Zaloguj się do konta

Powtórki

utworzono: 2013/05/24 16:45
jurek096

Już krew człowieka zalewa z powodu powtarzających się postów.czy wy moderatorzy tego nie widzicie?.to zakrawa na kpinę z nas wszystkich.
[2013-05-24 16:45]

Roxola

:)))Rozumiem Cię Kolego doskonale. [2013-05-24 22:29]

Iras1975

To tak przy okazji może polecicie jakiś kij na okonia lub sandacza?? ;) [2013-05-24 22:35]

JKarp

Chub Outkast ;-)JK [2013-05-24 22:41]

Roxola

Który z kolei ?   :))) Irek ale to jest masakra...  już nie chce się tego czytać. Przecież, to jeden z podstawowych punktów regulaminu i nie jest respektowany.




[2013-05-24 22:43]

grisza-78

Wy jesteście nygusy, bo jak ktoś coś napisze na temat powtarzających się wątków, to przytakujecie, a równie dobrze sami możecie napisać na priv do moderatorów, żeby zrobili porządek z forum. Przecież jesteście długo na portalu i z pewnością dobrze się znacie.
[2013-05-25 00:01]

grisza-78

I jeszcze jedno - Ja nie mam czelności zbluzgać czternastolatka za to, że pyta się o jakiś kołowrotek, kiedy dzień wcześniej na forum było kilkanaście postów na temat właśnie tego kołowrotka. Luzik i tyle! Ktoś, kto jest "świeży" nie zawsze musi być na bieżąco, myślę, że wyrozumienie w takich przypadkach jest na miejscu. Pozdrawiam.
[2013-05-25 00:08]

zbynio5o

Kol.Grisza, ja akurat znam dwóch moderów, Adlera i Bluhornet. Ci akurat wykonują swoje zadania dobrze. Reszta sie zadeklarowała i na tym sie skończyło. Nie znam ich wogóle. Właśnie w tych ich pokojach jest bajzel. [2013-05-25 00:10]

grisza-78

Spoko, nie mam pretensji. Mówię tylko o wyrozumieniu i traktowaniu nowych portalowiczów " z przymróżeniem oka"
[2013-05-25 00:13]

zbynio5o

I jeszcze jedno, nikt tu nie bluzga po młodzieży, czytaj uważnie. [2013-05-25 00:13]

Roxola

Kolego grisza, przecież my nie jesteśmy tutaj od tego, żeby wskazywać Moderatorom, co leży w obowiązkach, jeżeli się funkcji pojęli ...  prawda ?
Przyznasz jak myślę, że założyciel wątku ma rację, mimo tego że jesteś tutaj krócej ...chyba ;)Może jesteśmy nygusami, ale nie nam wskazywać punkty, w których regulamin jest łamany,ponieważ Moderator nie może działać stronniczo na prośbę Usera.
Powiem Ci, ze ja również nie chcę odpowiadać po raz enty na to samo pytanie, czy będziesz usatysfakcjonowany jeżeli dostaniesz odpowiedź od dziesięciolatka "eksperta" ?Wolę zdecydowanie odświeżanie starych wątków i zalecam czytanie tego, co zostało już napisane. 
Jestem tu dość długo, a zobacz w moim profilu ile nowych wątków założyłam.Nie dlatego, że nie mam pytań, ale jak chcę zapytać, to najpierw szukam w archiwumi ewentualnie odświeżam. [2013-05-25 00:17]

grisza-78

Ok Roxola, zgadzam się. Myślę, że wszystko zależy od podejścia. Ja też już czytałem kilkadziesiąt pytań typu " jaka wędka na sandacza?" i rzeczywiście jest to nudne. Jednak kto ponosi za to wszystko odpowiedzialność? Zakładający wątek? Może tak, bo nie poszukał wcześniejszych wątków na ten temat, ale z drugiej strony - moderator powinien jak najszybciej reagować i wątek przenieść do odpowiedniego tematu. Z tego, co widzę najczęściej tak właśnie działa Spines. A z drugiej strony - prawie każdy nowy użytkownik nie czyta regulaminu i po prostu pyta o co chce. Ja nie wiem jakie jest wasze podejście, ale ja traktuje powtarzające się wątki na luzie i wiem, że jeśli będzie ich za dużo, to prędzej, czy później któryś z moderatorów je usunie lub przeniesie w odpowiednie miejsce.
[2013-05-25 00:27]

zbynio5o

Zapomniałem o kol. Spines i kol. Hunter... którzy też są aktywni :) [2013-05-25 00:28]

