powódz 18 maj 2010r. i kto miał rację?

/ 25 odpowiedzi / 3 zdjęć

rysiosz
Wyślij wiadomość do rysiosz49
DZISIAJ BRAŁEM UDZIAŁ W AKCJI UKŁADANIA WORKÓW NA BRZEGACH WISŁOKI I MIAŁEM OSTRE STARCIE Z WÓJTEM A MIANOWICIE -miałem pomysł ułożenia worków w pewnym miejscu nikt tam nie był bo to takie zarośla!no i oczywiście nie ma w pobliżu ok 700metrów domów woda wlewała się w dołek  z takiego kanału połączonego z Wisłoką przez około 3 godziny i było ok. do czasu kiedy poziom się wyrównał z rzeką.zgłaszałem to wcześniej zanim jeszcze się nie przelewała NIKOGO TONIE INTERESOWAŁO BO NIKT W TEJ OKOLICY NIE MIESZKA WIĘC PO CO TEN POŚPIECH!!!!!więc poczekałem na Wójta.... w miejscu ładowania worków z piachem.I zgłosiłem to mówiłem żeby to ktoś zobaczył czy się tam da wjechać z workami?bo będzie za późno!Wójt odpowiedział -nie będziesz mnie uczył co mam robić! i kontrolujemy sytuację ja odpowiedziałem Mu że od rana to ja tam tylko byłem i wiem czym to grozi.WIECZOREM OK 20:00 WODA PRZELAŁA DOŁEK PŁYNĄC MAŁĄ DOLINKĄ OSŁONIĘTĄ KRZAKAMI I TRAWĄ, DOCIERAJĄC PO OK.KILOMETRZE DO domów KU ZDZIWIENIU WÓJTA KTÓRY POTEM JAK MI POWIEDZIELI OCHOTNICY ,POWIEDZIAŁ ZE NIE SPODZIEWAŁ SIĘ WODY OD TEJ STRONY!!!!!!!!! A JA WIEDZIAŁEM I CHCIAŁEM TYLKO ŻEBY TO KTOŚ ODPOWIEDZIALNY ZA TĄ AKCJĘ ZOBACZYŁ I WTEDY MOŻE BY UWIERZYLI ŻE MIAŁEM RACJĘ I DOBRY POMYSŁ.miałem dobre intencje i przypłacę chyba to chorobą bo w wodzie stałem dłuższy okres kontrolując ten ukryty kawałek przeciekającej rzeki.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

rysiosz

rysiosz
Wyślij wiadomość do rysiosz49
DZISIAJ BRAŁEM UDZIAŁ W AKCJI UKŁADANIA WORKÓW NA BRZEGACH WISŁOKI I MIAŁEM OSTRE STARCIE Z WÓJTEM A MIANOWICIE -miałem pomysł ułożenia worków w pewnym miejscu nikt tam nie był bo to takie zarośla!no i oczywiście nie ma w pobliżu ok 700metrów domów woda wlewała się w dołek  z takiego kanału połączonego z Wisłoką przez około 3 godziny i było ok. do czasu kiedy poziom się wyrównał z rzeką.zgłaszałem to wcześniej zanim jeszcze się nie przelewała NIKOGO TONIE INTERESOWAŁO BO NIKT W TEJ OKOLICY NIE MIESZKA WIĘC PO CO TEN POŚPIECH!!!!!więc poczekałem na Wójta.... w miejscu ładowania worków z piachem.I zgłosiłem to mówiłem żeby to ktoś zobaczył czy się tam da wjechać z workami?bo będzie za późno!Wójt odpowiedział -nie będziesz mnie uczył co mam robić! i kontrolujemy sytuację ja odpowiedziałem Mu że od rana to ja tam tylko byłem i wiem czym to grozi.WIECZOREM OK 20:00 WODA PRZELAŁA DOŁEK PŁYNĄC MAŁĄ DOLINKĄ OSŁONIĘTĄ KRZAKAMI I TRAWĄ, DOCIERAJĄC PO OK.KILOMETRZE DO domów KU ZDZIWIENIU WÓJTA KTÓRY POTEM JAK MI POWIEDZIELI OCHOTNICY ,POWIEDZIAŁ ZE NIE SPODZIEWAŁ SIĘ WODY OD TEJ STRONY!!!!!!!!! A JA WIEDZIAŁEM I CHCIAŁEM TYLKO ŻEBY TO KTOŚ ODPOWIEDZIALNY ZA TĄ AKCJĘ ZOBACZYŁ I WTEDY MOŻE BY UWIERZYLI ŻE MIAŁEM RACJĘ I DOBRY POMYSŁ.miałem dobre intencje i przypłacę chyba to chorobą bo w wodzie stałem dłuższy okres kontrolując ten ukryty kawałek przeciekającej rzeki. (2010/05/19 02:49)

