Poziomka podlodowa

/ 8 odpowiedzi
Jaka wielkość poziomki podlodowej :

a)  okonia

b) pstrąga tęczowego
 
c)szczupaka

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

sumek80cm


Nikt nie wie ? (2013/02/04 12:56)

staszek 51


Poziomka na okonia od 3.5-5cm dobrze ją zmodyfikować tz.dołożyć na kotwice kawałek brzuszka z czerwonego twistera albo sztuczną ochotkę (2014/01/26 10:15)

89krzysztof


"sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki, przy czym każdy
haczyk może mieć nie więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie
wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm"

"szczupak od 1 stycznia do 30 kwietnia"

Pomijając fakt, że nie ma zależności. Czasami na taką jak to pisze Staszek 3.5-5cm weźmie szczupak, chociaż rzekomo jest ona przeznaczona do okonia...  (2014/01/26 10:31)

Zuczki Podlodowe


Na dużych głębokościach (np. j. Dargin) nawet niewymiarowe okonie walą w największe poziomki. Podobnie temat wygląda z błystkami podlodowymi. Generalnie we wspomnianym przypadku głębokość wymusza wielkość stosowanego wabika. (2014/01/28 17:04)

Zuczki Podlodowe


 Na szczupaka większa przynęta jest bardziej skuteczna, bo przyciąga go z większej odległości (fala hydroakustyczna, refleksy świetlne itd.) Szczupak choć trafia się jako przyłów na mormyszkę podstawioną pod nos, generalnie woli większe kęsy (szczególnie w chłodnej wodzie). Dzięki temu nie traci energii na zdobywanie pokarmu, zje raz a dobrze i trawiąc nie żeruje.
 Tęczaki jako ryby hodowlane, wpuszczane okresowo na łowiskach specjalnych, generalnie dobrze żerują, są ciekawskie i mało ostrożne - ładnie biją w poziomki w szerokim zakresie wielkości. Biorą nawet na stosunkowo duże balansówki (nawet takie powyżej 5cm). (2014/01/28 17:24)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

naviblue


Mogę dokleić pytanie? Przedmówca zacytował kawałek regulaminu, który jasno mówi o ilości haków - czyli dwa(lub dwie maxymalnie trójramienne kotwiczki mieszczące się trzema ramionami w okręgu 20mm) - jak to się ma do balansówek/poziomek? czy te przeciwległe haki są w zasadzie dwuramienną jakby rozprostowaną kotwicą wtopioną w błystkę, czy to oddzielne pojedyncze haki...czyli byłoby łamanie przepisów. Czy fakt, że jeśli te dwa haki są jedną dwuramienną kotwicą również nie łamią prawa, gdyż nie mieszczą się zazwyczaj w okręgu 20mm...może niektóre balansówki-pyłki dałyby radę, ale jeszcze takiej nie widziałem...Sam sobie odpowiedziałem na pytanie, czy może inaczej trzeba to interpretować? Jeśli trzeba usunąć któryś z haków to który lepiej?...a może kotwicę dolną wywalić? W takim razie dlaczego je sprzedają z takim uzbrojeniem, jeśli sa niezgodne z przepisami regulaminu? (2015/01/01 14:42)

Bernard51


"sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki, przy czym każdy
haczyk może mieć nie więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie
wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm"

jak to się ma do balansówek/poziomek? czy te przeciwległe haki są w zasadzie dwuramienną jakby rozprostowaną kotwicą wtopioną w błystkę, czy to oddzielne pojedyncze haki...czyli byłoby łamanie przepisów.

Nie jest to łamanie przepisu czyli nie więcej niż 20 mm-2cm  ten wymiar dotyczy odległość między grotem(ostrzem) a trzonem haka, dwa oddzielne haki przy sobie to jest kotwica dwuramienna. (2015/01/01 16:18)

naviblue


Dziękuję za odpowiedź, choć nadal niejestem pewien, czy te dwa przeciwległe haki są faktycznie jedną kotwicą dwuostrzową...w razie kontroli chyba nie będe musiał rozwalać poziomki by udowadniać, że te dwa groty są "z jednego druta"...hehe. Na razie to lodu jak kot napłakał...może w drugiej połowie stycznia trochę przykuje lodem. :) Pozdrawiam i połamania wszystkim! (2015/01/19 18:15)