Potrzebuję porady przy zakupie wędek i kołowrotków

/ 22 odpowiedzi
Witam wszystkich karpiarzy! Chce kupić 2 wędki wraz z kołowrotkami doradzicie jakie :)
Moje propozycje są następujące:

Wędzisko

http://www.allegro.pl/item1050325256_jaxon_wedka_accord_carp_3_00lbs_gram_dl_360_cm.html

http://www.allegro.pl/item1057688768_wedka_york_derby_carp_360_3_00_lbs_wzorowy.html

Kołowrotki

http://www.allegro.pl/item1049381238_kolowrotek_abu_garcia_cardinal_105_fr_wolny_bieg.html

http://www.allegro.pl/item1048306459_jaxon_vertigo_frxl_400_wolny_bieg_zylka_gratis.html

A może macie jakieś inne propozycje w podobnej cenie :) Z góry pozdrawiam wszystkich i dziękuje!
u?ytkownik38976

Ja osobiście sprzetu na allegro nie kupuję. Takiego sprzetu. Jak wędziska i kołowrotka nie wezmę do ręki, to nie wybiorę, nie kupię. Tak po nazwach, firmach i zapewnieniach na odległość, to ryzyko. Najlepiej DOBRY sklep wędkarski (jak masz możliwość oczywiście) i tam przebierać można do woli i o poradę pytać sprzedawców. Takie jest moje zdanie i rada. Powodzenia. (2010/05/31 21:20)

u?ytkownik39709

ta ziom mastiff ma racje najlepiej zawitać do dobrego shopu i samemu wybrać dotknąć sprawdzić popytać sprzedawczyka wtedy wiesz co masz i za co płacisz pozdro (2010/05/31 21:24)

u?ytkownik24522

zdjęcia tego nie oddawają co w realu. (2010/05/31 21:27)

LosAmi

Hm.. ale jak uważacie mieliście styczność z takim sprzętem ? Firmy  sa dobre? Ktory kołowrotek bylby bardziej przydatny na karpika :) (2010/05/31 21:32)

u?ytkownik24522

każdemu może pasować inny kołowrotek , musisz sam zdecydowac. (2010/05/31 21:34)

u?ytkownik38976

Poza tym, kolega kupił kiedyś na allegro właśnie super kołowrotek za 350 zł, i nijak nie mógł dojść jak na kostkę drewna dębowego nawijać żyłkę, bo to otrzymał w przesyłce za 350 zł. Najdroższy kawałek drzewa do kominka jaki mu się nawet nie śnił. Żyłki może nie nawijał, ale jarał się wyśmienicie. No niestety, polskie allegro i jego niektórzy użytkownicy.... (2010/05/31 21:36)

lorak

Sprzęty, o których piszesz nie sprawiają wrażenia solidnych.
Jak już moi poprzednicy piszą, idź do dobrego sklepu wędkarskiego i niech coś Ci doradzi. Karpiowy sprzęt musi być solidny i pewnie koszt nie zamknie się w 300zł, ale lepiej zapytać fachowca. Po wybraniu możesz sprawdzić jego cenę na Allegro, ale nie sądzę żeby była duża różnica. (2010/05/31 21:40)

u?ytkownik39709

tej ale żeś się uparł na te allegro jeśli wolisz becalić za badziewie które ktoś nazywa sprzentem a nie dokonywać zakupów w sklepie to luz i pełny podziw dla ciebie (2010/05/31 21:46)

u?ytkownik34525

człowiek ma racje,warto skorzystać i kupić taniej,wcześniej obejrzeć w sklepie a potem zamowić w necie... nie koniecznie na allegro ,ale tam też warto zajrzec (2010/06/01 00:46)

0
u?ytkownik38976

No i trzeba pamiętać o kosztach przesyłki, jeśli już z allegro. Bo potem sie okazuje,że w sklepie wyszłoby taniej. Niemcy mają takie powiedzonko - "Wszystko co taniej, to drożej...." A już nie wspomne o ewentualnej gwarancji i naprawach gwarancyjnych, reklamacjach w razie czego. A jak sie kupi coś za pare stów, to szkoda podarować jak nastąpi usterka, bo i takie bywają. (2010/06/01 07:58)

grzesiek8381

masakra doradców wielu  jak zwykle nikt nic mądrego nie napisał!!! jeżeli chodzi wędki to jaxsony są naprawdę dobre sam na nie łowię nie chwaląc się złowiłem na nie kilka ładnych karpi są niezawodne!!! pisanie takich głupot że to badziewie jest chore bo za te pieniądze sprzęt jest naprawdę świetny i nie odbiega niczym od dużo droższych wędek bardziej markowych i rozreklamowanych firm! co do kołowrotków oby dwa są dobre!!! pozdrawiam! (2010/06/01 10:21)

