Zaloguj się do konta

Potrzebna POMOC!!!!

utworzono: 2012/03/09 14:48
ArTi88r

Witam wszystkich, jestem tutaj od niedawna i czytam na forum różne tematy i wiem że mi pomożecie w moim problemie. Postanowiłem w tym sezonie zacząć spinning rególarnie i zakupić sobie odpowiedni sprzęt do tego. Chciałbym odpowiednio dopasować kija do kołowrotka i oczywiście do wód w których chce łowić i ryb :)
Mam na oku kołowrotek firmy: Okuma Trawertine FD40  i zastanawiam się jaki kij będzie odpowiednio pasował to dego kołowrotka czy: Mikado Sensei Medium Spin 240/25 ??  czy może Jaxon Inspiral Spinning 240/25??
Miejsce połowów to przeważnie rzeki na gumy i woblery, a ryby jakie bym chciał łowić to okonie i średnie szupaki. Mam Nadzieje że panowie mi pomogą jak najszybciej z tym moim dylematem :) Z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie.....
[2012-03-09 14:48]

shidu

Witam
Do spinningu generalnie stosuje się kołowrotki z przednim hamulcem
a co do kija to raczej bym proponował coś dłuższego kolo 3m
i z wyrzutem do ok 20 gramów
[2012-03-09 15:02]

ArTi88r

Shidu tak ten kołowrotek ma przedni hamulec. A jeśli chodzi o kija to znaczy 2,70m byś proponował?? a z tych dwóch modeli które napisałem czyli z Jaxon Inspiral Spinning 240/25 i Mikado Sensei Medium Spin 240/25 to który byś proponował, czy miałeś z nimi styczność czy po ich parametrach jak by miały te 2,70m to który byś proponował??
[2012-03-09 15:20]

Po pierwsze, nie da się połączyć wędki na okonia i na szczupaka, albo okoń albo szczupak. Powiedz na jakiej rzece chcesz łowic: -szerokiej, -wąskiej, -zakrzaczonej czy wręcz przeciwnie.Też bym wybrał do spinningowania kołowrotek z przednim biegiem i od razu mówię, że na kołowrotku nie ma co oszczędzać. Na okonia wybrałbym wklejankę 10g, a na szczupaka 25-30 g, akcja szczytowa. Połamania kija i pamiętaj, że na szczupaka trzeba mieć założony przypon wolframowy. [2012-03-09 15:21]

DelTor0

Kolega @ArTi88r moglby najpierw napisac jekie to rzeki? male, duze?


A kolega @shidu, tak z ciekawosci czemu wedka 3m? 

[2012-03-09 15:21]

Pamiętaj jak najdalej od Jaxon na twoim miejscu bym kupił mikado. [2012-03-09 15:22]

egzekutor

Shidu tak ten kołowrotek ma przedni hamulec. A jeśli chodzi o kija to znaczy 2,70m byś proponował?? a z tych dwóch modeli które napisałem czyli z Jaxon Inspiral Spinning 240/25 i Mikado Sensei Medium Spin 240/25 to który byś proponował, czy miałeś z nimi styczność czy po ich parametrach jak by miały te 2,70m to który byś proponował??


nad rzekę nie potrzebujesz długiego kija wystarczy 240 cm zamiast tych dwóch kup abu garcia super 7 koszt okoo 160 zł(jak gdzies dostaniesz)a pamiętaj nie sprzęt tylko wędkarz lowi i najwazniejsze jest to co zauwazysz nad woda choc wybór przynnent ma znaczenie [2012-03-09 15:24]

A może wędzisko dragon millenium? Zobacz sobie to wedzisko, polecam. [2012-03-09 15:26]

ArTi88r

trudno mi powiedzieć na jakiej rzece hmm powiedział bym  że na wąskiej rzece. No i głównie chodzi mi o kija na nie wielkie szczupaki.
[2012-03-09 15:38]

roman76

polecam 112
[2012-03-09 15:42]

ArTi88r

Nie no na poważnie czy ten kij Mikado który wymieniłem wyżej jest optymalny do małych rzek i tego oto kołowrotka??  no i oczywiście na niewielkie szczupaki ?? Czy może polecacie mi inne kije o wiele bardziej sprawdzone przez was ??
[2012-03-09 15:44]

JKarp

Nie no na poważnie czy ten kij Mikado który wymieniłem wyżej jest optymalny do małych rzek i tego oto kołowrotka??  no i oczywiście na niewielkie szczupaki ?? Czy może polecacie mi inne kije o wiele bardziej sprawdzone przez was ??

CześćA jak weźmie Ci duży szczupak to kij wyrzucisz do wody?Szukaj wędki z zapasem mocy bo nigdy nie wiesz jaka ryba Ci się trafi.JK [2012-03-09 16:26]

szogun1

Pamiętaj jak najdalej od Jaxon na twoim miejscu bym kupił mikado.


Akurat seria inspiral to ładnie wykończone wędziska jak na tą cenę a i ich akcja jest godna uwagi. Mikado natomiast te z dolnej półki nie dba o wykończenie jak i o ich prace. 