rysiosz

DZISIAJ BRAŁEM UDZIAŁ W AKCJI UKŁADANIA WORKÓW NA BRZEGACH WISŁOKI I MIAŁEM OSTRE STARCIE Z WÓJTEM A MIANOWICIE -miałem pomysł ułożenia worków w pewnym miejscu nikt tam nie był bo to takie zarośla!no i oczywiście nie ma w pobliżu ok 700metrów domów woda wlewała się w dołek  z takiego kanału połączonego z Wisłoką przez około 3 godziny i było ok. do czasu kiedy poziom się wyrównał z rzeką.zgłaszałem to wcześniej zanim jeszcze się nie przelewała NIKOGO TONIE INTERESOWAŁO BO NIKT W TEJ OKOLICY NIE MIESZKA WIĘC PO CO TEN POŚPIECH!!!!!więc poczekałem na Wójta.... w miejscu ładowania worków z piachem.I zgłosiłem to mówiłem żeby to ktoś zobaczył czy się tam da wjechać z workami?bo będzie za późno!Wójt odpowiedział -nie będziesz mnie uczył co mam robić! i kontrolujemy sytuację ja odpowiedziałem Mu że od rana to ja tam tylko byłem i wiem czym to grozi.WIECZOREM OK 20:00 WODA PRZELAŁA DOŁEK PŁYNĄC MAŁĄ DOLINKĄ OSŁONIĘTĄ KRZAKAMI I TRAWĄ, DOCIERAJĄC PO OK.KILOMETRZE DO domów KU ZDZIWIENIU WÓJTA KTÓRY POTEM JAK MI POWIEDZIELI OCHOTNICY ,POWIEDZIAŁ ZE NIE SPODZIEWAŁ SIĘ WODY OD TEJ STRONY!!!!!!!!! A JA WIEDZIAŁEM I CHCIAŁEM TYLKO ŻEBY TO KTOŚ ODPOWIEDZIALNY ZA TĄ AKCJĘ ZOBACZYŁ I WTEDY MOŻE BY UWIERZYLI ŻE MIAŁEM RACJĘ I DOBRY POMYSŁ.miałem dobre intencje i przypłacę chyba to chorobą bo w wodzie stałem dłuższy okres kontrolując ten ukryty kawałek przeciekającej rzeki.       

Przepraszam za te wcześniejsze wpisy coś mi nie wyszło. :-) (2010/05/19 02:54)

maju454

Niestety tacy "inteligentni" panowie uważają się za pępek świata i mają gdzieś zwykłego człowieka. Ręce opadają. (2010/05/19 13:40)

użytkownik7005

Ta powódź jest okropna. Brakowało ok. 2cm żeby woda wlała sie do mojej ciotki domu. Od rana wynosiliśmy z domu meble, książki i rużne urzadzenia. Naszczęście woda zatrzymała sie i zaczeła powoli opadać. Właśnie teraz ide zobaczyć całą sprawę i pomóc ładować worki puki można.  Ja jestem członkiem OSP Rzochów i moim zadaniem jest przewożenie ludzi do domów na "wyspie". Jeśli by ktoś chciał zobaczyć jak wygląda sytuacja w Rzochowie zapraszam do mojej galerii. Wszystkie foty zrobione u mojej babci. ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO RATOWQANIA RYB KTÓRE NIEZDĄŻYŁY POPŁYNĄĆ Z PRĄDEM I ZOSTAŁY W ROBACH LUB W DOŁACH NA ŁĄCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dzsiaj w korycie wisłoki jest 8,22m (wiadomość z Policji) (2010/05/19 16:22)