u?ytkownik38976

To co napisałeś kolego, to tylko Twoim zdanie jest mądre. My widocznie nie znamy tego sprzętu z autopsji, wyraziliśmy więc swoje zdanie na temat kupowania takich rzeczy ze zdjęć i allegro. Doradziliśmy dlatego sklep i namacalne przekonanie sie do tego sprzętu, poza tym są gusta i guściki. Tobie sie podoba i pasuje np. Jaxon, a innemu Cormoran. Po co więc ten Twój sarkazm i krytyka naszych postów. Ty uważasz tak, my tak i jest gitara, a nie mądrowanie się i krytyka innych wypowiedzi. A poza tym , jeśli złowiłeś na Jaxonkę narazie KILKA ładnych karpi, to o niczym póki co to nie świadczy. Sa fani Jaxona, a są fani innych firm i ich sprzętu, dlatego wizyta tego kolegi w sklepie da mu więcej niż takie rady na odległość. (2010/06/01 10:38)

LosAmi

dzieki grzesiek takiej odpowiedzi chcialem a nie jakies pierdoly... bleee (2010/06/02 21:38)

robcik

A ja powiem tak . Sprzęt trzeba pomacać , obejrzeć , zobaczyć jak pracuje , warto też sparować z kołowrotkiem z którym to wędzisko będzie współpracowało . Takie jest moje zdanie . Kupiłem raz na allegro i był to mój pierwszy i zarazem ostatni raz . Wędka przyszła uszkodzona i miałem problem ze zwrotem bo nikt nie chciał się do tego przyznać . W tej chwili mam 9 wędek i wszystkie obmacane , obejrzane , obcmokane , dopasowane do kołowrotków i mojej ręki . Spławikówkę dobrałem i wyważyłem tak że trzymając ją w ręku wcale jej nie czuję . Dopiero jak mam rybę na haku to czuję pracę tej wędki . A pracuje z...biście . Tak samo pracują inne moje wędki , karpiowo - gruntowe , spławikowo-żywcowe , picker , spining , i wiślany feeder . Kupowanie na allegro to jak randka w ciemno . (2010/06/02 22:04)

warun

masakra doradców wielu  jak zwykle nikt nic mądrego nie napisał!!! jeżeli chodzi wędki to jaxsony są naprawdę dobre sam na nie łowię nie chwaląc się złowiłem na nie kilka ładnych karpi są niezawodne!!! pisanie takich głupot że to badziewie jest chore bo za te pieniądze sprzęt jest naprawdę świetny i nie odbiega niczym od dużo droższych wędek bardziej markowych i rozreklamowanych firm! co do kołowrotków oby dwa są dobre!!! pozdrawiam!

A ja się lekko nie zgodzę. Prawda jest taka, że człowiek zadając takie pytanie oczekuje właśnie takiej odpowiedzi jak udzielił kolega, którego cytuję. Prawdą jest, że dotykanie w sklepie kija czy kołowrotka (zwłaszcza bez żyłki czy plecionki) to tak jak macanie manekina przed wybraniem baby w domu publicznym. Jak nie użyjesz to sie nie przekonasz.

Osobiście mam kije jaxona dwa. Powiem szczerze, czekam aż się rozlecą bo nijak nie mogę im zaufać. Owszem nie zawiodły mnie jeszcze ale sprawiają wrażenie balansujących na skraju wytrzymałości. Bez żalu je połamie na sumach może nawet w tym roku :)
Mam też bacika 4m. Kupiony dla córki ale okazuje się, że klegi ojciec kupił za niemałe pieniądze i ma tą samą przypadłość - krzywa szczytówka. Nie wyginająca się w jedną strone ale wyghięta o przy obracaniu podnosi się do góry. Rozumiem ten badziew co ja kupiłem, ale facet wydał sporą sumę za "sprzęt" i takie gówno, to przepraszam.
Kolejna wpadka Jaxona... Dwóch znajomych kupiło spinnery Eternum czy jak tam to się zwie. C.w. do 40, na plecionce guma na główce 15 i pękł jednemu i drugiemu. I to nie na szczytówce tylko jakieś 15-20 cm za łączeniem elementów. Rozumiem, że wymienili bez szemrania ale koles 3 tyg był bez kija a sezon szczupakowy w pełni.

Osobiście od jakiegoś czasu omijam firmy  pokroju Jaxona, Robinsona, Kongera itp itd. Z tych firm to moge kupić czapke albo parasol, ewentualnie siatkę i podpórki. Sprzęt bezpośrednio "do łowienia" wybieram z innych firm. Nie twierdze, ze powyższe firmy robią całkiem zły sprzęt, niemniej jednak dużo częściej można trafić na wadliwy produkt. Jakoś na posiadane Mikado i Mistrala kije nie mogę nic złego powiedzieć. Może to przypadek, ale jakoś ciężko w przypadki takie mi uwierzyć, zbyt często spotyka się niepochlebne opinie o produktach wyżej wymienionych firm.

