Zaloguj się do konta

Powrót do dawnych przynęt-czy lepsze nowości?

utworzono: 2011/05/23 09:56
barrakuda81

Czy stary poczciwy czerwony robak,rosówka,ciasto nadal mogą zaskoczyć skutecznością?Czy też na zawsze przegrały rywalizację z kulkami,pelletem itd?
[2011-05-23 09:56]

flowers

A dlaczego dawnych? :)  Te przynęty są nadal stosowane, szczególnie przez wędkarzy którzy nastawiają się na większą rybę. Na czerwony robaka, rosówkę, ciasto wędkarskie możesz złowić kilka gatunków ryb, a na kulkę proteinową raczej tylko karpie, amury :)

pozdrawiam Agnieszka

[2011-05-23 10:01]

baloonstyle

Nie wiem jak to wygląda u ciebie, ale w moich okolicach na Wiśle czerwony to bardzo dobra przynęta, rosówka to pewniak na węgorka bądź suma, ciasto to dobra przynęta na kanały.
[2011-05-23 10:15]

ryukon1975

Zgadzam się z wypowiedzią koleżanki.Kiedy przegrały?Złowiłem sporo ryb i łowię dalej,nigdy nie łowiłem na kulki czy pellet i nie zamierzam na nie łowić.
Łowię w rzece klenie,brzany,świnki,jazie itp. póki co nie słyszałem i nie czytałem by te ryby łowić na kulki.Co do przynęt to mogę wymienić kilkadziesiąt skutecznych które dziś niektórzy początkujący nazwali by stare a są asami w rękawie doświadczonych i wcale niekoniecznie starych wędkarzy.Wielu z tych najlepszych przynęt nie kupisz w sklepie wędkarskim są jednak kluczem do sukcesu a drzwiami są książki w których możesz wyczytać sporo na temat przynęt.
[2011-05-23 10:18]

Dawnych? To są i będą wciąż stosowane i skuteczne przynęty. [2011-05-23 10:54]

ryukon1975

Dawnych? To są i będą wciąż stosowane i skuteczne przynęty.

Zgadzam się.Mają jednak jedną wadę trzeba stworzyć odpowiednie warunki do ich przechowania i często przygotować świeże to nie leży w interesie sklepów wędkarskich(praca męczy).Po co się męczyć jak można wewalić w plastik 5 kg kulek,rzucić na półkę i czekać aż przyjdzie klient i wyciągnie z kieszeni większą sumę.:)
Wiele przynęt przygotowuję sam i mam zawsze świeże,pachnące i skuteczne.:)
[2011-05-23 11:04]

Bromar

Skąd Koledze przyszły do głowy takie myśli, wśród moich znajomych są to przynęty jak najbardziej na czasie, ja także nie mam zamiaru z nich rezygnować :))
[2011-05-23 11:22]

arbeiten100

Osobiście uważam, że przynęty tj: rosówka, chleb, ciasto, czerwony i biały robak są dalej skuteczne tak jak kiedyś. Bowiem więcej wędkarzy łowi hobbystycznie, dla przyjemności, więc nie kupują oni pelletu, czy kulek zbyt często. Tam gdzie jeżdżę na co dzień na ryby wędkarzy jest multum i prawie nikt nie używa takich "nowości"( jak to powiedziałem). Jest prawdą, że od czasu do czasu widzę wędkarzy, którzy nastawili się na nawet miesięczny połów korzystają z tego specyfiku. Ale uważam, że gdyby przez taki długi okres nęcili np. gotowaną kukurydzą, grochem czy makaronem, to również mieliby zadowalające efekty.

Myślę, że pomogłem. Pozdrawiam,
[2011-05-23 11:58]

getka

też uważam że stare przynęty są najlepsze... czerwone i białe robaki, kłódki i koniki polne to tajna broń której nie dorównają żadne kulki czy pellet.
[2011-05-23 13:26]

JKarp

Czy stary poczciwy czerwony robak,rosówka,ciasto nadal mogą zaskoczyć skutecznością?Czy też na zawsze przegrały rywalizację z kulkami,pelletem itd?
Cześć
Ja uważam, że są takie łowiska ( lub ryby ) gdzie nie da się np docelowo polować np na węgorza używając kulek :-). To samo tyczy łowisk: niech ktoś spróbuje łowić na Wiśle usiłując złowić leszcza a za przynętę użyć kulki. Da się pewnie tak łowić bo skoro leszcze biorą na kulki to dlaczego Wisła miałaby być wyjątkiem? Tylko po co ?
Po co mam polować na karpie używając białych lub rosówki, skoro mogę użyć kulki będącej przynętą wybiórczą i selektywną?
@Bartek a używałeś kiedykolwiek kulek? Zapeniam Cię, że bardzo byś się zdziwił nęcą kulkami i próbując na nie łowić na Narwi czy innej dużej rzece. Znam wirtualnie Kolegę z okolic Wrocławia, który nęci i łowi na kulki na Odrze i nie nastawia się na karpie lub amury. Kilowa płoć lub jaź 2kg nie są w Jego ocenie jakimś nowum. Są to biorą - tak mi kiedyś powiedział.
Reasumując przynętę i zanętę należy dopasować do łowiska i do ryb. Nie ma złych lub zapomnianych przynęt :-)
Janusz JKarp

[2011-05-23 14:47]

kaban

Czerwone i białe robaki oraz ciasto itd. to nie są sztuczne przynęty (nie ten pokój).Poza tym ciągle są skuteczne i jak mi się wydaje szybko to się nie zmieni.
[2011-05-23 17:19]