Jeśli chodzi o kołowrotek To czy z przednim czy z tylnym to kwestia upodobania 
Moim zdaniem wędki które podałeś dla początkującego są ok i niema co wydziwiaćJednak ja bym wziął inspirala jeśli rzeczka nad którą będziesz łowić ma nad swoimi brzegami sporo gałęzi i ogólnie krzaczorów to weż 240 bedzie ci sie łatwiej przedzierać w ogóle 240 to optymalna długość dla początkującego
Moja pierwsza to była okuma z bazarku za 30zł łowiłem nią okonie i szczupaki właśnie na małych rzeczkach i była z.......a jednym słowem
Pozdrawiam [2012-03-09 18:06]

henryk58

Pamiętaj jak najdalej od Jaxon na twoim miejscu bym kupił mikado.


Nie mam pojęcia dla czego negujesz Jaxona ,ja używam w różnych gramaturach Grand Virtuozo i sobię chwalę . Używam również dragona Milenium .Jeśli chodzi o kołowrotki  to myślę ,że to jest kwestia gustu ,oby były skuteczne [2012-03-09 22:24]

SNAJPEROO7

jak na 14nasto latka ostro krytykujesz sprzęt JAXONA sądze że nie miałeś okazji wędkować niczym konkretnym z tej firmy i balansowałeś między dolną a średnią półką tej marki z tąd ta niechęć do Jaxona .Uzbieraj troche pieniędzy kup coś z serii XT-PRO a w tedy sam sie przekonasz że,Jaxon w cale nie jest taką tandetą jak to niektórzy wędkarze pisza
[2012-03-09 23:00]

TEMAT!!!
jakiś moder tu jest?! [2012-03-09 23:22]

kamil11269

Cupido też są dobre
[2012-03-10 08:44]

withanight88

Pamiętaj jak najdalej od Jaxon na twoim miejscu bym kupił mikado.




Chłopcze a czym różni się mikado od jaxona ? 
Tak samo prodokowane niskimi nakładami chińskich sił:)
Nie ważne czy kupisz spina mikado czy jaxona za tą samą kwotę(granice 40 zł), bo tak samo oba mogą okazać się bublem. [2012-03-10 08:51]

withanight88

Bardzo  ciekawe 7 marca kolega szuka pierwszego spina, a już 9 jest ekspertem w dziedzinie sprzętu :) 

#437971wysłano: 2012/03/07 21:32

 
Robcio980210Witam kolegów po kiju. Mam do Was pytanie odnośnie, że to mój pierwszy spinning, to chciałbym kupić mikado ultraviolet spin 2,7m cw. 24g akcja szczytowa i do tego kołowrotek Mikado Inazuma 2006 FD, czy ten zestawik poradził by sobie z pstragiem i szczupakiem (wiem, ze cw jest małe na szczupaka ale lubie dac mu jakieś szanse i go czuć, są lepsze emocje. A na pstrąga mysle, że jak znalazł). No właśnie czy ten zestaw zda Waszym zdaniem test  czy nie? Proszę o opinie.




 odpowiedz cytuj zgłoś naruszenie
[2012-03-10 08:56]

khakiprichi

nie miałem tych spiningów w ręku ale.....
posiadam bat jaxona z serii insipral i za te pieniądze był najlepszy w porównaniu z innymi firmami wykonanie na wysokim poziomie łowi się przyjemnie,natomiast szwagier posiada z tej seri feder i też jest bardzo zadowolony więc myślę ze spiningi też będą dobre....
tak że ja bym kupił jaxona inspiral!!!!
[2012-03-10 09:13]

khakiprichi

withanight88 hehehe dobre spostrzeżenie:)
[2012-03-10 09:16]

withanight88 hehehe dobre spostrzeżenie:)

+1 ach te dzieci... :D [2012-03-10 09:27]

krzyedy

ja osobiscie mam dwie wedki na okonia i szczupaka wedka na okonia to mikado taurus 2,7m o ciezarze wyzutu 5-28g kolowrotek shimano 2500 w zestawie na okonia uzbroilem wedke w zylke 0.16 i wiazanie boczny trok z ciezarkiem 10gram ,na szczupaczka to shimano katana 2,7m c.w10-30g kolowrotek shimano alivo 2500rb uzbrojony w plecionke 0,16 przepon wolframowy na tym zestawie spininguje juz od trzech lat i jestem naprawde zadowolony oczywiscie blaszki obrotowki i gomki musisz dobierac w zaleznosci od pogody warunkow lowiska zycze polamania kija i dorodnych okazow pozdrawiam [2012-03-10 11:23]

trebuh

Ja używam jakieś 5 lat rubinsona kosztował jakieś 100zl od 7 do 21g na pleciące troche w dupę dostał łapię przeważnie na bugu a tam sporo twardych zaczepów idealny na klenia i szczupaka na sandała nie polecam Raz miałem niespodziankę odkleiła się porcelanka z górnej przelotki ale ja wkleiłem i dalej śmiga.Dokładnie modelu nie pamietam ale chyba to ELIT HI FLEX jak coś to mogę dokładnie sprawdzić. [2012-03-10 11:58]

trebuh

Ja używam jakieś 5 lat rubinsona kosztował jakieś 100zl od 7 do 21g na pleciące troche w dupę dostał łapię przeważnie na bugu a tam sporo twardych zaczepów idealny na klenia i szczupaka na sandała nie polecam Raz miałem niespodziankę odkleiła się porcelanka z górnej przelotki ale ja wkleiłem i dalej śmiga.Dokładnie modelu nie pamietam ale chyba to ELIT HI FLEX jak coś to mogę dokładnie sprawdzić.

Kołowrotek shimano EXAGE 400FA nie mam zastszerzeń [2012-03-10 12:04]