Powiązania rodzinne, a kontrola finansów koła

/ 67 odpowiedzi
Zander51

#413230 wysłano: 2012/01/30 19:07

Romuald55
Nasza Pani sekretarz też raczej w życiu wędki nie trzymała.To praca dla innychDwa razy chcieliśmy jej prace uhonorować odznaka i odmówiła,twierdząc ...po co mi to.Sam pisałem protokół z zebrania.
To kto w końcu jest u was sekretarzem koła Kolego ?

(2012/01/30 19:19)

Romuald55

Kolego Zander..skarbnika,prezesa,i innych członków sprawujących władzę wybiera forum na zebraniu.Zarząd Koła w głosowaniu wybiera poszczególnych członków.I jako Prezes masz nic do gadania kogo wybierze zarząd na skarbnika.Może to być nawet Twoja ex uwielbiana.Możesz się podać najwyżej do dymisji. (2012/01/30 19:20)

Roxola

Kolego Zander, proszę o nie ujawnianie linku do artykułu,
aby nie dopuszczać możliwości, w której może dojść do sytuacji nieprzyjemnych.

Ps. W Kole, gdzie jestem członkiem :) każdy działacz, aktywista,skarbnik
musi być członkiem PZW.
Nie wiem, czy to jest reguła i czy wszędzie tak musi być.

I to już chyba tyle w temacie z mojej strony.
Pozdrawiam (2012/01/30 19:29)

Zander51

Dziwnie piszesz komuś, kto jest prezesem od 12 lat. Wiem jak są wybierane władze koła, coś niecoś pamiętam z tamtych chwil.. Pytałem Ciebie kto jest u was sekretarzem koła, ale nie odpowiedziałeś. W swojej wizytówce podajesz, że jesteś sekretarzem a w poście wyżej , że żona prezesa. Rozjaśnij mi trochę w mojej siwej głowie, bo stałem się ciemny jak sanacyjny chłop... (2012/01/30 19:32)

Romuald55

żona Prezesa jest skarbnikiem.Coś przeoczyłem?Przepraszam. (2012/01/30 19:38)

Zander51

No to wszystko jasne. Sory za dociekliwość :) (2012/01/30 19:46)

Pitbul

Kolego jarekk,mam rozumieć że w Grodzkim w Jeleniej Górze Komisja rewizyjna jest fikcją...bo na czymś trzeba swoją wiedzę oprzeć.Poważni ludzie nie mówią,że słyszałem albo, bo tak się mówi.Czy nie należy więc wybrać nowej Komisji rewizyjnej.Uogólnianie twierdzenia o fikcyjności Komisji rewizyjnych czy innych organów kół,jak to robią incognito niektórzy Koledzy na tym portalu ubliża moim Kolegom działaczom i mnie osobiście.Mówmy o takich sytuacjach,jeśli one są nie kryjąc się za przyłbicą przypuszczeń bliżej nieokreślonych.Dlaczego nie padają nazwiska i Koła gdzie są robione przekręty?A może ktoś ma w tym interes żeby mącić pod płaszczykiem niewidki.

To ja Koledze odpowiem.W Kole Grodzkim Komisja Rewizyjna nie jest fikcją.Po raz kolejny czytam Kolego @Romuald55 Twoje posty w wielu wątkach i zastanawiam się skąd tyle zawziętości i napastliwości w obronie betonu.Jeśli nie pamiętasz, to niedawno podawałem przykład źle działającej KR, ale oczywiście wolisz sugerować, że w "Grodzkim" coś jest nie tak :)
Dlatego specjalnie dla Ciebie powtórzę: Fikcją była na przykład komisja Rewizyjna w Okręgu Zielona Góra.Wystarczający przykład ?T. (2012/01/30 20:34)

