Zaloguj się do konta

POWÓDŹ A RYBY

utworzono: 2010/05/20 15:10
Mosiadz23

jak myślicie dużo ryby pójdzie z woda ???? bo ja pamiętam jak chodziłem po łąkach lesie i zbierałem ryby do wiadra żeby do wody wpuścić resztę zostało i popadało :(((
[2010-05-20 15:10]

ryba zawsze pojdzie z woda straty napewno beda klysownicy beda szalec widzalem co sie dzialo na warcie po przedniej miejscowi latali z oscieniami [2010-05-20 17:51]

Mosiadz23

no a ryby które się wytarły składały ikrę a ikrę wymyło chyba i nie wiadomo gdzie pływa tak mi się zdaje
[2010-05-20 18:21]

no własnie sam sie zastanawiam co z tymi wszystkimi rybami szkoda naprawde szkoda  :/ klusownicy będą mieli uczte !
[2010-05-20 18:43]

 

Nie tak do końca panowie poniesiemy straty w rybach ! Z tego co słyszałem w czechach poszło do odry kilkadziesiąt hektarów hodowli z karpiem , pstrągiem , sandaczem , szczupakiem i teraz uwaga JESIOTREM ! Więc sami widzicie , że nie tak do końca to źle wygląda . Faktem jest , że banda kłusoli i pseudo wędkarzy będzie wyławiać z oczek i zalewisk wszystko co się rusza no ale co na to poradzimy , trzeba dzwonić gdzie trzeba jak zobaczymy taki proceder i tyle ! Drugie wyjście to samemu pomóc rybom wrócić do rzeki , kiedyś własnoręcznie z kolega pomogliśmy wrócić do rzeki spóźnialskiemu około 10 kilowemu amurowi i jeszcze większemu sumowi , fakt , że błoto mieliśmy nawet w uszach ale panowie , warto było !

[2010-05-20 20:20]

laserro

Panowie... ryby rybami, a co maja powiedziec ludzie ktorzy stracili swoj cały dobytek i zycie bliskich?
[2010-05-20 20:20]

Tak , tak kolego laserro wszysko się zgadza , to wielka tragedia dla tych ludzi ale my tu rozpatrujemy jak widzisz bardzo teraz istotny temat ''POWÓDŹ A RYBY'' ! [2010-05-20 20:40]

Mosiadz23

panowie ten post napisałem z tego względu że to jest forum wędkarski współczuję tym którzy tracą wszystko ale to tylko pytanie nie chodzi mi ze nie martwię sie o tych ludzi bo martwię to jest powazna sprawa z tymi ludzmi pozdrawiam
[2010-05-20 22:51]

krzysiek1508

sam zachodze w glowe jak beda wygladaly brania za miesiac na wisle slyszalem opinie starego wedkaza ktory twierdzi ze beda wspaniale brania bo woda ruszyla rybe.ale nie wiem czy w to wierzyc?
[2010-05-22 19:37]

W tamtym roku po wysokiej wodzie na Wiśle były piekne efekty. Nie była to może taka duża woda jak teraz. Pamiętam, że w 97r po też były ładne efekty lecz jakieś  lata po powodzi coś się stało. Beziemy widzeć co teraz będzie jak dobrze  pójdzie to za jakieś półtorej miecha można sprawdzić.  [2010-05-22 19:48]

krzysiek1508

mieszkam w warszawie i planuje juz za tydzien gora dwa sprawdzic ale zywiol pokaze czy sie da ja zdrowiem nie bede ryzykowal  [2010-05-22 20:01]

szczupi

jak woda opadnie sam się udam na tereny które były  zalane dołki itp. ALE NA RYBY A NIE PO !!!

[2010-05-22 23:46]

Sniper64

Witam panów! Tak po raz kolejny natura daje o sobie znać! kto jest silniejszy...to dla wszystkich tragedia! Ludzi i przyrody.
[2010-05-24 14:53]

djsebadg

słyszałem jednego pana nad wodą który wrócił z CZECH i mówił ze Rybe ze Stawów Hodowlanych i Hurtowni wypłukało i płynie do Polski. Sandacze,Płocie,jesiotry,okonie szczupaki  ALE CZY TO PRAWDA KOLEDZY NIE POWIEM WAM. już 2 osoba mówiła o Tym Mówię to co słyszałem Wiec Nie chciał bym żeby ktoś pomyślał ze Wymyślam albo coś Pozdrawiam Serdecznie.
[2010-05-24 16:09]

erykom

wedlug mnie do konca tego roku bedzie kiepsko z braniami...moze za rok wszystko wroci do normy [2010-05-27 09:56]

 

A u nas na południu przy czeskiej granicy , polecam przejrzeć –---http://www.krzyzanowice.pl/turystyka/graniczne_meandry_odry.html ------

jest eldorado , bierze wszystko i na wszystko ! Na feederze mam żyłkę 0.27 i przypon 0.22 a na bolonce 0.25 i przypon 0.20 bo inaczej nie da rady a patrząc na innych wędkarzy to i tak małe średnice hehehe , wiem jak to wyglada ale czesto trafiają się karpie po 5-6 kg więc finezyjne łowienie nie wchodzi w grę ! Ryba bierze przy schodzących z jezior potokach , na starorzecza i spokojnych zakolach , zatokach jednym zdaniem tam , gdzie może odpocząć i podjeść ! Dużo jest karpia hodowlanego z czech , denerwujące to trochę ale myślę , że prosiak spłynie w dół rzeki i da nam normalnie połowić . Biorą piękne leszcze , płocie i karasie olbrzymy ! Pewnie to już długo nie potrwa !

[2010-05-27 12:14]