Zaloguj się do konta

Postępowanie ze złowionymi rybami w nocy

utworzono: 2012/08/02 18:14
arbeiten100

Witam. Chciałbym się was zapytać, co zrobić z rybami, które zostały złowione przed godziną 00:00, gdy chcę łowić kolejnego dnia, czyli już od 00:01? Czy powinienem je zabić i dopiero wtedy mogę kontynuować wędkowanie? Bo rozumiem, że nie mogę przetrzymywać ryb z limitów połowów z dwóch dób. Proszę tylko o poważne odpowiedzi. Dziękuję. [2012-08-02 18:14]

Piotr 100574

jeżeli masz wpisane ryby w rejestrze połowów to możesz je trzymać ,w rejestrze połowów masz datę kiedy złowiłeś ryby ,po godzinie 24 wpisujesz nową datę
[2012-08-02 18:18]

Jack14

Temat wałkowany wielokrotnie.

Nie wiem jak jest z wpisywaniem w waszych okręgach ryb przeznaczonych do zabrania ale to co proponuje kolega nie do końca jest prawdziwe.

[2012-08-02 18:23]

Piotr 100574

w okręgu Krakowskim jadąc na nockę na ryby muszę wpisać o 24 godzinie nową datę ,ryby złowione przed godziną 24 mogę trzymać razem ze złowionymi po północy ,czyli co według ciebie jest nie prawdziwe?????u ciebie w okręgu nockę łowisz na jednym wpisie????a może o 24 wieziesz ryby do domu i wracasz znów łowić????????
[2012-08-02 18:32]

Jack14

Jak długo możesz przetrzymywać złowione ryby w siatce???

Dodam "żywe" zgodnie z RAPR ?

 

 

[2012-08-02 18:38]

Piotr 100574

Jak długo możesz przetrzymywać złowione ryby w siatce???

Dodam "żywe" zgodnie z RAPR ?

 

 

a gdzie ja napisałem że przetrzymuję żywe ryby????ja zawsze rybę którą zabieram natychmiast uśmiercam ,nie przetrzymuję ryb żywych

[2012-08-02 18:45]

Jack14

Oczekuję odpowiedzi.

[2012-08-02 18:50]

Jack14

Ale jak pojechać ??????????? to wystarczyło.

Czyli co ja mam rację czy Ty?

Dalej twierdzisz, że możesz trzymać wszystkie złowiony ryby wspólnie?

Czy jakieś przepraszam ???

[2012-08-02 18:51]

Piotr 100574

mogę trzymać razem uśmiercone ryby z głowami w np lodówce turystycznej a przepraszać cię nie będę bo nie mam za co:))))ty mi pojechałeś nie ja tobie?????? czy się mylę??????
[2012-08-02 18:57]

Piotr 100574

Ale jak pojechać ??????????? to wystarczyło.

Czyli co ja mam rację czy Ty?

Dalej twierdzisz, że możesz trzymać wszystkie złowiony ryby wspólnie?

Czy jakieś przepraszam ???


żywych ryb nie możemy przetrzymywać dłużej niż 24 godziny ,tylko skąd ci się w tym wątku wzieły żywe ryby ,nikt takiego czegoś nie napisał ,pijesz człowieku o coś co sam sobie ubzdurałeś ,kolega się pytał czy moze przetrzymywać ryby razem odpowiedziałem że może bo tak jest ,ryby martwe moge nawet tydzień trzymać ,żegnam
[2012-08-02 19:04]

Jack14

?????u ciebie w okręgu nockę łowisz na jednym wpisie????a może o 24 wieziesz ryby do domu i wracasz znów łowić????????


To przecież nie ja napisałem.

w okręgu Krakowskim jadąc na nockę na ryby muszę wpisać o 24 godzinie nową datę ,ryby złowione przed godziną 24 mogę trzymać razem ze złowionymi po północy ,czyli co według ciebie jest nie prawdziwe?????

