Poskręcana stalka

/ 7 odpowiedzi
Witam,ostatnio przeglądając swoje rzeczy spinningowe zauważyłem że stalki szybko się gniotą i skręcają.Siedząc tak i rozmyślając próbowałem wielu sposobów na ich prostowanie,lecz większość tylko pogarszała sprawe.W końcu wpadłem na na rewelacyjny sposób(może już niektórym znany) na rozwiązanie problemu.Otóż tak,jeżeli mamy stalki pokryte jakąś powłoką to trzeba ją zeskrobać(ja robię to nożem) aż zostanie nam sama stal.Następnie stal którą otrzymamy bierzemy i po prostu opalamy(ja robię to nad gazem gdyż tak jest wygodniej) nad ogniem.Tylko pamiętajmy że stalka musi być naprężona.Jeśli mamy np stalkę zgiętą w jednym miejscu to opalamy to miejsce aż zacznie się "palić" zwykle trwa to 2-3 sek,a jeżeli jest spirala to ja opalam całą.W razie jakichkolwiek  pytań proszę pisać na priv.Mam na dzieje że mój sposób przyda się wielu osobą:).Pozdrawiam i połamania.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik54189


Często mi się tak dzieje, ale nie jest to aż taka droga rzecz, żebym musiał nad nią siedzieć i ją na siłę prostować :) (2011/08/13 17:16)

maciek34


Na siłe...nie to żadnej siły nie trzeba ;p (2011/08/13 17:25)

domin77


tyle ze ta stalka robi się słabsza,ja robię tak jak stalki mi się pogną to je wypier.... i idę kupić nowe,metoda niezawodna stosuję juz kilkanaście lat (2011/08/13 21:01)

mlotek2222


Witam ja robie identycznie jak kolega Domin77 jak sie nie nadaje to do kosza i ide kupic nowe.Pomysł dobry ale napewno stalka juz nie jest tak wytrzymała.Pozdrawiam (2011/08/14 09:28)

Paczosek


no i ja też polecam ci sposób kolegi domin77;))
bo ty tą stalkę juz przepaliłeś i teraz jak bedziesz ciagnął ładną sztukę to jak ci sie zerwie to bądź pewny ze w miejsc u gdzie grzałeś stalkę ..


ja mam plecionkę i nie używam stalek ;) nic sie nie gnie ;) (2011/08/14 09:49)

JOPEK1971


no i ja też polecam ci sposób kolegi domin77;))
bo ty tą stalkę juz przepaliłeś i teraz jak bedziesz ciagnął ładną sztukę to jak ci sie zerwie to bądź pewny ze w miejsc u gdzie grzałeś stalkę ..


ja mam plecionkę i nie używam stalek ;) nic sie nie gnie ;)
I pewnie nie łowisz szczupaków ;-) (2011/08/14 10:08)

u?ytkownik57785


Rozgrzewając taki drucik, rozhartowujesz go, czym go osłabiasz i to bardzo. Ten proces zmiękczania metalu nazywa się "rozpalaniem". (2011/08/14 10:16)