Pożegnanie strony koła nr.8 Gniezno

/ 50 odpowiedzi
u?ytkownik12960


16-kilowy karp z ostatniego opowiadania jest raczej rybą medalową. Chyba, że to opowiadanie z serii"baśnie z 1000 i jednej nocy. A o epigonów nie trudno... (2009/08/02 16:39)

u?ytkownik8030


Nie robie zdjęć, więc nie udowodnię żadnej złowionej ryby. Ale zakładając, że naprawdę ten 16 kilowy karp został wyholowany bez pomocy kołowrotka, nie zmieni to faktu, że była to jedyna ryba którą można rozpatrywać w kategorii medalowych okazów. Ale widzisz Mirkli.... ja nie poszukuję metody na medalowe ryby. Dla mnie to nie ma znaczenia. Często ludzie piszą, żebym zamieścił jakieś foty. Zamieszczam na blogu fotki które jsakimś cudem zrobił kolega, sąsiad, córa, a czasem ja, jeśli mam przy sobie komórkę. Ryb złowionych nocą, nie da sie fotografować za pomocą komórki. Zresztą jak mówiłem nie raz i nie dwa, zabijam rybe po to, by ją zjeść. Nie męczę ryb dla fotogreafii. I chyba nie muszę nikomu udowadniać tego 16 kilowego karpia, ponieważ w całej opowieści ma on epizodyczne znaczenie. Nawet gdyby miał 5 kilo i tak uważał bym to za wyczyn. I myslę, że większości moich czytelników nie obchodzi czy piszę prawdę.... grunt, że dobrze si e bawią czytając. A ja mam tym większą radość z pisania. (2009/08/02 17:02)

u?ytkownik12960


Masz całkowitą rację. Ryby są sprawą drugorzędną. Dobrze jak się czepiają haka, ale jak nie to też nie ma tragedii .Może nie umiałem tego opisać w swoich opowiadaniach, ale obcowanie z przyrodą im jestem starszy, tym bardziej odczuwam. Łabędzie to mnie już poznają i nie uciekają przed moją łodzią. Życie jest piękne... (2009/08/02 17:45)

u?ytkownik3378


...tylko ludzie czasem tacy jacyś po[ pi ]i... (2009/08/02 19:12)

u?ytkownik12960


Autorytetu u wrogów nie oczekuję. U swoich mam go w nadmiarze. (2009/08/02 22:55)

u?ytkownik7463


Być może jestem już na tyle śpiący, że mam problemy z myśleniem ale wydaje mi się, że te zdania nie mają żadnego sensu. Nie wiem czy chcesz być autorytetem czy go szukasz pośród wrogów? Na koniec piszesz, że i tak u swoich (wrogów?) masz go w nadmiarze. (2009/08/02 23:09)

u?ytkownik3378


ani jam Twój, ani Twój wróg. z tym autorytetem to bym tak nie szalał, bo może po prostu Ci w dupę włażą...stary jesteś , niby doświadczony ,a piszesz jak byś życia nie znał. Gdybyś zabłysnął na portalu i ludzie którzy nie znają Cię osobiście zaczęliby mówić o Tobie pochlebnie , to byłbyś autorytet. tak niestety "skromny jesteś niesłychanie" i samochwała.Myślałem już ,że będą z ciebie jeszcze ludzie ,ale złota odznaka z wieńcami przeważyła... (2009/08/02 23:13)

u?ytkownik12960


Nie sądzę, że internet to lepsza droga do autorytetu. Tutaj wiele fajnego można napisać i swoim pisaniem podlizać się czytającym. Tutaj tak naprawdę jest szansa zaistnieć niedowartościowanym wędkarzykom... (2009/08/02 23:31)

u?ytkownik12960


Maniek, tu nie ma ludzi. To zbiorowisko jakiś gamoni, niedorobionych wędkarzy. Jest tylko kilku gości, z którymi chętnie bym się spotkał , pogadał i powędkował... (2009/08/02 23:34)