Przykład : Twój przykład

Po 00:00 nowy wpis do rejestru i tak do kolejnej nocki.

I co masz w siacie to z przed czy tak samo jak mi "walisz" wielkim ?

No cóż przesadziłem z tym mięsem.

Przepraszam.

[2012-08-02 19:06]

piotrwaszak71

ZŁÓW I WYPUŚĆ, I PO PROBLEMIE... POZDRAWIAM. [2012-08-03 09:22]

skalpel

Pasowało by po wpisywaniu takich błachostek odsyłać wprost do RAPR, WĘDKARZE....... przepisy !!! potem nowe tematy.....

[2012-08-03 09:55]

Roxola

Witam. Chciałbym się was zapytać, co zrobić z rybami, które zostały złowione przed godziną 00:00, gdy chcę łowić kolejnego dnia, czyli już od 00:01? Czy powinienem je zabić i dopiero wtedy mogę kontynuować wędkowanie? Bo rozumiem, że nie mogę przetrzymywać ryb z limitów połowów z dwóch dób. Proszę tylko o poważne odpowiedzi. Dziękuję.


________________________________________________________________________________
Dobrze myślisz, tak właśnie powinieneś zrobić, aby było zgodnie z regulaminem.Ponieważ doba liczy się do godziny 24:00 a nie możesz żywych ryb przetrzymywać w siatce dłużej jak dobę.Czyli żywe ryby z poprzedniej doby powinieneś uśmiercić i siatkę opróżnić.Jeżeli tego nie zrobisz to ryby będą traktowane jak przetrzymywane ponad dobę i nie jest ważne toże złowiłeś je np. o godz. 23:00  (nie mogę Ci podpowiedzieć, co zrobić w takim przypadku)Takie postępowanie obowiązuje w Okręgach, gdzie rybę należy wpisać zaraz po złowieniu i umieszczeniu w siatce,czyli tak jak w katowickim.
[2012-08-03 10:56]

ryukon1975

Zaczynam łowić o dwudziestej,do północy łowię przykładowo dwie brzany (komplet) po północy do czwartej (czyli w drugiej dobie) dwie kolejne.
Jest czwarta mam w siatce 4 brzany po dwie na każdą dobę ( w regulaminie pisze że dobę liczy się od 00-24),przechowywane góra 8 godzin.
Czy łamię regulamin?
Nie wiem bo jest napisany niejasno i niejednoznacznie.Więc ilu czytający go tyle wersji wydarzeń.:)
[2012-08-03 11:26]

Roxola

Tak Krzyśku, łamiesz.Ponieważ nie udowodnisz tego, że dwie poprzednie brzany masz krócej niż dobę w siatce.Dlatego możesz mieć tylko zgodnie z limitem w siatce i przed upływem doby musisz je wyjąć.Dlaczego tak jest ?Przykładowo w jednym dniu łowisz cztery brzany i dwie z nich wpisujesz do rejestru jakozłowione w dniu poprzednim (masz wolną rubrykę, bo na rybach nie byłeś)Teraz myślę, ze wiesz dlaczego to jest ważne... [2012-08-03 11:36]

ryukon1975

Tak Krzyśku, łamiesz.Ponieważ nie udowodnisz tego, że dwie poprzednie brzany masz krócej niż dobę w siatce.Dlatego możesz mieć tylko zgodnie z limitem w siatce i przed upływem doby musisz je wyjąć.Dlaczego tak jest ?Przykładowo w jednym dniu łowisz cztery brzany i dwie z nich wpisujesz do rejestru jakozłowione w dniu poprzednim (masz wolną rubrykę, bo na rybach nie byłeś)Teraz myślę, ze wiesz dlaczego to jest ważne...