Murcielago

współczuję tym których powódź dotyka - czy jest jakies konto na rzecz pomocy powodzianom? Nie wiecie może? (2010/05/19 18:15)

Stawarz

Klasa rządząca to same niedowartościowane matoły itp!dzięki Ci za interwencje w imieniu wszystkich kyórym pomogłeś!Pozdro!! (2010/05/20 20:05)

emilrx

BANDA ZŁODZIEJ-II , I POPAPRAŃCÓW RZĄDZI TYM KRAJEM ,TAKIE SĄ NIESTETY FAKTY   (2010/05/21 14:48)

rysiosz

SZKODA GADAĆ I WYGLĄDA NA TO ŻE NIC SIĘ NIE ZAPOWIADA ABY SIĘ COŚ ZMIENIŁO W TYM KIERUNKU!!!! (2010/05/22 09:56)

babirus1978

Moze się cos zmieni ale na gorsze jak woda opadnie,przyjdą chamy naobiecują i dalej będą nas mieli w dupie. (2010/05/23 08:14)

Lutii

Tak to kur... z nimi jest jelopami!!!Mysli ze jak siedzi na stolku to wszystkie rozumy pozjadal jelop!!!Denerwuja mnie takie sytuacje az mi nie chce sie gadac na ten temat!!! (2010/05/23 13:14)

użytkownik24522

Pamietajcie że z naturą nikt jeszcze nie wygrał, nawet gdyby cały kraj był obwałowany większość ludzi sama sobie jest winna, gdyż kupują działki budowlane za marne pieniądze tam gdzie jest duże ryzyko powodzi, myślą że nawiozą gruzu na około jednego metra bądz dwóch i będzie po kłopocie. A kraje gdzie regularnie co roku są nawiedzane przez różnego rodzaju tornada też winni są ci na krzesełkach ? a gdy przychodzą upały kto jest winny ? Pozdrawiam myślących. (2010/05/23 13:26)

filus81

MOZNA TEMU ZAPOBIEC.TERAZ SIE MARTWIA I KMITAJA CZY WODA DOTRZE DO SZCZECINA.PEWNIE ZE DOTRZE!W KONCU PLUNIE NA NIZINY.MOIM ZDANIEM LEPIEJ WYKOPAC JAKAS ZEKE KTORA PROWADZI DO JEZIORA LUB NA WIEKSZA NIZINE I  ZAWSZE TROCHE WODY UBEDZIE.JAK WSZYCY BUDUJA TAMY I ZAPORY TO OCZYWISTE ZE CAŁY NADMIAR WODY IDZIE DALEJ I DALEJ.TO MOJE ZDANIE .MOZE JESTEM W BŁEDZIE ALE JA BYM TAK SPROBOWAL.A CI NA STOLKACH TO JUZ OBIECOJA I O BIECYWAC BEDA.ZAŁOSNE!!!!!!!!!!! (2010/05/23 22:24)

rastif

Gdzie są tereny zalewowe,kiedyś błota że było bardzo dużo tych terenów nad brzegami rzek,służyły joko łąki,pastwiska i w razie powodzi woda miała gdzie płynąć. Teraz togminy powiaty zchęci zarobku porozprzedawały na place pod budowy idalatego są kak olbrzymie straty.Nie jeden z rządzących na tym się wzbogacił. (2010/05/24 06:56)

użytkownik24522

Gdzie są tereny zalewowe,kiedyś błota że było bardzo dużo tych terenów nad brzegami rzek,służyły joko łąki,pastwiska i w razie powodzi woda miała gdzie płynąć. Teraz togminy powiaty zchęci zarobku porozprzedawały na place pod budowy idalatego są kak olbrzymie straty.Nie jeden z rządzących na tym się wzbogacił.

