Pozwolenie alias rejestr połowu 2011

/ 180 odpowiedzi / 8 zdjęć
rozap37

kolego jedrek6661 , wiesz tak sobie myślę , koła są otwarte i raz na jakiś czas robią zgromadzenia walne , gdzie wybierają zarząd , tam możesz spokojnie przedstawić swoje postulaty a nóż może wybiorą cię do zarządu ??? i wtedy ty będziesz rozdawał karty ???? , nie widzę żadnych przeszkód . a tak a propo jako zagorzały wędkarz pewnie bywasz na takich spotkanich i wiesz dokładnie o czym sie rozmawia ... Pozdrwaiam .. Moze akurat coś zmienisz na swoja korzyść ????? (2011/01/11 09:37)

withanight88

W okręgu Kaliskim a przynajmniej w moim kole zniesono obowiazek wypełniania rejestru połowu ryb. (2011/01/11 09:49)

jurek

W tym roku , to akurat za wypełnianie rejestrów połowu ryb ----- jest to narzucone przez Znowelizowaną Ustawę o Rybactwie Śródlądowym ( a przedtem było to w przepisach Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb ( RAPR ) ---- więc to można porównać z nowymi przepisami ruchu drogowego , jeżeli się nie dostosujesz to płacisz mandat , masz jeszcze jedno wyjście ------------- Jak Ci nie pasują zasady , to znajdź sobie inne hobby . PDK .
(2011/01/11 09:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

withanight88

A to do mnie jurek mowisz ? (2011/01/11 09:57)

jedrek6661

teraz to żeś pojechał Białorusoą normalnie jak ci się nie podoba rząd to więzienie albo banicja (2011/01/11 10:02)

użytkownik57785

A to do mnie jurek mowisz ?

Ja myślę, że do @jedrek6661..... :)

(2011/01/11 10:16)

użytkownik57785

teraz to żeś pojechał Białorusoą normalnie jak ci się nie podoba rząd to więzienie albo banicja

Nie. Jest demokracja. Jak ci się nie podoba rząd, to zmień klimat,kraj. Jak ci się nie podoba PZW, to go zmień na komercyjne bajorka. :)

(2011/01/11 10:19)

jedrek6661

no chyba nie do końca na tym co tu napisałeś demokracja polega pozdrawiam:> (2011/01/11 10:54)

jedrek6661

taka demokracja to była w Polsce 1945-1989:> (2011/01/11 10:56)

jedrek6661

sorry że nie na temat ale jeszcze parę słów do kolegi masyfa bo mnie trochę zapienił gościu demokracja polega na tym między innymi że za wypowiadanie i upublicznianie swoich poglądów nikt nie ma prawa mi powiedzieć żebym kraj zmienił i rzeczy w tym stylu! (2011/01/11 11:09)

użytkownik57785

sorry że nie na temat ale jeszcze parę słów do kolegi masyfa bo mnie trochę zapienił gościu demokracja polega na tym między innymi że za wypowiadanie i upublicznianie swoich poglądów nikt nie ma prawa mi powiedzieć żebym kraj zmienił i rzeczy w tym stylu!

Demokracja GOŚCIU, polega tez na wolności słowa.... Więc jak ci sie nie podoba jakieś prawo w danym kraju, to ja mam prawo ci powiedzieć (napisać) żebys sobie ten kraj zmienił! BO MI TO WOLNO POWIEDZIEĆ!

(2011/01/11 11:43)

jedrek6661

twoja poprawna Polszczyzna mnie poraża nie można sobie zmienić kraju bo na tej szerokości i długości geograficznej zawsze będzie Polska można tylko wyjechać do innego kraju przyjąć obce obywatelstwo zmienić to można skarpetki skoro już jesteś członkiem ssr to trzymaj fason poczytaj trochę słownik poprawnej polszczyzny języka polskiego wyrazów obcych nie rób siary straży (2011/01/11 15:18)

użytkownik57785

twoja poprawna Polszczyzna mnie poraża nie można sobie zmienić kraju bo na tej szerokości i długości geograficznej zawsze będzie Polska można tylko wyjechać do innego kraju przyjąć obce obywatelstwo zmienić to można skarpetki skoro już jesteś członkiem ssr to trzymaj fason poczytaj trochę słownik poprawnej polszczyzny języka polskiego wyrazów obcych nie rób siary straży

No, na porażonego to twoje teksty pasują i to nieźle porażonego, cóż, z prądem trzeba obchodzić się ostrożnie, miałes pecha i widocznie nikt ci nie powiedział, że napięcie językiem sprawdza się TYLKO w bateryjkach R-16. Znalazł się prof. Miodek, czy prof. Bralczyk...... Wystarczy mieć tyle inteligencji i elokwencji co karaluch, żeby zrozumieć przekaz prosty jak świński ogon, a że ty masz z tym problem, to już smutniejszy aspekt tej sprawy. Kraj możesz zmienić właśnie jak skarpetki i na inną szerokość i długość geograficzną ruszyć dupę, zmienić kraj i obywatelstwo, a wyjechać to możesz na wycieczkę do Dupajewa i wrócić. A zmienia się raz, potem się ZAMIENIA. Ty, lepiej żebyś ZMIENIŁ raz na zawsze kraj.  O robienie przeze mnie siary SSR, to ty się chłopcze nie zamartwiaj, daję sobie doskonale radę ze swoja polszczyzną i erudycją. Ty robisz siarę swoimi tekstami nie tylko sobie. A jeśli masz zamiar kontynuować swoje trollstwo na tym forum NADAL, to trzymaj się krzesła, albo kompetentnie się wypowiadaj jesli umiesz (w co wątpię).

