Zaloguj się do konta

Poszukiwanie karpia

utworzono: 2012/08/19 17:20
Dzejko

Witam. Kolejne dni bez powodzenia zmusily mnie do prosby o pomoc starych wedkarzy. Mianowicie gdzie moge szukac karpia na tym lowisku.
Czerwona kreska - wedlug google earth jest to odleglosc 200m od pomostuBiale kreski - odznaczniki glebokosci
Srednia glebokosc zbiornika 3m, wzdluz czerwonej kreski idzie spad tak jak to pokazuja glebokosci zaznaczone na obrazku. Dno pokryte odpadami organicznymi i pylem. Nie posiadam informacji co do warstw mulu na danych glebokosciach :< 10m od pomostu przeplywa rzeczka (podwodna) na jej temat tez nie mam wiecej informacji poza tym ze grunt zwieksza sie w niej o jakies 0,5m i jest szeroka na jakis 1,5-2m.
Jezeli jest ktos w stanie cos z tego wydedukowac niech podzieli sie wiedza i doswiadczeniem gdzie moge poszukiwac karpi. Jak narazie rzucalem na odleglosc jakis 100m, bez wiekszych powodzen. Pojedyncze brania, pukniecia bez odjazdu.
Dodam ze na lowisku moze wystepowac wiecej amura niz karpia
[2012-08-19 17:20]

Drogi Kolego,

odleglość na jakiej kładziesz zestawy dyktuje Ci warstwa podwodnej roślinności jak i ilość mułu znajdującego się pod nią. Równie dobrze możesz szukać wypłyceń na ok 1-1,5 m czystej tafli wody jak i górki na głębokości 10 m. Sam musisz ustalić sobie to w jakich warunkach i jakim sposobem wolisz lub chcesz wędkować. Jeżeli z rzutu szukasz górki na wspomnianych wcześniej wypłyceniach a jeżeli preferujesz wywózke np pontonem lub łodzią możesz postawić sobie marker w miejscu gdzie karpie szukaja schronienia. Takimi miejscami są bujnie porośniete roślinnością fragmenty akwenu lub stare zwalone pnie drzew lub pomosty. Nie będe pisał o abc wędkarstwa karpiowego bo to wymaga własnych obserwacji a nie chodzienia na ławtizne. Zawsze możesz poprosić o wskazówki osób tam wędkujących lub właściciela łowiska. Nie odzowną rzeczą jak dla mnie jest umiejętność czytania wody i w tym przypadku wyposażenie się w dobrą lornetke. Na koniec dodam że tak zwane "piknięcia bez odjazdu" to właśnie najczęściej brania amurów które jak sam wspomniałeś wcześniej występują tam w większej ilości niż karpie.

Z karpiowymi pozdrowieniami,

Rafał Szulecki.

[2012-08-19 19:26]

Woa-VooDoo

[2012-08-20 08:54]