Roxola

Grisza i jest OK... Ty traktujesz to na luzie, a ja przestaję tutaj zglągladać.Nie będzie mnie, będzie ktoś inny, ale czy o to chodzi ?...taka rotacja nic konkretnego nie wnosi na Portal.Jest wiele osób z bardzo dużą wiedzą, chętni ją przekazać, ale widzą to podobnie jak ja.Totalny bajzel. [2013-05-25 00:40]

Zibi60

Także należę do tych zniesmaczonych kierunkiem w którym lewituje nasze forum, pisałem już o tym jakiś czas temu. Opanowali go młodzi i bardzo młodzi ludzie, przeważnie chcący zaistnieć. Zbliżają się wakacje i chcą urzeczywistnić marzenia wędkarskie, widzą forum o tej tematyce, więc ...walą co im ślina na język przyniesie, nie wgłębiając się w historię nawet kilku ostatnich dni. Natychmiastowy brak reakcji moderatorów powoduje potęgowanie tej fali, ujawniają się także eksperci z kilkumiesięcznym stażem. Powielane, czy retoryczne pytania znajdują grunt wśród kolegów, podobnych pytającym i wątek brnie. Osobiście proponował bym karencję - np jednomiesięczną - blokującą pisanie na forum nowo wstępującym. Ubędzie pytań kończących się ... i proszę o szybką odpowiedź. Zmusi także do przejrzenia archiwum portalu, gdzie na bank odpowiedź będzie. Tylko jeden szkopuł - to nie po drodze z zamierzeniami Redakcji, tu ważna jest ilość, a nam się marzy jakość.
Tylko zastanawia mnie w jakim celu jest Regulamin forum, skoro w większości punktów jest regularnie łamany. Jeśli tak bardzo trudno go znaleźć, to zacytuję kilka punktów:

"II Zasady publikacji treści na forum portalu www.wedkuje.pl


1. Użytkownik publikując treści na forum portalu www.wedkuje.pl zobowiązuje się kierować następującymi zasadami:
a. Użytkownik przed dodaniem nowego wątku zobowiązany jest sprawdzić czy nie istnieje już wątek dotyczący tej samej problematyki pod rygorem usunięcia założonego wątku.
b. Tytuł zakładanego wątku jest nazwą własną opisywanego problemu, np. produktu, firmy, instytucji, lub innego rodzaju przedmiotu, wydarzenia, którego dotyczy wątek, np. „Kołowrotek (wskazany model) Mikado opinie itp.” zamiast: „Co sądzicie, czekam na opinie, pomocy, czy to dobry pomysł itd.”.
c. Wątek przypisany jest do dotyczącej go grupy oraz kategorii oraz umieszczony w pokoju przypisanym do danej grupy.
d. Zabrania się dublowania, powielania wątków.
e. Treści na forum portalu www.wedkuje.pl publikowane są zgodnie z obowiązującymi zasadami gramatyki, ortografii i interpunkcji.
f. Zabrania się używania wielkich liter w całym tytule, bądź zawartości wątku, np. „POMOCY…”, a także powielania znaków zapytania i wykrzykników, np. „Co z porozumieniami????” itp.
g. Zabrania się uporczywego zakładania wątków wywołujących ciągłe pyskówki pomiędzy użytkownikami, w szczególności dotyczących drażliwych tematów (kłusownictwo, no-kill, itd.). Autor takiego wątku powinien szczególnie dbać o kulturę wypowiedzi jej uczestników i w przypadku zauważenia symptomów personalnych ataków pomiędzy uczestnikami niezwłocznie zawiadomić moderatora lub redakcję.
h. Zabrania się uporczywego dodawania postów o takiej samej treści (spam) w różnych wątkach, szczególnie dotyczącej innej tematyki.
..."
[2013-05-25 06:35]

MadmaxM4

a. Użytkownik przed dodaniem nowego wątku zobowiązany jest sprawdzić czy nie istnieje już wątek dotyczący tej samej problematyki pod rygorem usunięcia założonego wątku.