Kolego całkowicie się z tobą zgadzam? (2010/05/24 08:23)

grzesiek1999

Po powodzi nazywanej "powodzią stulecia" w1997r. dużo się mówiło o obudowie i naprawach wałów przeciw powodziowym,ale tylko się mówiło i nic nadal się w tej sprawie nie robiło.Jak doszło do tragedii teraz się będzie szukało winnych. Aż się serce kraje to co się dzieje na tych terenach zalanych przez wodę.??? (2010/05/25 19:19)

użytkownik29889

Wisłoka znowu wystąpiła z koryta dzisiejszej nocy i juz ma stan ostrzegawczy (2010/06/02 09:28)

użytkownik24522

Wisłoka znowu wystąpiła z koryta dzisiejszej nocy i juz ma stan ostrzegawczy

A deszcze nie ustepują, powiedziałbym że padają systematycznie nękajac i tak nasączoną glebe, która nie chce jej przyjmować. Jak pogoda sie nie poprawi nie wróże nic najlepszego, może w nieco mniejszym stopniu  powtórzyć się z przed tygodnia. Strach pomyśleć. (2010/06/02 12:31)

użytkownik29889

Wisłoka znowu wystąpiła z koryta dzisiejszej nocy i juz ma stan ostrzegawczy

A deszcze nie ustepują, powiedziałbym że padają systematycznie nękajac i tak nasączoną glebe, która nie chce jej przyjmować. Jak pogoda sie nie poprawi nie wróże nic najlepszego, może w nieco mniejszym stopniu  powtórzyć się z przed tygodnia. Strach pomyśleć.

Nowe wiadomości Wisłoka ma stan alarmowy już i wynosi ponad 620cm Dowaliło przez noc ponad 3,5metra a już tak ładnie było na Wiśle ponad metr.

Właśnie najgorsze jest to że w górnych odcinkach rzek Wisły i Wisłoki nadal pada (2010/06/02 12:41)

użytkownik24522

Jak byś to powiedział .....a nie mówiłem........ (2010/06/02 12:45)

użytkownik29889

Jak byś to powiedział .....a nie mówiłem........

Ratują mnie zbiorniki lecz jeszcze aby było ciepło i nie lało za mocno (2010/06/02 12:59)

użytkownik29889

No to z grzejnikiem pod parasol..........

Jeszcze tylko agregat i można jechać.

No to na rzekach nie połowie. Wisłoka dowaliła na maksa znowu dzisiaj ponad 5metrów i już ma przekroczyłą stan alarmowy i wynosi 720, lecz w górnych odcinkach  leci już na łeb więc mozę powtórki nie będzie.

(2010/06/02 22:42)

anmir4

masz racje powinno być jak najwięcej terenów zalewowych ja łapie od 20 lat na Odrze i są tysiące hek.które mogą być zalewane a nie miasta i wsie (2010/06/03 07:56)

rysiosz

TAK tereny zalewowe były by dobrym rozwiązaniem! po pierwsze gromadziły by sporo wody po drugie fala powodziowa nie była by już tak wysoka ,szybka i groźna bo zwalniała by po drodze i ludzie w okolicy mieli by czas na ewakuację  a nie jak do tej pory się dzieje zaskakuje judzi na śnie lub zbliża się tak szybko że nie wiadomo co ratować i robi się chaos .------------wały jakie by nie były to są wytrzymałe jak łańcuch w którym czai się słabe ogniwo! i pęka w w nie oczekiwanym miejscu!!!-----------wiec  kto pójdzie po rozum do głowy i podejmie odpowiednie decyzje?!((( A MOŻE TE DZIWNE POWODZIE MAJĄ WSPÓLNY MIANOWNIK)))??? (2010/06/03 13:36)