Pozwolenie alias rejestr połowu 2011

/ 180 odpowiedzi / 8 zdjęć
witam nie orientujecie się czy w tym śmiesznym pozwoleniu na amatorski połów ryb alias nowym śmiesznym rejestrze na 2011 trzeba wpisywać każdy wypad na ryby nawet jeśli nic nie złowie czy tylko złowione ryby bo tam jest tylko 21 linijek na przed ostatniej str i tyle samo na ostatniej to co 2 miesiące trzeba będzie biegać do koła po nowy moim zdaniem totalna głupota 
bartex84

Należy wpisać datę i nr łowiska przed rozpoczęciem wędkowania ,  bezpośrednio po złowieniu wpisujemy tylko te ryby które są objęte limitem ilościowym  chyba że rybę odrazu wypuszczasz  to nie piszesz również musisz u tych ryb wpisać wymiar , inne ryby nie objęte limitem ilościowym np okonki płocie uzupełniasz po zakończeniu wędkowania  wagę możesz wpisać w domu w przypadku braku wpisu lub nie prowadzeniu rejestru (jeżeli posiadasz karpia a nie masz go wpisanego) musisz liczyć sie z karą i śmieszne to nie jest ponieważ na łowiskach gdzie często są kontrole pozwoli to uniknąć sytuacje gdy wędkarz zabiera sobie kilka komplecików rybek, tak jest u mnie a w zezwoleniu masz wszystko wyjaśnione łącznie z podstawą prawną (2011/01/06 17:31)

jurek

Witaj Adamie , wcale nie jest taki śmieszny ten rejestr , bo Nowelizacja Ustawy o Rybactwie Śródlądowym , ta zgodna z Unią Europejską przewiduje używanie rejestrów ( jeżeli nie będziesz go posiadał nad wodą w czasie wędkowania lub nie wypełnisz daty i godziny połowu oraz nazwy akwenu , to zgodnie z Ustawą możesz zostać ukaranym mandatem 200 zł od PSR, Policji ) ........... jeżeli skończy Ci się rejestr z powodu całego wypełnienia , wtedy idziesz do Koła i zdajesz ten , a otrzymujesz nowy . Te rejestry to druki ścisłego zarachowania z numerem , więc radzę go nie zgubić----- pozdrawiam .
(2011/01/06 17:33)

1z2z3z4

Witaj Adamie , wcale nie jest taki śmieszny ten rejestr , bo Nowelizacja Ustawy o Rybactwie Śródlądowym , ta zgodna z Unią Europejską przewiduje używanie rejestrów ( jeżeli nie będziesz go posiadał nad wodą w czasie wędkowania lub nie wypełnisz daty i godziny połowu oraz nazwy akwenu , to zgodnie z Ustawą możesz zostać ukaranym mandatem 200 zł od PSR, Policji ) ........... jeżeli skończy Ci się rejestr z powodu całego wypełnienia , wtedy idziesz do Koła i zdajesz ten , a otrzymujesz nowy . Te rejestry to druki ścisłego zarachowania z numerem , więc radzę go nie zgubić----- pozdrawiam .

a gdzie tam jest miejsce na wpisanie godziny ? czy to już nie przesada?  ja jak jadę na rybki to pisze datę i miejsce w domu - resztę uzupełniam w domu. Spróbuj pisać długopisem przy -13 ;) (2011/01/06 18:11)

1z2z3z4

a gdzie tam jest miejsce na wpisanie godziny ? czy to już nie przesada?  ja jak jadę na rybki to pisze datę i miejsce w domu - resztę uzupełniam w domu po zakończeniu wędkowania . Spróbuj pisać długopisem przy -13 ;) (2011/01/06 18:14)