 

 

odnosze wrażenie, że ten podpunkt jest wyjątkowo nie przestrzegany, sam nie jednokrotnie wstawiałęm w odpowiedzi poprostu link do tematów ale z tego co widze nie dociera to do ludzi, jestem na forum coś około roku i nie założyłem ani jednego watku bo zwyczajnie wystarczy wyszukiwarka. albo moje problemy sa takie płytkie :)

a wszechobecna młodzież to juz całkiem przesada,

widziałęm bodajże wczoraj użytkownika wiek 13-14 l który dodał 6-8 watków naraz w których jak napisałm "można dodawac zdjecia łowiska xxx"

beznadzieja

 tu jest jeden wielki bałagan

pozdrawiam

Madmaxm4

[2013-05-25 07:24]

MadmaxM4

a tak przy okazji ten watek też jest powieleniem tematu :)

i tak jak w poprzednich, pogadamy, pożalimy gó..no zrobimy.

[2013-05-25 07:27]

Zibi60

Ponoć "O wartości decydują użytkownicy"... tyle możemy, co napisaliśmy; dalsze ruchy należą do moderatorów i głównie Redakcji.
[2013-05-25 08:13]

grisza-78

Jest dużo racji w tym, co piszecie. Ja jednak zostanę przy swoim zdaniu i nie mam pretensji do młodzików, którzy nagminnie powielają wątki. Jeśli widzę banalne pytanie, to nawet w ten wątek nie wchodzę i tyle. A co do sprzątania - Zbyszek ma rację, od tego są odpowiedni ludzie, którzy to robią. Pozdrawiam.
[2013-05-25 11:23]

Roxola

Mamy doskonały teraz przykład na forum doradztwa młodzieżowego.Autor wątku zadał konkretne i bardzo jasno sprecyzowane pytanie, a odpowiedzi dwóch dwunastoletnich "ekspertów", którzy wyrywają się do odpowiedzi powalają.

http://forum.wedkuje.pl/f,zawody-splawikowe-jak-co-i-gdzie,649536,0.html#650114

Powiedzenie, że "wędkarstwo uczy pokory", powinno się sprawdzać po pierwszym wędkowaniu.
[2013-05-25 14:16]

Pitbul

a oto kolejne baden-baden:) :Szarpali i grozili strażnikom&Szarpali i grozili strażnikom
najciekawsza w pierwszym linku jest rozmowa z własnym clo(w)nem :))))T. [2013-05-26 13:17]

Roxola

Trzeba przyznać, że Kolega Jacek, a Moderator @spines21 zrobił kawał dobrej roboty we wszystkich pokojach.  [2013-05-26 14:01]

Przeczytałem ten tekst, wcale nie popieram wrogich zachowań wobec innych wędkarzy, czy kogokolwiek i powinno to być piętnowane, oraz surowo karane. Co innego mnie rozbawiło w tym tekście, którego fragment pozwolę sobie zacytować:

"Dziś 25.05.2013 roku społeczni strażnicy PZW Kamienna Góra przeprowadzali kolejną kontrolę wód powiatu. Podczas przeprowadzania kontroli spotkano wielu wędkarzy z , którymi rozmawiano na różne tematy głównie wędkarstwa. Kontrola przebiegała w koleżeńskiej atmosferze, strażników cieszyły ładne ryby , które udało się złowić wędkarzom za co otrzymywali od strażników gratulacje."
A strażnicy rozdawali wędkarzom medale prócz gratulacji? wędkarze pewnie poczuli się nobilitowani takim wyróżnieniem od szanownych strażników lub też po takim wyróżnieniu nie mogli spać:) Może zrobić tablicę pamiątkową z zdjęciami wędkarzy, którzy otrzymali gratulacje? podniesie to morale na zbiorniku.

Pozdrawiam wędkarzy, którzy otrzymali gratulacje za ładne ryby choć nie bardzo rozumiem definicji ładnej ryby, może chodzi o kolorowa miłą dla oka?

[2013-05-26 14:07]

Zibi60

Gdyby każdy tak "sprzątał" jak Jacek, Grześ czy Krzysiek, to byłby porządek !
[2013-05-26 14:09]

Iras1975

a oto kolejne baden-baden:) : Szarpali i grozili strażnikom & Szarpali i grozili strażnikom
najciekawsza w pierwszym linku jest rozmowa z własnym clo(w)nem :)))) T.


:)  Ten jest mało szkodliwy, najbardziej kaleczy to forum swoim istnieniem MAS.... ;) A to co wypisuje na pocztę jest żenujące, powinien być tutaj na etacie jakiś specjalista/terapeuta od chorób umysłowych. [2013-05-26 14:57]

Grzesiek75

Irek masz absolutną rację. [2013-05-26 15:06]