u?ytkownik7463


Ale żaden z Tobą się nie umówi. Zwłaszcza jak tak się o nas wyraziłeś. (2009/08/02 23:42)

u?ytkownik3378


oczywiście ,że nie wszyscy na tym świecie są wybitni, zdecydowana większość to ludzie przeciętni. na portalu jest grono ludzi godnych poznania i całkiem nic nie wartych też by się znalazło.tych kilku z którymi TY chciałbyś porozmawiać nie wiadomo czy zechcieliby porozmawiać z Tobą. musisz zrozumieć ,że rozmowa z Tobą nie dla nich jest nobilitacją ,a dla Ciebie. (2009/08/02 23:48)

u?ytkownik3378


"Tutaj wiele fajnego można napisać i swoim pisaniem podlizać się czytającym. Tutaj tak naprawdę jest szansa zaistnieć niedowartościowanym wędkarzykom..."Mirkli 17 wpisów w twoim blogu, jak to rozumieć ,autobiografia? (2009/08/02 23:56)

u?ytkownik7463


Facet złowił 24 medalowe okazy, metrowych szczupaków to już nie liczy. A tutaj nikt go nie docenia:( Biedactwo. Tak się chwalisz, że chodzisz nad wodę doradzać innym to ciekawe dlaczego omijasz pokój "porady" na tym portalu. Ostatnio zauważyłem tam tylko jeden Twój wpis i nie zdziwiło mnie, że to była uszczypliwa uwaga a nie rada. (2009/08/03 00:11)

u?ytkownik5460


mirkli - nieładnie ,nieładnie...Bo z małą rybą wstyd fotkę robić. a to niby dlaczego? drogi kolego... po następny wątek nadszedł czas agoni, ktos nadmienił że gdyby nie to coś co dobrem światowym się zwie a nam umożliwia bezpardonowe wymiany zdań to spotkanie takich sytuacji w naturze skończyłoby się zapewne wyzwaniem w przekładzie konnym czyli oklepem tego czy owego osobnika. i jak to już prowadzi się owy temat "konny" to kazdy "ogier i kobyła" wie że starego rolnika, to od jego ciągniętego pługa granatem nieoderwiesz. więc męczą się i jedni i drudzy pod nosem psiamacząc oczekując kiedy to pierwszy któryś z nich powie dość, lecz w momencie kiedy na "łące" pojawi się ktoś lub coś co zasługuje na uwagę obojga lub i z osobna dawaj fikać kopytkami lub lejcą czy batami ... zabawne prawda. można porownac te teraźniejsze wpisy do początkowych startowych polemik na tym portalu , kiedy to co niektórzy pragneli zabłysnąć by stać się docenianym ! dziś ich tu niema bo wigoru zabrakło i bat z ręki wyleciał a lejce spadły pod wóz został im tyl sam przewóz.... pozdro dla stałych bywalców choć rzadko wcinających się w dyskusje o byle pierdołę, pozdro dla tych co "walczą" w obronie tych podstaw .wreszcie pozdro dla wschodzących, obyście nie przyjmowali do siebie tak dosłownie za honor, prymusostwa tego portalowego świata a wszelkie wasze niepowodzenie zdobycia tego podium dawały wam więcej wiary i motywacji do następnych pojedynków . w końcu my go tworzymy i ty i ty i ja i my . pdk (2009/08/05 00:42)

u?ytkownik5460


jeszcze małe pytanko mirkli ,rozumiem posiadać dwie no niech będzie trzy siatki (socze) ale u ciebie na zdjęciu widziałem ich chyba z dziesięć ! nie żebym się czepiał ,chodzi mi o zaspokojenie mojej być może niewiedzy że co się z tym robi itd. (2009/08/05 01:02)