jurek

Sorry z tą godziną pomyliłem się , (bo pisałem kilka prywatnych odpowiedzi ) , ale dla PSR , Policji , to nie będzie miało żadnego znaczenia , bo od października weszła w życie Ustawa Państwowa wydana przez Ministra i zobowiązuje ona , że Rejestry muszą być wypełniane , bo grozi za to mandat karny , a jak wiecie po co szukac kłusoli po nocach , kiedy można iść w styczniu , lutym i zapełnić pełen bloczek mandatami ...dlatego przestrzegam wędkarzy . W moim Okręgu Płocko-Włocławskim jadąc na rybki nawet w zimę już w aucie wpisujemy datę połowu oraz nazwę łowiska , a rybki wpisujemy w domu , ale w innych Okręgach żądają wszystkich wpisów wraz z rybami i wagą ------ Spytaj się kolegów ze Śląska --------------- Przecież ja tego nie piszę , bo mi się nudzi tylko aby pomóc wędkarzom...pozdrawiam .
(2011/01/06 18:54)

bartex84

U mnie Jurku Należy również wpisywać każdą rybę objętą limitem ilościowym  która trafia do siatki wiaderka czy torby (zależy od metody połowu) oraz jej wymiar w przypadku braku wpisu a posiadaniu np szczupaka jest traktowane jako nieprowadzenie rejestru. Trochę kłopotliwe ale ma swoje wady i zalety (2011/01/06 19:04)

jurek

Masz rację Bartku , bliżej Warszawy było to tolerowane nawet nie zdawanie przez wędkarzy rejestrów w 2010 , niektóre Koła zrobiły nawet karę za to w postaci zapłaty 10 złotych za brak zdanego rejestru ---------------- Ale wszyscy wiemy jaka jest PSR --- i ja proponuję wpisywać wszystko , co należy ---pozdrawiam .
(2011/01/06 19:13)

kardynal

Witam! Nie wiem jak u was koledzy, ale w moim okręgu w Rejestrze połowów w ostatniej rubryce stoi jak wół " wypuszczono/zabrano". Jeśli złowiłeś np. 2 szczupaki- wpisujesz to w rubrykę "ilość sztuk"- 2,  następna rub. waga,  w ostatniej np. wypuszczono - 1, zabrano -1 i finito. (2011/01/06 21:58)

użytkownik58955

Ktoś mówił o okoniu.......... okoń ma wymiar......... to tak gwoli ścisłości +15cm. (2011/01/06 23:26)

mielec

Ktoś mówił o okoniu.......... okoń ma wymiar......... to tak gwoli ścisłości +15cm.

Prócz wód występowania pstrąga i lipienia, oraz nadal nie jest objęty limitem ilościowym:)):) (2011/01/06 23:58)

użytkownik37642

A szkoda.Tomasz może wiesz coś na temat porozumień Krośnieńskiego z Waszym?Bo z tego co wiem a nie wiem nic to sie o SAN rozchodzi (2011/01/07 00:37)

1z2z3z4

Wiem Jurku, że napisałeś posta w dobrych intencjach - po prostu cała ta biurokracja i papierki mnie denerwują, a z tego co przeczytałem w postach wyżej to chyba rejestry różnią się między poszczególnymi okręgami. Kol. kardynal napisał, że wpisuje wszystkie rybki potem odejmuje wypuszczone, u mnie wpisuje się tylko te rybki, które zabieram z łowiska (2011/01/07 07:49)

bartex84

U mnie też wpisuje się tylko zabrane. Nie tylko ciebie to denerwuje bo w deszczową pogodę zaznaczać złowioną sztukę to troszkę uciążliwe. Ale wszystko ma też swoje plusy , zwłaszcza że jest wielu wędkarzy co łowią po 4-5 karpi i zabierają sie z tym. A u nas w przypadku posiadania kompletu ryb przychodzi kontrol widzi że nie ma odnotowanych ich  to zapłaci za nie prowadzenie rejestru i się nauczy. Nie do końca zlikwiduje to ten problem ale część wędkarzy będzie się bała. Głównie to zadziała na wodach gdzie kontrole są często. (2011/01/07 08:10)

1z2z3z4

no może i masz racje Bartoszu... trochę to jest kłopotliwe - dzisiaj np. jadę na rybki, a jeszcze nie wiem gdzie, będę musiał uzupełnić rejestr w samochodzie - a jak ktoś nie zabiera rybek to jeszcze z Bogiem sprawa.

