Zaloguj się do konta

Poważny problem z kołowrotkiem.

utworzono: 2013/04/30 19:07

Witam. Zetknąłem się z poważnym problemem dotyczącym kołowrotka. Otóż, jakieś 2 lata temu nabyłem(bardzo dobry jak mi się wówczas wydawało), kołowrotek - ROBINSON MARSHAL 1025 .Kołowrotek został zakupiony w na Allegro , w sklepie wędkarskim  za niższą cenę bo za 135 zł( podczas gdy normalna jego cena oscylowała w okolicach 200 zł). Moją winą jest to ,że  tuż po otrzymaniu kołowrotka - nie sprawdziłem nawijania żyłki na szpulę. Okazało się bowiem, że kołowrotek nawija żyłkę źle - w górnej krawędzi szpuli - nawija jej mniej, wskutek czego nawój na szpuli tworzy kształt stożka ; oprócz tego, naturalnie  przyczynia się to również do skręcania żyłki. Rozmaite źródła internetowe, dotyczące tego samego lub podobnego problemu - wskazują na fakt, iż przyczyną takiego stanu jest niemal zawsze brak podkładki dystansowej na zębatce. Tymczasem w moim kołowrotku taka podkładka jest obecna , próbowałem również założyć na nią coś jeszcze,ale to nie odnosi żadnego rezultatu. Bardzo proszę o porady. Dziękuję.
[2013-04-30 19:07]

irex

Skoro jak piszesz żyłki jest mniej przy górnej krawędzi szpuli to podkładkę albo trzeba wyjąć albo założyć cieńszą.Natomiast to,że ten kołowrotek skręca żyłkę świadczy o uszkodzonej rolce lub wadliwej konstrukcji kołowrotka.
[2013-04-30 20:35]

Bogdan1951

Spróbuj nawinąć żyłkę w taki sposób:
Zabuduj kołowrotek do wędki i nawijaj żyłkę trzymając wędkę w takiej pozycji w jakiej ściągasz zestaw z wody lub holujesz rybę.
Jeżeli to nic nie pomoże to musisz wyregulować szpulę tak jak pisze kolega powyżej. Ale! Jeżeli regulacja też nic nie pomoże tzn. ze szpula jest za wysoka lub za niska.
[2013-05-01 12:02]

Bogdan1951

Spróbuj nawinąć żyłkę w taki sposób:
Zabuduj kołowrotek do wędki i nawijaj żyłkę trzymając wędkę w takiej pozycji w jakiej ściągasz zestaw z wody lub holujesz rybę.
Jeżeli to nic nie pomoże to musisz wyregulować szpulę tak jak pisze kolega powyżej. Ale! Jeżeli regulacja też nic nie pomoże tzn. ze szpula jest za wysoka lub za niska.


[2013-05-01 12:04]

Bogdan1951

Zapomniałem dopisać,że to nie aż tak wielki problem.

[2013-05-01 12:20]

Bogdan1951






[2013-05-01 12:22]

xemit

Zapomniałem dopisać,że to nie aż tak wielki problem.
Dobrze że o tym wspominasz, bo " poważny" w tytule zdaje się wskazywać zupełnie co innego.



[2013-05-01 19:55]

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
[2013-05-05 09:53]