Powiedzmy że to prawidłowa teoria Olu.
Teoria dlatego że czterech brzan w ciągu jednej nocy dawno nie złowiłem i pewnie już nigdy nie złowię ale jak jakąś kiedyś złowię to umieszczę zdjęcie na blogu by kolejne pokolenia mogły zobaczyć jak wyglądała.:)
[2012-08-03 12:47]

osa12

3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach. Ryby łososiowate i lipień, przeznaczone do zabrania należy
uśmiercić bezpośrednio po złowieniu. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno
złowione przez siebie ryby, z tym że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej
niż 24 godz. W siatce można przetrzymywać nie więcej ryb, niż wynika to z limitów
dobowych.

Możliwe Interpretacje punktu 3.5:

1.        Ryby złowione w danym dniu(0.00 do 24.00) mogą być przechowywane tylko do 24.00.

(W siatce można przetrzymywać nie więcej ryb, niż wynika to z limitów dobowych). Traktujemy, iż ten zapis dotyczy 1 limitu dobowego(od godziny 0.00 do 24.00), więc po 24.00 następuje wielkie wybijanie ryb w całej Polsce, lub należy wypuścić ryby do wody. Lato, gorąco, ryby mogą się zepsuć do rana, a złapane są np. tuż przed 24.00. Paranoja – czemu ma to służyć !, w czym pomóc?. 

Chyba nie o to chodziło „twórcy” tego przepisu i jeszcze taka nadmiarowa informacja:

- przy takiej interpretacji zapis: („zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej niż 24 godz.”) nie ma sensu. Zapis następujący po tym zdaniu to wymusza! Więc po co zapis o 24 godzinach ?.

  2.     Przechowywane ryby w siatce   złowione w czasie przebywania na rybach nie mogą przekroczyć limitów dobowych (nie ważny czas łowienia), - jeśli w siatce przebywają nie dłużej niż 24 godziny.

Jak poprzednia interpretacja zgodna z zapisem ,ale tu zapis o 24 godzinach jest jak najbardziej potrzebny.

Interpretacja ta ma niestety też pewną niedogodność. Łowimy o 23.55 rybę dopełniającą nasz dobowy limit, zapisujemy do rejestru.00.01 łapiemy rybę z nowego dobowego limitu – i problem:  w siatce posiadamy ryby z poprzedniego limitu, mamy do wyboru wypuścić lub zabić ? Czy na pewno twórcy przepisu o to chodziło ?

  3.     Ryby przetrzymujemy w siatce nie dłużej niż 24 godziny, nie więcej niż to wynika z limitów dobowych (forma mnoga, więcej niż jednego limitu).

W siatce można przetrzymywać ryby z dwóch limitów dobowych, ale tak by nie przebywały w siatce dłużej niż 24 godziny.

Co oznacza limitów dobowych w tej interpretacji? – aby nie złamać   wcześniejszego zapisu o 24 godzinnym przechowywaniu ryb w stanie żywym – zapis dotyczy maksymalnie dwóch limitów dobowych. Wydaje się, iż jest to to o co chodziło twórcy tych przepisów. Ryba ma  nie przebywać w siatce więcej niż 24 godziny. Tylko my wiemy czy przebywa czy nie. Nie da się żadnymi przepisami kontrolowąć wszystkiego, czasem trzeba zaufać społeczeństwu. Pewna kontrola jest (jak ryb więcej niż z dwóch limitów to złamanie przepisów).

  Interpretacje te wymyślili studenci prawa, twierdzą iż wszystkie trzy przedstawione są poprawne, i postępowanie według dowolnej z nich nie jest łamaniem przepisów. (nie analizowali problemu wędkarstwa, a sam zapis punktu 3.5 RAPR pod względem prawnym). 

  Reasumując, myślę iż Twórcy tego przepisu zależało aby nie przetrzymywać ryb dłużej niż 24 godziny. To chyba jest najważniejsza idea tego przepisu. Rzadko się zdarza połów tak obfity (mnie bardzo rzadko, nie pamiętam kiedy to się zdarzyło). 