A tak może troszkę poza tematem - a co będzie jeśli zapełnię wszystkie rubryki rejestru przed końcem roku? Nie wiem czy tak chętnie wydadzą mi nowy bo w tym roku rejestr jest razem z pozwoleniem i jest drukiem ścisłego zarachowania... (2011/01/07 08:30)

jurek

Zgadza się jest drukiem ścisłego zarachowania i w wielu Okręgach ( a mają w/g przepisów takie prawo ) dodawać wpis złowiono i wypuszczono . Kamilu , jeżeli zapełnisz , ( czytaj zapiszesz cały rejestr ) , to Skarbnik Koła musi Ci wydać nowy i odnotować to w swoich papierach .
(2011/01/07 10:25)

msjack

Najgorsze jest to ,że sposób wypełniania rejestru różni się w każdym z okręgów.Np:w okręgu mazowieckim jest tak:

-datę i łowisko wpisujemy przed rozpoczęciem wędkowania
-gatunek i liczba sztuk wypełniamy po zakończeniu łowienia.Rejestr obejmuje tylko te ryby ,które zabieramy z łowiska
-masa kg może być wypełniona później- tj.po zważeniu ryb (nad wodą lub w domu).Podawana jest z dokładnością do 0,1 kg.

Jeżeli rejestr zostanie wypełniony przed końcem sezonu,wędkarz winien niezwłocznie pobrać kolejny rejestr.

To jest blockquote z INSTRUKCJI  wypełniania rejestru połowu wędkarskiego w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką PZW Okręgi:Mazowiecki,Białostocki,Ciechanowski,Siedlecki.

Jestem ciekaw jakie pomysły miały pozostałe 44 okręgi.Bo zanosi się na to ,że czeka nas niezła "przewalanka". (2011/01/07 10:36)

msjack

Jeszcze Okręg Bielskopodlaski (2011/01/07 10:40)

użytkownik57785

witam nie orientujecie się czy w tym śmiesznym pozwoleniu na amatorski połów ryb alias nowym śmiesznym rejestrze na 2011 trzeba wpisywać każdy wypad na ryby nawet jeśli nic nie złowie czy tylko złowione ryby bo tam jest tylko 21 linijek na przed ostatniej str i tyle samo na ostatniej to co 2 miesiące trzeba będzie biegać do koła po nowy moim zdaniem totalna głupota 

Każdy wyjazd, każda zasiadka na ryby musi być wpisana. Data, łowisko. Poproś skarbnika o dwa egzemplarze odrazu i po sprawie.

(2011/01/07 13:49)

mielec

A szkoda.Tomasz może wiesz coś na temat porozumień Krośnieńskiego z Waszym?Bo z tego co wiem a nie wiem nic to sie o SAN rozchodzi

Przemyśl chce podpisać porozumienie i prawdopodobnie będzie lecz Krosno mówi Okręgowi Rzeszów kategoryczne NIE. (2011/01/07 15:27)

bartex84

A tak może troszkę poza tematem - a co będzie jeśli zapełnię wszystkie rubryki rejestru przed końcem roku? Nie wiem czy tak chętnie wydadzą mi nowy bo w tym roku rejestr jest razem z pozwoleniem i jest drukiem ścisłego zarachowania...

Tak wymienią ci. U mnie w rejestrze jest nawet napisane że w przypadku wypełnienia całego rejestru należy zdać go i wydadzą nowy
(2011/01/07 16:00)

jurek

No i Bartek napisał wszystko i na temat , teraz ważne jest abyśmy zapoznali się z tymi wszystkimi przepisami z Ustawy Nowej , nowego RAPR , zasadami połowu , aby nikt z Nas nie był zaskoczony niewiedzą nad wodą .
(2011/01/07 17:40)

eryk01

TO itak  o kant małego rozbić, te rejestry. (2011/01/07 19:32)