Pozwolenie alias rejestr połowu 2011

/ 180 odpowiedzi / 8 zdjęć
jedrek6661


oczywiście że jestem potulny jak baranek podczas kontroli to źle? (2011/09/20 14:48)

użytkownik57785


nie porównuj tego do auta bo jak jest niesprawne to może być tragedia a że gość zamiast obwód rybacki rzeki wisły nr 1 wpisał wisła to nic by się nikomu nie stało mógł go upomnieć tylko a nie od razu z taryfikatorem wyjeżdżać 
Przecież to Ty porównałeś do auta. Żarówka....helouuu
(2011/09/20 15:07)

użytkownik87604


Najważniejsze to być człowiekiem. Funkcjonariusz kontrolujący wędkarzy, wykonujący swoje obowiązki (strażnik SSR z zasady czyni to społecznie!) często musi spokojnie przyjąć na bary agresję kontrolowanego i stek wyzwisk pod swoim adresem. Musi być opanowany, by móc uczciwie i rzetelnie podejść do wykonywanych podczas kontroli czynności. Nie utrudniajmy mu tego! Wiem, że jest czasami (na szczęście rzadko) ciężko ... widząc z drugiej strony niekompetencję i nadgorliwość co poniektórych "obrońców wód". Z różnymi ludźmi przychodzi nam się spotykać nad wodą ...

Parę lat temu kontrolował mnie na brzegu patrol Policji Wodnej, wędkowałem tego dnia z bratem na jego pontonie. Numery rejestracyjne pontonik miał ledwo widoczne. Braciszek miał przy sobie kopię zaświadczenia z urzędu miasta dotyczącego rejestacji okrętu. Przyznam się bez bicia, że nie wzięliśmy tego dnia kamizelek ratunkowych na pokład. Obaj policjanci okazali się ludźmi o wysokiej kulturze osobistej, dużej wyobraźni (jeden z nich okazał się wędkarzem), byli niezwykle sympatyczni ... po sprawdzeniu dokumentów wędkarskich od razu zauważyli brak sprzętu ratunkowego w pontonie, zauważyli też że numerów rejestracyjnych na burtach już prawie nie widać. (Czarny marker wodoodporny niestety nie jest zbyt trwały na gumie). Jak braciszek wyskoczył z kartą pływacką i zaczął coś mówić o tym, że ponton ma 4 komory policjant tylko uśmiechnął się życzliwie. Funkcjonariusze poinformowali nas o zagrożeniach na wodzie, o obowiązujących przepisach dotyczacych wyposażenia łodzi podczas wędkowania w sprzęt ratunkowy, o sankcjach za ich nieprzestrzeganie, na koniec z uśmiechem pouczyli brata o odpowiedzialności karnej i odjechali. Brat ma poprawić numery na pontonie, sprzęt ratunkowy na drugi raz też ma być na pokładzie, a jak nie to mandacik :) ... przecież życie ludzkie jest naważniejsze!   

Można?  można

 Brat, gdyby trafił na innych ludzi, inną instytucją kontrolującą, równie dobrze mógł dostać mandat karny.

Koledzy, najważniejsze nad wodą, również podczas kontroli, to być wzajemnie życzliwym, okazywać innym to, co samemu chciałoby się dostawać.

 Coś jest w powiedzeniu "Tylko spokój może nas uratować" ...

pozdrawiam

(2011/09/20 15:41)

użytkownik57785


TAK JEST! Ty do mnie spokojnie i z uśmiechem, dostaniesz to odwzajemnione. Ale jeżeli Ty do mnie z mordą, ironią, oporem i chamstwem, to ode mnie również dostaniesz uśmiech, ale politowania a nie życzliwości. Ja zawsze tak reaguję na furiatów, a takich nie brakuje, bo to ich jeszcze bardziej doprowadza do szału. Stoicki spokój strażnika, uśmiech, opanowanie,  jest dla wariata nożem w plecy. Czekam aż się wyszczeka, zmęczy i kontynuuję czynności, ale taki po swoim występie nie może już liczyć na moja wyrozumiałość. Jest takie powiedzenie.... -Pokorne ciele dwie matki ssie. (2011/09/20 15:53)

jedrek6661


dokładnie pierwszy raz się z kolegą zgadzam (2011/09/20 16:33)