Zaloguj się do konta

Pozwolenie na Jezioro Lubikowskie w Lubikowie

utworzono: 2011/01/06 14:59
plotka97

WITAM!
Na wakacje wyjeżdżam na 3 tygodnie nad jezioro Lubikowskie w Lubikowie. Chciałbym dowiedzieć się w jakim okręgu leży ów jezioro aby wykupić pozwolenie do amatorskiego połowu ryb. Nie chciałbym mieć niepotrzebnych nieprzyjemności jeśli ktoś będzie chciał mnie sprawdzić. Po co narażać się na stres;)
[2011-01-06 14:59]

withanight88

http://www.fishing.pl/wody/wojewodztwa/lubuskie/miedzyrzecki-miedzyrzecz/gmina-miedzyrzecz-wiejska/lubikowskie-jezioro




Wystarczyło w google wpisać

[2011-01-06 15:04]

plotka97

Dzięki ale musiałem wyjśc z domu jak najszybciej i wypadło mi z głowy [2011-01-06 17:03]

JakubUrsynow

I miałeś w planach nie wracać do wakacji?:)
Skorzystam z wątku żeby nie zakładać podobnego.
Mój okręg nie dogadał się z drugim, na którym też łowie. Składkę muszę opłacić tu i tu ale w jest możliwość, że w swoim okręgu nie będę łowił w ogóle. Nie chcę za to zmieniać koła i zostać w swoim.
Mogę zapłacić składkę członkowską w swoim a składkę na wody zapłacić w innym okręgu?
[2011-01-06 20:08]

jurek

Oczywiście , że możesz opłacić składkę członkowską w swoim macierzystym Kole Wędkarskim , a tam gdzie będziesz chciał łowić możesz zapłacić stosowne opłaty i dostaniesz jeszcze mała książeczkę z hologramem ( jest to druk ścisłego zarachowania ) , będzie w niej 3w1 . To jest zezwolenie na połów ryb , w środku wykaz wód na dany Okręg oraz rejestr  połowu ryb ---- który jest obowiązkowy w całej Polsce , a to z racji Nowej Ustawy o Rybactwie Śródlądowym zgodnym z unią Europejską . Jeżeli będziesz zamierzał wędkować , to musisz przedtem wpisać datę połowu oraz nazwę łowiska i potem wpisujesz rybki , które złowiłeś i zabierasz z sobą . Jeżeli nie będziesz posiadał przy sobie tego zezwolenia i wypełnionego rejestru , to możesz w/g USTAWY zostać ukarany mandatem karnym przez PSR , Policję ................ Warto też wcześniej zapoznać się z RAPR -em , bo w innych Okręgach obowiązują inne zasady ( Okręgi mają prawo do zmian Regulaminu Połowu Amatorskiego Ryb na swoich wodach )---- pozdrawiam.
[2011-01-06 21:28]

JakubUrsynow

Dzięki, za wyczerpującą informację. Rejestr mam zawsze wypełniony;) Pozdrawiam.
[2011-01-06 22:25]