Pozdrawiam.
Warun (2010/06/02 22:07)

u?ytkownik38976

No właśnie i to świadczy o tym, że trudno doradzać komuś ZE ZDJĘĆ , bo każdy ma swoje indywidualne upodobania sprzetowe i przyzwyczajenie do okreslonej marki sprzętu. Ja mam kilkanaście wędzisk, ale parę z nich nie leży mi w ręku tak, jakbym chciał, a były to wędki sprezentowane. Jak sam nie wybiorę namacalnie, to nie zaufam. Kolega ma swoją ulubioną wędkę od "ruskich" ,a wiem, że nie zamieniłby jej na żadnego Kongera, Jaxsona, czy innego "mercedesa". Są gusta i guściki. Muzyk instrumentu tez nigdy nie kupi na odległość, albo "bo ktoś ma taki, to kupuję". (2010/06/02 22:35)

u?ytkownik34525

no zgadza sie warun ale biorąc kij do reki jakies rozeznanie jego pracy już masz...jaxson robi generalnie badziewie,chociaz baty z seri winner są naprawde niezłe ale na tyle drogie że rzadko kto sie na nie decyduje bo w tej cenie można kupić swietny kij mistrala AQUA a to jest dokładnie to samo co trabucco tylko pod inna nazwą-to tyle na temat wędzisk...odnosnie reszty sprzętu tych marek można coś wybrać,dużo jest wędkarzy którzy łowią tymi markami ..jaxson,robinson i konger i bardzo sobie je chwalą,dla mnie osobiście jaxson nie istnieje w moim ekwipunku,miałem w ręku spiningi robinsona i powiem że są naprawde niezłe,konger to taki krzyk rozpaczy pomiedzy cena a jakością,chociaz feedery carbomax są bardzo popularne i znane z wytrzymałości co nad wisłą jest porządanym walorem...mikado idzie jak burza w sprzecie,jest bardzo lubiana marka poniewaz praca wędzisk mikado to..szybkie,mocne o szcztytowej akcji kijki,jezeli chodzi o wady fabryczne to w tych topowych markach czesto sie zdarza zonk,mam na myśli baty i tyczki..krzywizny łączen składów są bardzo czeste,ale tak już na temat to ja zawsze staram sie trzymać markowego sprzętu i o ile bedzie mnie na niego stac to bedę wybierał najwyższą półke,bo to nie prawda ze ta wielka kasa to tylko za napis na blanku...wystarczy połowić dobrym kijem a potem sie przesiąść na coś niższego...wtedy dopiero widać róznice i grymas na twarzy..:)w sumie to nie ma faktycznie sensu z uporem maniaka namawiać początkujących wędkarzy na mega sprzęt poniewaz nie bedą w stanie wykorzystać jego mozliwości i nie maja sprecyzowanego kierunku wędkarstwa,myśle że niech sobie rozmawiają o tych swoich "markach" niech mają swój świat jeden pisze o dziadku drugi jak to na zawody sie szykuje...połowa z nich sciemnia i nigdy nawet nie była na zawodach oczywiście:)panowie przeciez połowa wszystkich wiadomości jest z przeglądarki wyciągnięta i to widać na pierwszy rzyut oka:),z czasem dojrzeją i będą decydować czy wedkarstwo to fajna zabawa tylko czy życiowa pasja,oczywiście trzeba reagować na wypisywanie totalnych głupot bo szybko możemy z wędkarstwa łajno zrobić (2010/06/02 23:13)

LosAmi

Panowie ale mnie nie stac wydac na 2 wedki 1000 zl... :) A nic lepszego mi nie potrzeba wierze ze jak kupie ten sprzet zlowie na to karpika ladnego czy amurka.. Jak kupie i zlowie cos ladnego dodam zdjecia! ;] (2010/06/03 09:18)

u?ytkownik34525

zobacz w cormoranach,cena bardzo podobna-LINK nikt tu nie namawia Cie na wydatek 1000zł w cenie tych które podałeś można spokojnie poszukać coś lepszego-w najgorszym dla Ciebie wypadku dokładając 30-50zł (2010/06/03 09:36)

olekdok

Może warto obejrzeć ofertę na fishing-mart.com.pl? Ceny przyzwoite,wybór duży na każdą kieszeń. (2010/06/04 10:39)

mariusz603

weź pod uwagę jeszcze jedną drobnostkę jeśli coś się stanie ze sprzętem kupując w sklepie nie będziesz miał kłopotów z naprawami w ramach gwarancji 

a jeżeli chodzi o nowy sprzęt to ceny na allegro i w sklepach są porównywalne (2010/06/04 12:26)