Power Pro Wasze opinie

/ 10 odpowiedzi
Witam, mam pytanie co sadzicie o plecionce Power Pro, ale mowie tu o oryginale. Kupiłem 0,15mm o wytrzymałości 9 kg i mam pytanie nada się do gruntu na leszcza, karpia? Jakimi węzłami najlepiej wiązać, aby nie traciła na wytrzymałości? I jak z jej wytrzymałością, jest taka jak podał producent?
spinner6


Plecionka naprawdę godna polecenia używam jej do spinningu i spisuję się bardzo dobrze. Dobrym węzłem z pewnością będzie palomar, który jest polecany jak wyczytałem do większości plecionek, lecz ja używam węzła który jest najczęściej ukazywany na opakowaniach stalek, agrafek, czy krętlików i też mi się sprawdza . (2012/12/05 19:55)

matiuss


Czyli chodzi Ci o ten wezel, nie wiem jak dokładnie jak nazywa, ale wychodzi ogólnie pętla? (2012/12/05 19:57)

piotrekelk


Niedawno pisałem o niej, sprawdzałem w domu, wytrzymała obciążenie 7 kg, więcej nie dała rady (2012/12/05 20:17)

Woa-VooDoo


Czyli chodzi Ci o ten wezel, nie wiem jak dokładnie jak nazywa, ale wychodzi ogólnie pętla?

Grinner ? (2012/12/05 21:47)

jaraw


jak dla mnie nr 1 mam 0,18 na 15kg chyba haki lama sie a ona nie puszcza sieci rybackie drzewa czyszcze cale jez. poluje na czolg :) (2012/12/05 22:14)

rafal05


Koledzy napisali, też mogę polecić. Jedyne co dołożę to rada, żebyś zawsze wiązał na mokro- przed zaciśnięciem pośliń,zmocz węzeł. Później mocniej trzyma, niż wiązana na sucho. :) (2012/12/05 22:18)

matiuss


Dzięki wielkie za rady (2012/12/05 23:31)

z@mela


Uzywam plecionek PP   juz od  paru ładnych lat i   aktualnie mam ją na  5 młynkach  i tak
żółta jest w najlepooszym stanie  najmniej sie zużywa  a byla najcześciej  uzywana   za to  zielone szybciej sie zużywają  strzępią  jakby cos bylo z nimi nie tak  a bralem od sprawdzonych sprzedawców .

Co do wytrzymałości  to sprawdziłem  wszystkie  zaraz po zakupie i kilka z nich po  pol roku uzywania

żółta 10LB - 0,15 mm   ma nominalnie 4,5kg wytrzymałości a nie jak podają polscy pośrednicy 9  .  u mnie nowa  wytrzymala  5,2kg i pękła na węźle  za to używana  3,6kg.

podobnie było z zieloną ale  używana wytrzymala  3,2kg.


Sprawdziłem jeszcze jedną Jaxona    na pudełku której widaniał zapis 16,4kg   niestety nie wytrzymala  2kg odwaznika :/ (2012/12/05 23:43)

u?ytkownik138781


ja używam PowerPro 0,20mm od 1roku i 3mies. - kupiona w USA
zalety: bardzo wytrzymała, przy moim lekkim spinningu przez moment bardziej bałem się o wędkę jak o to czy urwie się plecionka :) i wędką wędke złowiłem. Kolejną zaletą jest jej "lekkość" przy zarzucaniu, większe możliwości z odległością połowu, jednak ma i wady: szybko barwę traci, już po kilku razach moja zielona plecionka stała się "bardzo jasno-zielona" a także się skręca z czasem, nie jakoś mocno ale jednak - to z moich obserwacji (2012/12/06 00:14)

jaraw


Własnie mi sie przypomniala sytuacja z lata mianowicie podczas podplywania do zaczepu plecionka wkrecila mi sie w srube od silnika wedka o wyrzucie 80g strzelila jak zaplaka a plecionka nie puscila jest moc (2012/12/06 13:40)