Nawet @rozap37 ci na ten temat coś napisał... :

#194316 wysłano: 2011/01/11 09:37
rozap37
36
kolego jedrek6661 , wiesz tak sobie myślę , koła są otwarte i raz na jakiś czas robią zgromadzenia walne , gdzie wybierają zarząd , tam możesz spokojnie przedstawić swoje postulaty a nóż może wybiorą cię do zarządu ??? i wtedy ty będziesz rozdawał karty ???? , nie widzę żadnych przeszkód . a tak a propo jako zagorzały wędkarz pewnie bywasz na takich spotkanich i wiesz dokładnie o czym sie rozmawia ... Pozdrwaiam .. Moze akurat coś zmienisz na swoja korzyść ?????

(2011/01/11 15:46)

jurek

No kto tu piszę złą polszczyzną , to od razu widać , czepiasz się gościu wszystkiego i za bardzo nie wiesz , co zrobić ................ Fruń sobie lepiej pszczółko i doucz się .
(2011/01/11 15:49)

użytkownik60251

teraz to żeś pojechał Białorusoą normalnie jak ci się nie podoba rząd to więzienie albo banicja

i ty komuś polszczyznę każesz czytać ,he he (2011/01/11 15:53)

użytkownik57785

Tak, tu żeś pojechał wzorową ortografią, a ZWŁASZCZA interpunkcją, a jeszcze nowy kraj stworzył. Polak. Nie daj Boże. Trollem mi tu znowu jedzie na odległość...

(2011/01/11 16:00)

jurek

Może od nich uczył się ojczystego języka ...
(2011/01/11 16:07)

użytkownik57785

Może od nich uczył się ojczystego języka ...

:))))))))))))))))))))) Znawca Białorusi, bo chyba o ten kraj mu chodziło, a to pewnie przyjaciele z ławki z lekcji polskiego. 

(2011/01/11 16:14)

jurek

Pewnie tak , we trzech też niewiele by sklecili , chyba , że flaszkę za 5 złotych .
(2011/01/11 16:28)

msjack

A miało być o rejestrach połowu.Panowie ! (2011/01/11 20:48)

waldo921

Wszystko to paranoja,gdyż po wpisaniu daty i łowiska za godzinę lub dwie jestem już na innym łowisku i co jeden rejestr na tydzien i tak nasze pieniądze się ulatniają. (2011/01/12 14:59)

Jack14

To ja może dalej na temat rejestru.

Nie początku (jak pisałem) i na zakończeniu dodam, że nie jestem przeciwnikiem prowadzenia tego typu ewidencji tylko zastanawiam się nad sposobem ich warygodnego wypełniania, zasadnością stosowania i wykorzystywania.

Jak pisałem wcześniej rejestr był osobnym dokumentem w naszej kieszeni teraz jest integralną częścią zezwolenia. Kiedyś (rok temu) wystarczyła tylko legitymacja członkowska i osobno rejestr, który można było po jego zapełnieniu wymienić bez żadnych problemów. Jak będzie w tym roku z ich wymianą zabaczymy.

(O karcie wędkarskiej nawet nie wspominam).

Próbowałem wskazać dlaczego rejestr jest "ułomny" przedstawiając przykład np. kilka zmian łowiska jednego dnia dodam jeszcze może nocne wedkowanie, które rownież wymaga wykorzystania w rejestrze nie jednej tylko rubryki lecz dwóch lub kilku (dot.zmian łowiska).

Jaki jest cel prowadzenia rejestru?:

- statystyka kto, gdzie i ile razy w roku był nad wodą z danego okręgu lub inaczej gdzie jeszcze są ryby?

- jaką rybę zabrał (dot. kół gdzie wpisujemy co zabrał dany wędkarz wiadomo, że jeśli zabiera to dobrą, a nie byle jaką lub taką co "przelatuje przez palce").

Wnioski z takich rejestrów mogą być różnie interpretowane jeśli wogóle są brane pod uwagę i tak np. (nikt z łowiska A nie zabiera "nie złowił szczupaka" co wynika z oddanych rejestrów tylko same sandacze). Dla analityka jest jednoznaczne "za mało może być szczupaka w akwenie A" czyli co jeśli już to zarybiamy szczupakiem bo go tam nie ma?

To jest oczywiście tylko przykład ale czy nie jest to realne zachowanie?

Na zakończenie mam jeszcze jedno pytanie? Czy rybacy również posiadają i mają w obowiązku wypełniać podobny rejestr?

- dzień, gdzie i ile rozstawiają sieci

- co było w tych sieciach (gatunki, waga itp.)

i czy ktoś jest (kontroluje) lub jest w stanie to kontrolować?

Bo to co "nasi kledzy" rybacy wyprawiają to żal monitora, a nawet klawiatury by o tym pisać.

Pozdrawiam i przepraszam za będy ort i int

(2011/01/12 15:18)

użytkownik42077

Jurku...W Twoich wypowiedziach widzę ,że piszesz o konsekwencjach wynikających z braku wpisów w rejestry połowów...Chciałbym sprostować troszkę twoje wypowiedzi.A więc ...
PSR niestety nie może wystawić Ci mandatu za powyższe wykroczenie ponieważ ich uprawnienia także się troszkę zmieniły tzn .Za wykroczenia wędkarskie na chwilę obecną nie wystawiają mandatów lecz kierują sprawy do sądów rejonowych a sąd oprócz kary grzywny może dodatkowo orzec np:przepadek sprzętu służącego do wykroczenia przy połowie np na trzy wędki lub zakaz połowów na dany okres.Takie przepisy zawiera nowa Ustawa o Ryb Śródlądowym więc kary dla Nas wędkarzy są jeszcze gorsze.Pozdrawiam (2011/01/12 21:14)