Jednak w tych czysto teoretycznych rozważaniach, można zauważyć jak „niechlujnie„ od strony prawnej opracowano ten punkt.

Skoro wędkarz ma prawo zabrać ryby zgodnie z limitem dobowym, to pozwólmy mu przetrzymać te ryby w wodzie, aby po powrocie do domu były jak najbardziej świeże. Nie zmuszajmy wędkarzy do masowego zabijania ryb o godzinie 24.00. Jest wielu, którzy nad wodę przyjeżdżają w nocy, a wracają nad ranem. Mogą mieć przy sobie ryby z dwóch limitów, mimo iż byli nad wodą kilka, lub kilkanaście godzin.

  Interpretacja nr 3 wydaje się najwłaściwsza. (na pewno zgodna z zapisem RAPR), ale jak to jest przekazywane i interpretowane przez kontrolujących ?

  Myślę, iż należy uściślić punkt 3.5 Regulaminu RAPR i jednoznacznie napisać co Twórca miał na myśli. (uwzględniając „etyczne zachowanie”   względem ryb, jak też wygodę i prawa wędkarzy).

  Zapraszam do dyskusji, ale bez odzywek „mięsiarze” itd. Czysto teoretyczna wykładnia prawa odnośnie tego punktu RAPR.

 

Pozdrawiam [2012-08-03 13:08]

Roxola

"... zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej  niż 24 godz...."
Czy, gdyby było napisane  " zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej  niż doba wędkarska"  to byłoby to dobrze napisane ?
Co znaczy limitów dobowych. Jesteś zdziwiony że liczba mnoga ?

  3.      Ryby przetrzymujemy w siatce nie dłużej niż 24 godziny, nie więcej niż to wynika z limitów dobowych (forma mnoga, więcej niż jednego limitu).

W siatce można przetrzymywać ryby z dwóch limitów dobowych, ale tak by nie przebywały w siatce dłużej niż 24 godziny.


Ponieważ limity dobowe możemy również łączyć np. możesz mieć dwa węgorze i cztery liny. To teraz wyobraź sobie osiem linów i cztery węgorze w jednej siatce. Zwykle 1,5 metrowej.  Moje ostatnie dwa  zdania są również odpowiedzią na drugi punkt.
PS Tak szczerze...  to wędkarz ma problem jak przechować dwie doby ryby,  a dlaczego np. sześć karpi ma się dusić w jednej siatce i mieć większy problem, bo wędkarz chce świeżą do domu zabrać ?

[2012-08-03 13:33]

89krzysztof


PS Tak szczerze...  to wędkarz ma problem jak przechować dwie doby ryby,  a dlaczego np. sześć karpi ma się dusić w jednej siatce i mieć większy problem, bo wędkarz chce świeżą do domu zabrać ?

Dlaczego ? Dlatego, że przegrały walkę i dały się schwytać. Takie życie, tak natura to sobie wymyśliła. Karp, który został złowiony staje się ogniwem w łańcuchu pokarmowym. Póki nie zostanie zjedzony będzie się dusił w siatce z pięcioma innymi karpiami. Tak właśnie to widzę :) 

[2012-08-03 13:46]

pawelz

Nie wiem w czym problem.
W RAPR jasno jak byk stoi (nie dluzej jak 24 godziny). 24 to 24 a nie 3 czy 5 czy 12 (bo tyle zostalo do godziny 24).
Gdybym zabieral ryby i lowil w nocy za zadne skarby nie zabilbym ryby o polnocy.
Gdyby ustawodawca tego chcial, to napisalby wyraznie ze nie wolno przechowywac ryb w siatce po godz 24 danego dnia.
Wystarczylby zapis ze mozna trzymac ryby 24 godziny ale nie dluzej jak do godz 24 danego dnia.
A skoro go nie ma to PZW moze mi co najwyzej naskoczyc widzac ryby wpisane do rejestru np w dniu 20.07.2012 a sprawdzajac mnie 21.07.2012.
Jesli nie sa w stanie stwierdzic czy minelo 24 godz czy nie to ich problem i niech zmienia zapisy w RAPR.
Zaden sad nie uzna ze 24 godzinny okres przetrzymywania ryb jest rownoznaczny z godzina 24. To jakies urojone interpretacji.
[2012-08-03 15:04]