Romuald55

To żaden przykład Kolego Pitbul.Przedstawiając fałszywe dane ,zatrudniona na etacie księgowa popełniła przestępstwo.Komisja rewizyjna Okręgu jest z wyboru spośród członków PZW i nie ma możliwości ani wiedzy ekonomicznej,żeby zakwestionować przedstawiane sfałszowane dokumenty księgowe.To przestępstwo kryminalne a nie związkowe. (2012/01/30 20:58)

Zander51

W domyśle tego wątku jest nie to co zrobi księgowa w okręgu, czy skarbnik koła. Czy skutecznie kontroluje się pracę i księgowych i skarbników ? Czy skutecznym "kontrolerem" może być mąż skarbniczki koła ? Czy to nie może prowadzić do patologii ? (2012/01/30 21:08)

Zander51

W poprzedniej kadencji byłem Przewodniczącym Okręgowego Sądu Organizacyjnego ( Koleżeńskiego ). Wpłynął wniosek od okręgowego Rzecznika Dyscyplinarnego w sprawie ukarania skarbnika jednego z kół olsztyńskich. Skarbnik ten dokonał malwersacji ( przywłaszczył pieniądze za znaczki ). Sprawa była na tyle poważna, że skierowano sprawę do prokuratury. (2012/01/30 21:13)

Pitbul

Zanim opiszę konkretnie (znając odpowiedź) zapytam:
To kto jest w stanie pełnić w Okręgu kontrolę i nadzór nad działaniami Księgowej, Biura ZO i Prezesa ?Dla ułatwienia dodam, że przez osiem lat (dwie kadencje !!!), prawidłowo działająca KR nie ma szans nienatrafić na dowody, a przynajmniej ślady i poszlaki...Kto w PZW ma stosowną wiedzę ekonomiczną i uprawnienia do kontrolowania Księgowej według Ciebie? Kwestia, czy ktoś jest pracownikiem etatowym czy nie - jest bez znaczenia. Dodam, że Pani Księgowa nie musi być również członkiem PZW.T. (2012/01/30 21:21)

Romuald55

Skarbnik Koła podlega kontroli i jurysdykcji organów kontrolnych Koła wędkarskiego ponieważ jest członkiem PZW.Obowiązkiem organów nadzorujących jest złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do organów ścigania.Dalsze postępowanie przejmuje prokuratura.Sąd Koleżeński może jedynie wykluczyć taką osobę z grona członków PZW. (2012/01/30 21:26)

Romuald55

Księgowa nie jest członkiem PZW.Członkiem KR może być,nikomu nie ubliżając,niewykształcony bezdomny,wybrany w demokratycznych wyborach na to stanowisko,jeśli opłaca składki PZW....i co?
Pracowników biura okręgu nadzoruje jego Dyrektor,a jego działania powołane do różnych kontroli urzędy państwowe typu NIK,CBA,czy oddziały do zwalczania przestępstw gospodarczych.A komisja rewizyjna moze tylko stwierdzić czy podjęte przez zarząd decyzje finansowe są zgodne ze statutem PZW i służą prawidłowej gospodarce rybackiej. (2012/01/30 21:37)

Pitbul

Czyli (według Ciebie) oddajemy naszą kasę w ręce kogoś kto nie podlega żadnej kontroli ze strony organizacji, która te osobę zatrudnia ?T. (2012/01/30 21:57)

Romuald55

Fałszowane dokumenty trudno zweryfikować.Kto jest w stanie to sprawdzić?jak braknie to widać....W bankach się zdarzają wyprowadzenia dużo większych pieniędzy..i co?Nie od razu to widać. (2012/01/30 22:36)

Pitbul

Zdarzy się wszędzie oczywiście. W banku również, ale nie będzie trwało 8 lat....Żeby zweryfikować trzeba mieć dostęp do dokumentów i tu wracamy do mojego pytania:
"Czyli (według Ciebie) oddajemy naszą kasę w ręce kogoś kto nie podlega żadnej kontroli ze strony organizacji, która te osobę zatrudnia ?"
Odpuśćmy banki i skoncentrujmy się na PZW proszę :)T. (2012/01/30 22:44)