Pozbywanie się chwastów z działki

/ 4 odpowiedzi
Każdy kto zajmuje się uprawą jakiś roślin na pewno spotkał się z roundup-em, ktry ma obecnie złą prasę. Nawet Unia chce się za niego wziąć, ze względu na szkodliwość. Pytanie, czy jest dla niego jakaś alternatywa? Mniej toksyczna alternatywa?
KamilG


Mi udało się pozbyć uporczywych chwastów przy pomocy octu. Do zwykłego ogrodowego atomizera wlewam najtanszy ocet  i uzupełniam sokiem z połówki cytryny, odstawiam na jeden dzień. Straj się pryskać miejscowo, żeby niepotrzebnie nie zakwaszać dużej powierzchni gleby. Oczywiście nie stosuj kiedy pada, najlepiej w słoneczne dni. Działa rewlelacyjnie na chwasty wyrastające w szczelinach miedzy kostką brukową.  (2017/01/17 07:47)

ogtw


Pokrzywy spryskuje wodą z solą, efekty widać już następnego dnia. (2017/01/17 08:07)

kaban


To jak dla mnie zależy od wielkości areału danej uprawy. Ja na działce stosuję metodę ochwaszczania przez wydzielenia kawałkapola na dwa lata i sieję koniczynę. Reszta to robota ręczna.  (2017/01/17 12:18)

piotr-benet


Też słyszałem, że ocet  jest dobry. Nawet próbowałem coś tam stosować, ale z mizernym rezultatem. Roundup jest dobry, gdy wykorzystywany jest w zalecanych ilościach. Niestety niektórzy stosują go na potęgę. A wszystko co w nadmiarze może szkodzić - taka prawda.  Zajrzyj sobie jeszcze na środki ochrony roślin od Generiks. Szczególnie Gala 334 SL czy Mcpa 300 SL. Pierwszy to środek chwastobójczy zawierający w sobie substancje czynne przeznaczone do zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów dwulistnych. Drugi jest bardziej uniwersalny, również skuteczny. Powoduje deformację i usychanie chwastów.  (2017/02/26 14:52)