Zaloguj się do konta

Potrzebuję pomocy ...

utworzono: 2012/10/20 22:14
szczur002

Witajcie potrzebuje pomocy, a mianowicie chodzi tu o język niemiecki z którym mam problemy matury nie będę z niego zdawał, ale muszę napisać list z tym oto języku. Jeśli ma ktoś chęć zerknąć na moje wypociny i z razie czego je poprawić ...
Wersja polska:
"Drogi Tomie. Chcę ci powiedzieć, o moim koledze z klasy. Ma na imię jest Jacob. Jest w moim wieku, i chodzi ze mną do klasy. Znamy się od wielu lat. Mieszka w okolicy i chodzimy razem łowić ryby. Ma ciemne, krótkie włosy i niebieskie oczy. Na jego twarzy widać kilka piegów. Jest przystojny i wysportowany. Nosi kolorowe T-shirty i dżinsy. Jakub jest szalony, otwarty, tolerancyjny i pracowity. Jest wciąż uśmiechnięty. Lubi go cała klasa i jest dobrym kolegą.
Z poważaniem xyz"
Moja wersja po niemiecku:
"Lieber Tom.ich mochte sie um Ihnen sagen, ein uber meinen freund aus der klasseh.Sein Name ist Jacob. Ist in meinem Alter, und es kommt mit mir in die KlasseWir kennen uns seit vielen Jahren. Wir leben in der Nachbarschaft und ...Er hat dunkle, kurze Haare und blaue Augen. Auf seinem Gesicht sieht man ein paar Sommersprossen.Ist gut aussehend und sportlich. Er trägt ein buntes T-Shirts und Jeans. Jacob ist ein verruckt, offten, tolerant und fleißig. Ist immer noch lächelnd. Sie mag ihn eine ganze Klasse und ist ein guter kollege.
Mit freundlichen grüßen xyz"
tłumaczyłem to z książką i trochę z google tłumaczem...tam gdzie "..." nie wiem jak jest "chodzimy razem łowić ryby"Mam nadzieje, że ktoś pomoże. (W razie czego jestem w 3 klasie technikum) [2012-10-20 22:14]

jakubnob

niemiecki to zlo niemiecki jest be   tego sie nie da nauczyć a jeśli nawet to po miesiącu powiesz tylko ich bin ....
[2012-10-20 23:01]

JKarp

niemiecki to zlo niemiecki jest be   tego sie nie da nauczyć a jeśli nawet to po miesiącu powiesz tylko ich bin ....

nich vorbereitet :-)))JK [2012-10-20 23:16]

CZzesio

Guten Abend :))

Ja ja... Sie hatten, Deutsch zu lernen.Und mache keine Ausreden... bin nicht bereit, :)) [2012-10-20 23:40]

Draq

Masz tam: Wir leben in der Nachbarschaft und ...
Wir oznacza MY, a p o polsku masz , ż e ON MIESZKA

Er leb t in der Nachbarschaft und wir gehen zusammen auf Fische.

tak ja bym to widział Fische-ryby możesz zastąpić czasownikiem an geln-wędkować lub Angeln -wędkarstwo. Ale wtedy musiałbyś dać ...wir mögen Angeln- my lubimy wędkarstwo /wędkować.
[2012-10-20 23:40]

szczur002

a reszta jest dobrze mniej więcej ?  [2012-10-21 10:38]