covent

Tak Krzyśku, łamiesz.Ponieważ nie udowodnisz tego, że dwie poprzednie brzany masz krócej niż dobę w siatce.Dlatego możesz mieć tylko zgodnie z limitem w siatce i przed upływem doby musisz je wyjąć.Dlaczego tak jest ?Przykładowo w jednym dniu łowisz cztery brzany i dwie z nich wpisujesz do rejestru jakozłowione w dniu poprzednim (masz wolną rubrykę, bo na rybach nie byłeś)Teraz myślę, ze wiesz dlaczego to jest ważne...

Patrząc na to z drugiej strony: nie można udowodnić, że brzany są z poprzedniego dnia ale jednocześnie nikt nie może temu zaprzeczyć i dowieść, że jest inaczej:)

[2012-08-03 15:16]

ryukon1975

Nie wiem w czym problem.
W RAPR jasno jak byk stoi (nie dluzej jak 24 godziny). 24 to 24 a nie 3 czy 5 czy 12 (bo tyle zostalo do godziny 24).
Gdybym zabieral ryby i lowil w nocy za zadne skarby nie zabilbym ryby o polnocy.
Gdyby ustawodawca tego chcial, to napisalby wyraznie ze nie wolno przechowywac ryb w siatce po godz 24 danego dnia.
Wystarczylby zapis ze mozna trzymac ryby 24 godziny ale nie dluzej jak do godz 24 danego dnia.
A skoro go nie ma to PZW moze mi co najwyzej naskoczyc widzac ryby wpisane do rejestru np w dniu 20.07.2012 a sprawdzajac mnie 21.07.2012.
Jesli nie sa w stanie stwierdzic czy minelo 24 godz czy nie to ich problem i niech zmienia zapisy w RAPR.
Zaden sad nie uzna ze 24 godzinny okres przetrzymywania ryb jest rownoznaczny z godzina 24. To jakies urojone interpretacji.






Dlatego jeszcze nigdy nie zabiłem ryby o północy,bo po pierwsze nad rzeką nie ma na to warunków a po drugie nie wożę ze sobą nad wodę zamrażarki by móc przechować do rana w upale zabitą rybę.Takie są realia a przepisy przepisami.:)

[2012-08-03 15:26]

Roxola

To była moja interpretacja nawet jeżeli jest urojona @pawelz i nie mam zamiaru Was do niej na siłę przekonywać.Tak samo jak mnie nie interesuje, jak Wy postępujecie z rybami, bo nic mi do tego.Covent, zaznaczyłeś mój tekst i do niego się odniosłeś. Nie udowodnisz ani w jedną ani w drugą stronę,ale w siatce będziesz miał cztery ryby, których limit wynosi dwie sztuki na dobę. Jak myślisz, jak to się skończy w przypadku kontroli ?  [2012-08-03 15:51]

cierpliwy1

Żeby mi to było ostatni raz Krzysztofie .
Natychmiast proszę zakupić lodówkę ,bo jak wiesz ryba szybko się psuje i możesz się zatruć:) [2012-08-03 16:17]

ryukon1975

Nie stanie się tak Kolego Romanie moje zdrowie to nadrzędny priorytet wysoko wyższy jak przepisy.:)
Może je i łamię ale nie mam z tego powodu wyrzutów,miałbym je gdybym wziął o północy zabił rybę a drugiego dnia wyrzucił zepsutą w krzaki.
Kieruję się względami praktycznymi i nie uważam bym robił coś złego.
[2012-08-03 16:42]