Pozwolenie na wędkowanie w sąsiednim okręgu 2019

/ 8 odpowiedzi
Witam wszystkich! Jestem młodym początkującym wędkarzem i mam pytanie odnośnie PZW. Otóż załóżmy, że mój okrąg (Bydgoszcz) ma porozumienie z sąsiednim okręgiem (Toruń), ja wpłacę składkę członkowską i za ochronę i zagospodarowanie wód. Mam zamiar wybrać się na pare dni do okręgu Toruń i mam zamiar tam troche połowić. Jakie opłaty muszę uiścić?(nie będę przecież chyba płacił całej składki ulgowej za ochronę i zagospodarowanie wód dla okręgu toruńskiego na cały rok).Z góry dziękuję za odpowiedź :)

jelec52


https://tiny.pl/tgnh2
http://www.pzw.torun.pl/zasady-i-skladki/skladki-czlonkowskie/
Jeśli się nie mylę to tutaj znajdziesz. (2019/03/05 21:36)

Igorkurek


Aha. Już chba wiem. Mogę zapłacić pełną całoroczną składkę na zagospodarowanie i ochronę albo składkę okresową. Jeszcze jedno pytanko jeśli można. Gdzie uiszcza się taką opłatę? można w swoim kole czy trzeba w kole w toruńskim okręgu? (2019/03/06 07:39)

jabberwokie86


Ze strony PZW Toruń:
Na rok 2019 zostały zawarte porozumienia z następującymi Okręgami:
1/ Okręgiem Bydgoszcz z dnia 8.12.2018 r. z późniejszymi zmianami
I. Członkowie Okręgów Bydgoskiego i Toruńskiego:
1. wyróżnieni tytułem: Honorowy Członek PZW, Honorowy Prezes Koła PZW
2. dzieci (członek uczestnik) i młodzież (od 16-tego do 24-tego roku życia)
4. osoby posiadające składki za szczególne zasługi w rozwoju wędkarstwa (wydane w macierzystym Okręgu),
mają prawo do wędkowania na wodach ogólnodostępnych nizinnych (w tym „jedno łowisko” rzekę Wisłę – obwody rybackie rzeki Dolnej Wisły nr 2,3 i 4) oraz górskich obu Okręgów, wszystkimi dopuszczonymi metodami wędkowania, po wniesieniu składek na ochronę i zagospodarowanie wód w swoim macierzystym Okręgu, bez wnoszenia dodatkowych składek uzupełniających – pod warunkiem posiadania „zezwolenia na wędkowanie” Okręgu, na wodach którego wędkują.

Zatem, jeśli masz opłaconą składkę okręgową bydgoską, nie musisz niczego wykupywać, by łowić na wodach toruńskich. Zezwolenie z ewentualnym rejestrem połowów na wody toruńskie prawdopodobnie dostaniesz w swoim kole, a jak nie, to powinni jakieś mieć w siedzibie okręgu. (2019/03/06 11:09)

Igorkurek


Czyli jednak muszę zapłacić tylko w moim okręgu składkę za ochronę i zagospodarowanie załatwiam sprawę w moim kole, gdzie dostaję rejestr i jadę na rybki. Dzięki za info bo myślałem, że w obu. Tak z zupełnej ciekawości jeśli można. Co z osobami które nie zaliczają się do grupy "1. wyróżnieni tytułem: Honorowy Członek PZW, Honorowy Prezes Koła PZW
2. dzieci (członek uczestnik) i młodzież (od 16-tego do 24-tego roku życia)
4. osoby posiadające składki za szczególne zasługi w rozwoju wędkarstwa (wydane w macierzystym Okręgu)," ? (2019/03/06 18:14)

Artur z Ketrzyna


Witam wszystkich! Jestem młodym początkującym wędkarzem i mam pytanie odnośnie PZW. Otóż załóżmy, że mój okrąg (Bydgoszcz) ma porozumienie z sąsiednim okręgiem (Toruń), ja wpłacę składkę członkowską i za ochronę i zagospodarowanie wód. Mam zamiar wybrać się na pare dni do okręgu Toruń i mam zamiar tam troche połowić. Jakie opłaty muszę uiścić?(nie będę przecież chyba płacił całej składki ulgowej za ochronę i zagospodarowanie wód dla okręgu toruńskiego na cały rok).Z góry dziękuję za odpowiedź :)ÂÂ Â Â Â Â

Â

Jak twój okręg ma porozumienie z innym okręgiem. To w nim pisze jakie są warunki, i czy są opłaty.

Jak nie ma porozumienia to musisz wykupić tylko składkę okręgową na cały rok czy tez na te dni co będziesz tam łowił.
Członkowskiej już więcej nie płacisz bo to jest jedna na cały kraj.

A jak chcesz pozyskać składki na okręg który ma porozumienie to musi Ci to zapewnić skarbnik koła.
Lub kupujesz w kole tamtego okręgu.
(2019/03/07 19:49)

Igorkurek


Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) Bardzo mi pomogliście! (2019/03/12 17:00)

gdragon


Kolego nie do końca teraz jest tak że wykupujesz składkę w sąsiednim okregu. Od 2019 możesz wykupić składkę w innym okręgu ale już tylko na jeden akwen! Nie będziesz mógł wedkowac gdzie chcesz. No chyba że zapłacisz jeszcze i jeszcze i jeszcze... tak dużo że ode chce ci się łowienia! Niech nam żyje PZW! (2019/05/04 17:24)

Igorkurek


Na szczęście mam ukończone dopiero 14 lat i wyczytałem że osoby do 16 r życia mogą po wykupieniu składki w pzw Bydgoszcz łowić na wszystkich wodach ogólnodostępnych pzw w CAŁYM KRAJU! hehe gorzej jak mi już stuknie ta 16tka :P. Ale może do tego czasu coś w Polsce się zmieni z tymi cholernymi składkami... (2019/05/05 20:26)