Pozwolenia dla obcokrajowców na połów w wodach PZW

/ 8 odpowiedzi
Cześć,mam o to taki mały problem odnośnie licencji(opłat) dla obcokrajowców na połów w naszych wodach PZW.
Otóż ostatnio na czeskim forum MRK którego jestem członkiem pewien mój przyjaciel z Opawy zapytał mnie odnośnie licencji(opłat)za wędkowanie,chciałbym mu jakoś krótko i zwięźle odpisać,ale nie znam się na naszych zawiłych przepisach odnośnie wędkarzy z zagranicy...
Zamieszczam treść listu...
Czesć.
Chciałbym zapitać. Jest w Polsce pozwolenie łowić w nocy? A wyciągać przynętę w łodzi lub odlewane z brzegu? Chciałbym kupić licencję w przyszłym roku w Polsce dla połow suma w Odrze.

Dzienki
David

okonek1235


Witaj zadzwoń do swojego okręgu PZW do którego należysz i powinni podać składki dla niezrzeszonych cudzoziemców, są opłaty od jedno dniowych do całorocznych i tak na przykład w moim okręgu Koszalin za jeden dzień cena 30zł. za cały rok 250zł. Pozdrawiam (2012/11/27 18:32)

Arcymisiek


Dzięki,jeżeli nie otrzymam jakiegoś"gotowca" od forumowiczów to będę musiał wykręcić do mojego Okręg,tj.Opolskiego,chociaż podejrzewam ,że chodzi mu o połów na odrze w okręgu Śląskim (2012/11/27 18:43)

adler


 Witaj Krzysiek.

Podam Ci opłaty za ten rok, na nowy sezon nie ma jeszcze danych. Opłaty może Twój kolega zrobić poprzez  /e-zezwolenia. Wejdziesz na str.: http://www.pzw.org.pl/opole/

Po prawej masz zakładkę  e-zezwolenia i tam jest krok po kroku jak i co działać. 

ZASADY WęDKOWANIA w OKRęGU
REZERWACJA
Państwowa Straż Rybacka w Opolu
SPOŁECZNA STRAŻ RYBACKA
Zezwolenie - KUPISZ TUTAJ
Linki
LOKALNA GRUPA RYBACKA OPOLSZCZYZNA
KALENDARZ IMPREZ SPORTOWYCH 2012
RYBACZÓWKA TURAWA

e-zezwolenia
Terminarz Walnych Zgromadzeń Kół
Okręgowa Komisja ds. Młodzieży
Nasze wody
Wędkarz Opolski
Uchwały ZO
WĘDKARSKI HYDE PARK


Składki 

Nie zrzeszeni posiadający kartę wędkarską i cudzoziemcy - roczna
400 zł

Nie zrzeszeni posiadający kartę wędkarską i cudzoziemcy - jednodniowa
40 zł

Nie zrzeszeni posiadający kartę wędkarską i cudzoziemcy - 7-dniowa
160 zł

**********************************************************************

Pozdrawiam i życzę miłego wspólnego wędkowania z czeskim kolegą.
Krzysztof O. - adler.


(2012/11/27 21:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik26223


Arcymisiek z posiadania karty cudzoziemcy czasowo przebywający w PL są zwolnieni ,natomiast licencje muszą wykupić jako niezrzeszeni. (2012/11/27 22:10)

Roxola


Wędkowałam z Kolegami z Czech na naszych wodach.Jeżeli będzie chciał łowić na Odrze w Kędzierzynie - Koźlu (na odcinku katowickim) to w dowolnym Kole w Okręgu Katowice otrzyma zezwolenie jedno, dwu lub trzydniowe.Ja załatwiałam trzydniowe i kosztowało 60zł wszystko na miejscu (w rybaczówce na Przeczycach)potrzebny jest dowód do wpisania danych. W Polsce wolno łowić w nocy.Szkoda, że nie umieściłeś oryginalnego, czeskiego zapytania, bo nie jestem pewna jak rozumiećdrugie zapytanie. Chyba kiepski translator. (2012/11/27 22:22)

Romuald55


Opłaty dla cudzoziemców są różne w różnych okręgach i po ich wniesieniu można łowić tylko na terenie tego okręgu.Odra to nie tylko okręg opolski Kolego adler,choć dane podane przez Kolegę mogą być przydatne jeśli Kolega David zechce łowić w Odrze na opolszczyżnie. (2012/11/27 22:29)

adler


Opłaty dla cudzoziemców są różne w różnych okręgach i po ich wniesieniu można łowić tylko na terenie tego okręgu.Odra to nie tylko okręg opolski Kolego adler,choć dane podane przez Kolegę mogą być przydatne jeśli Kolega David zechce łowić w Odrze na Opolszczyźnie.

Tak zgadzam się, lecz widząc że kol. Krzysztof # Arcymisiek jest z opolskiego więc wkleiłem te dane . Oczywiście Jarek także masz rację . Obcokrajowcy nie muszą posiadać karty, po prostu okręg w tym wykazie ujął niezrzeszonych i obcokrajowców jedną opłatą. Natomiast e-zezwolenia to duże ułatwienie; proste , szybkie, skuteczne i bez zbędnej bieganiny. To naprawdę działa.
Pozdrawiam Krzysztof. (2012/11/27 22:39)

Arcymisiek


Dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc i pozdrawiam:) (2012/11/28 09:22)