u?ytkownik6876


Ostatnio rzadko bywałem na portalu ale dziś trochę poczytałem i wiesz co Kolego Mirkli swoim ,, Maniek, tu nie ma ludzi. To zbiorowisko jakiś gamoni, niedorobionych wędkarzy. Jest tylko kilku gości, z którymi chętnie bym się spotkał , pogadał i powędkował... '', przesadziłeś . Ciekawe czy jest tu choc tylu którzy chcieliby się z Tobą spotkac co Ty z nimi . Poczytałem trochę Twoich wypowiedzi w różnych tematach i wyłonił mi się obraz człowieka który gdy nie ma argumentów chętnie obraża innych . Chwalisz się swoim doświadczeniem i wiekiem , a po tym co nie raz napisałeś powinieneś się tylko WSTYDZIC . Nie znamy się i mam nadzieję ( po tym co przeczytałem ) że się nie spotkamy nad wodą i nigdy nie poznamy . A tak na marginesie małe pytanie , kto Ci pozwolił szkolic dzieci , przecież one niczego dobrego przy Tobie się nie nauczą . (2009/08/05 21:38)

u?ytkownik7463


Nikt Go nie lubi? A przecież złowił 24 okazy medalowe a metrowych szczupaków już nie liczy. Pisząc "medalowe" początkowo mi wyszło "medalove" - I tak mi się skojarzyło: Mirkli = Medal Lover - Ależ mimo młodego wieku tak mądre skojarzenia mam:) (2009/08/05 23:47)

u?ytkownik16374


wpisy nie na temat, wątek przenoszę do hydeparku (2009/08/07 09:43)

Irus369


No cóż Mirkli... Nie czytałem Twojej biografii, ale w jednym zdaniu mi ją przybliżyłeś. Zdajesz się nie wiedzieć o co chodzi w wędkarstwie i relacjach międzyludzkich. Czego Ty tą młodzież nauczasz? Przecież jak ta wytresowana przez Ciebie dziatwa ruszy nad wodę, to można sobie poszukać innego hobby. (2009/08/14 19:18)

u?ytkownik2569


"Maniek, tu nie ma ludzi. To zbiorowisko jakiś gamoni, niedorobionych wędkarzy. Jest tylko kilku gości, z którymi chętnie bym się spotkał , pogadał i powędkował..." Noo jestem pod wrażeniem. Prawdopodobnie legitymujesz się wyższym wykształceniem jeżeli pracujesz z młodzieżą. Kogo ty wychowujesz nowych nazistów. " Maniek, tu nie ma ludzi" To kim my jesteśmy? Podludźmi. Mój ojciec zawsze mawiał - Synku, wykształcenie nie jest miarą inteligencji- i tym może zakończę bo mi się pieści zaciskają. (2009/08/14 19:43)

u?ytkownik15969


Zwariować mozna , wszędzie naziści !
I na tym sie uczy młodziez...
Zajmij się sobą Mirkli a pozniej nauczaj . (2009/08/14 19:51)

u?ytkownik7463


Cieszę się, że coraz więcej osób dostrzega takie zachowanie i je potępia. (2009/08/15 11:15)

u?ytkownik7474


No kolego Mirkli proszę odeprzeć zarzuty i odpowiedzieć na wątpliwości nas podludzi. Skakałeś mi do gardła bez powodu aż dałem sobie z Tobą spokój. W przciwieństwie do Ciebie widzę tu wiele mądrych osób, które szybko dostrzegły Twoje nieodpowiednie zachowanie. (2009/08/15 12:33)

Irus369


W dobrych czasach jak się rybkom wracało wolność to w następnym sezonie szedłeś jak po swoje, z tej samej "nory" w rzece i o tej samej porze, bywało, że i na tę samą przynętę "wychodził" coraz większy zębaty, przygoda gwarantowana:-). Ale w tym czasie grasował też Mirkli z barbarzyńskiego plemienia "zasłużonych" medalowców. Swoje widział, swoje wiedział, a zabrał wszystko:-). (2009/08/15 15:47)