pozostawiany syf na miejscówkach;(

/ 14 odpowiedzi
witam często wędkuje nad naszą kochaną wisłą i wkur.....a mnie jak wchodze na główke a tam taki syw po poprzednich wędkarzach że ból głowy worki po zanętach,pudełka butelki po browarach nawet w gówno można wdepnąć!!!ludzie szanujmy to co nam natura dała!!!i trzymajmy miejscówki w czystości aby następca też miał przyjemność z wędkowania a nie że wchodzi na miejscówke i zaczyna wedkowanie od sprzątania miejscówy po poprzedniku;(
Norbert Stolarczyk


i tu się z Tobą zgadzam, zajrzyj do artykułu kolegi roostera (2009/09/18 08:32)

pisaq


Temat poruszany na forum dziesiątki razy - o czym to świadczy? O tym, że nic się nie zmienia. Napisałem już w innym temacie jak to wygląda na Rogoźniku II.
Wg RAPR wędkarz ma obowiązek posprzątać swoje stanowisko - posprzątać po poprzedniku. Natomiast spinningując zajmuję 20stanowisk, a na każdym z nich są 3-4 kupki śmieci. Na worki nie wyrobię...
Rogoźnik i Rogoźnik II, powiecie, że kałuża, że ryb nie ma, że nie warto - niech Wam będzie.
Zatem Kozłowa Góra, dość znana zaporówka, szczupaki, sandacze, sumy, piękne leszcze, liny, płocie, karpie. Od strony wału trawka skoszona, śmietniczki co parę metrów - cacy.
Natomiast od strony lasu... kupy śmieci co 2-3m. Śmieci w krzakach, śmieci w lesie, śmieci w trzcinach, na bagnach, w wodzie... Żeby to posprzątać trzeba przyjechać nad wodę (co tam jest zabronione!) dostawczakiem albo od razu śmieciarką...
Czy puste opakowania, puste puszki i butelki są cięższe od pełnych opakowań? No chyba tak, skoro tyle osób decyduje się zostawić je na łowisku.... (2009/09/18 09:25)

omarez


Niestety tak to juz jest! Nad wisla jest jeszcze sporo smieci niesiaonych przez nurt ale zgadza sie ze te swieżynki widac golym okiem. Drazni mnie to niesamowicie. Zgadzam sie tez z kolega co odpowiadal na tego posta, ze nie sposob jest po wszystkich sprzatac. Trzeba sobie zdac w koncu z tego sprawe ze w spolecznosci wedkarskiej ogromna ilosc to chamy i prostaki! Nie ma tu co owijac w bawelne...takich ktorzy jakimis zasadami sie kieruja jest niewiele! (2009/09/19 15:26)

kazik


Rzeki charakteryzują się tym że niosą wszystkie śmieci jakie dostały się do wody . Te z miast , wiosek , wczasowiczów i te co zostawiamy nawet przez parę lat ukryte przed wzrokiem innych. Dlatego nie dokładajmy jeszcze do tego wszystkiego i naszych z łowiska. Ja jak jestem nad rzeką to jeżeli zobaczę jakieś śmieci to znoszę na jedną kupkę i podpalam . Mniejszą szkodą jest spalić te śmieci , głównie opakowania plastykowe , niż pozostawić aby przyroda zakryła zarastając trawą i krzakami. (2009/09/20 11:23)

ambatczew


wzór wędkarza tylko żeby tak wszyscy robili pozdrawiam kolege (2009/09/20 12:51)

u?ytkownik24055


popieram spalanie smieci po syfiarzach bo nimożna nazwać ich inaczej też tak robiłem paląc śmieci dostałem od policji rzecznej 100 zł mandatu ale nadal palę proponuję tylko się dobrze oglądać aby nas policja nie ukarała za dobry uczynek ktury przyczyniamy się do porządkowania śmieci poprzez spalenie ich na miejscu jest to bardzo wygodny sposób a przytm niesądzę abyśmy az tak bardzo szkodzili przyrodzie pozdrawiam (2009/09/26 21:08)

u?ytkownik22572


Siedzi dwóch pijaczków koło Pałacu Kultury i nagle widzą że lotniarz uderzył w w/w pałac. Nagle jeden wyrwany z zadumy mówi "Jaki kraj tacy terroryści..."
Przekłądając na nasze: jaki kraj tacy wędkarze. W kraju gdzie brud wszędzie dookoła, gdzie ludzie wywożą śmieci do lasu lub zostawiają na drodze albo podrzucają pod więsze śmietniki, gdzie na światłach wysypują popielniczki na asfalt lub rzucają pety za okno, mimo że każdy pojazd ma popielniczkę, gdzie na przystankach wokół koszy więcej petów niż w środku na łowiskach również jest bałagan. I taki obywatel, który śmieci na codzień wokół siebie to samo robi na łowisku bo ma takie nawyki jak palacz palenie. Porządek mogą zaprowadzić tylko przepisy, jakie są w Singapurze czyli ciężkie kary finansowe za każdy rzuconyt śmieć. Polaka rozumu można nauczyć tylko silną ręką, nic innego nie dociera, żadne prośby czy akcje sprzątanie świata. Co roku sprzątamy i co roku jest wiecej śmieci. (2009/09/26 21:18)

lpouj


chodzby nawet siedzi 2 dziadków nad rzeką bez karty i łowią szczupaki biorą wszystko nawet te 20 centymetrowe a na żywca rzucają zazwyczaj płotki ponirzej 15 . PZW sprawdza nawet 1 na pół roku no i kto ma ich złapać ???

(2009/09/28 15:29)

kazik


Kolego ,,lopuj” nie dziadków tylko wędkarzy lub kusoli bo w każdym wieku tak postępują i nie będę przytaczać przykładów i takie wyróżnienie tylko dzieli kolegów i prowokuje do ostrej wymiany zdań. (2009/09/29 09:04)

lpouj


sory ale chodziło mi o to że oni po sobie pozostawiają jakieś puszki po piwie (2009/09/30 13:46)

Kernit


no nawet nie ma co tutaj komentować szczera prawda... ja rozumiem ze cos komusz czasem zwieje czy zapomni lub z pospiechu zostawi czy cos.... ale parenascie puszek paczka po zanecie pudełka jakies to chyba nie z pospiechu i nie uwagi ale z LENISTWA (2009/10/02 12:23)

piokoz40


Znam ten temat widocznie chamstwa nie da zwalczyć widocznie mamusia nie nauczyła.U mnie w regionie jest to samo pozdrowienia. (2009/10/03 16:05)