skarb państwa?
Oczywiście skarb państwa, bo to dokument państwowy. A kto za to bulnie, podatnicy bo to podatnicy finansują skarb państwa podatkami od dochodów.

Jeśli ktoś zabiera sprzęt wędkarski ze sobą, to nie widzę problemu zabrać i karty wędkarskiej. W końcu ona zajmuje mało co więcej miejsca co paczka haczyków...

Nie tylko nad morzem wykupisz zezwolenie na wędkowanie, Ale też u licznych komercyjnych gospodarstw rybackich.
Co do zezwolenia PZW to fakt musi być wpisany nr karty. Jak zadzwonisz do domku to może Ci go podadzą. I zezwolenie uda się wykupić, no i strażnik też powinien być wyrozumiały, w końcu gospodarz wody wyraził zgodę na twoje wędkowanie.

Po drugie jeśli masz uprawnienia w postaci karty wędkarskiej to Strażnik powinien sprawdzić to dzwoniąc do twego koła, lub starostwa w którym wyrobiłeś tą kartę, w końcu jesteśmy ludźmi i każdemu może się zdarzyć coś zapomnieć. Obecjie straż PSR wysyła wniosek o ukaranie do sądu a takie postępowanie trwa, tak więc prawdopodobnie będziesz zobowiązany faksem wysłać ksero karty, do ich jednostki, a oni wtedy odstąpią od wszczynania procedury sądowej. W końcu najważniejsze jest samo zezwolenie na wędkowanie na danej wodzie.

CześćArtur swoje marzenia na prezenty to bliżej Świąt :-)Baza Kart Wędkarskich byłaby dobrą sprawą. Nie zwalnia to jednak z posiadania przy sobie stosownych dokumentów uprawniających do wędkowania. JK

[2012-09-06 10:25]

Romuald55

To ustawa nakłada obowiązek posiadania przy sobie dokumentów upoważniających do łowienia ryb więc żadna baza danych nic nie zmieni bez stosownego zapisu ustawowego. [2012-09-06 10:43]

kawiorek

A to ciekawe Bedac w Szwecji nikt mnie nie pyta czy mam karte i czy jestem uprawniony do wedkowania (nigdy tam nie bylo biuroktycznego pseldo SOCJALIZMU) place 200koron i mam lódke plus dwie  wedki i na danym jeziorze moge lowic 2 godz  nie jest to komercja tylko powiatowa lub gminna woda??
Jesteśmy w Heuropie kiedy to do nas dotrze??
MOze ktos bardzo zorientowany mi odpowie? Bo na portalu mądrosci w stylu ja lepiej wiem prawie kazdy odpowie!!
[2012-09-06 10:51]

JKarp

CześćO to właśnie chodzi:Ustawa nakłada obowiązek - cały zamysł bazy danych jak w przypadku prawa jazdy jest ok bo i prawa jazdy zdarzy się zapomnieć.JK [2012-09-06 10:52]