Zaloguj się do konta

Porządny zestaw gruntowy feeder

utworzono: 2011/12/25 11:29
cinekk19

Witam serdecznie. Mam spora zagwozdkę. Chce kupić porządny zestaw gruntowy(feeder). Cel to łowienie na rzekach rzadziej na wodzie stojącej. Mam do wydania 1000-1200 zl. I teraz podstawowe pytanie czy warto wydać tyle kasy na sprzęt bo już za kilka stów można nabyć porządną wędkę i kołowrotek. Feeder jaki mam obecnie to browning syntec xl do 150g i kołowrotek shimano baitrunner dl4000. jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. wędka bardzo czuła i mocna. bardzo dobrze widać brania nawet 5 cm plotki czy uklejki na najtwardszej szczytówce. kołowrotek solidny bardzo precyzyjny hamulec. 30 cm leszcza można holować bez pompowania(w nurcie rzeki) na kołowrotku żyłka dragon maxima 0,23 za całego feedera zapłaciłem 600. feeder który chce nabyć powinien miec najmniej 150 gr wyrzutu wszystkie szczytówki węglowe i jak najkrótszy dolnik. (własnie w tym urzekł mnie browning w porównaniu z shimano vegance). co do kołowrotka to 4000 wielkość i musi mieć szpule do dalekich rzutów. musi być porządny przystosowany do ciężkiej pracy. czy odczuje duża różnice kupując sprzęt 2 razy droższy? liczę na poważne odpowiedzi koleżanek i kolegów. w necie jest bardzo mało wątków o drogim sprzęcie. większość to pytania o zestawy do 200zl pozdrawiam wszystkich serdecznie [2011-12-25 11:29]

ryukon1975

Z twojej wypowiedzi wnioskuję że nie warto.Nie warto w Twoim przypadku bo skoro się tak mocno nad tym zastanawiasz to rozumie że nie masz aż tyle kasy by nią szastać na lewo i prawo.
Ja mam zestawy feederowe od 400 zł do 1000 zł,powiem że różnica a dokładnie jej brak:) nie są warte takiej kasy.Renomowane firmy robią dobre feedery i kołowrotki w niższym przedziale cenowym.


Kije Team Daiwa i kołowrotki Daiwa Regal Z.Cena jednego zestawu 1000 zł.\
Dziś kupiłbym tańsze a równie dobre.

[2011-12-25 11:47]

Zapamiętaj,dwie firmy są bardzo dobre znam z doświadczenia im droższy zestaw tym lepszy.Tylko dziwi mnie to że tak dużo chcesz wydać,możesz kupić feedera dobrej firmy np.Jaxon od 300zł a kołowrotek w tej samej cenie lub droższy.Wybór zależy od Ciebie.Pozdrawiam!!! [2011-12-25 11:50]

Kolega hefeed8 dobrze mówi widać że jest doświadczony w tym rodzaju i ma dobry sprzęt. [2011-12-25 11:53]

cinekk19

dzieki zaiteresowanie sie tematem.kolego hefeed8 zaproponuj mi jakis dobry sprzecik. pawde mowiac to mam juz kolowrotek ale w glowie. [2011-12-25 13:31]

ryukon1975

Daiwa Windcast Heavy Feeder.

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-windcast-feeder-g3-a11-p741-k10623.html

I tańszy Daiwa Procaster Heavy Feeder.

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-procaster-feeder-g3-a11-p741-k10625.html



Gdybym miał teraz kupić feeder to któryś z tych.
Są jeszcze niedostępne w tej chwili bo to nowości na rok 2012 ale myślę że w ciągu miesiąca będą już do kupienia.
Sam ma 5 feederów Daiwy to świetny sprzęt.

[2011-12-25 13:46]

dziadek2

hefeed8 kolego a gdzie i w jakiej cenie te EKOLOGICZNE PODPÓRKI nabyłeś a skoro stać kogoś na taki sprzęt za 1000 zł a nie stać na podpórki za 12 zł troszeczkę śmię wątpić czy to jest właśnie sprzęt właściciela fotek [2011-12-25 15:12]

ryukon1975

hefeed8 kolego a gdzie i w jakiej cenie te EKOLOGICZNE PODPÓRKI nabyłeś a skoro stać kogoś na taki sprzęt za 1000 zł a nie stać na podpórki za 12 zł troszeczkę śmię wątpić czy to jest właśnie sprzęt właściciela fotek



Masz do tego prawo,wątp.:)
[2011-12-25 15:17]

Przemo-77

hefeed - chłopie tak mi po głowie chodzi myśl, że może lepiej nie pisać publicznie że masz taki dobry sprzęt bo może ktoś ci zrobić wjazd na chatę i będzie po herbacie. Kilka lat temu pokazywali w TV faceta który zbierał antyki: stare monety obrazy (kolekcja Kossaka), znaczki a kilka tygodni potem mówili że ktoś mu chatę obrobił bo w tym reportażu powiedział dziennikarzyna, że kolekcjoner nie ma żadnych zabezpieczeń antywłamaniowych.
[2011-12-25 15:56]

Przemo-77

Kolego - znajdź w sklepie 4 poziomową podpórkę. Ta z lewej na zdjęciu ma 4 poziomy i nie trzeba sztycy regulować wystarczy tylko obniżyć kijek. Dla mnie to on jest super sprzęcikiem w sklepie takie nie dostaniesz (mówię poważnie).
[2011-12-25 16:02]

ryukon1975

Kolego Przemo-77 zapewne masz trochę racji z tym pisaniem ale ktoś kto się zna na sprzęcie to wystarczy że oglądnie zdjęcia i wie wszystko.


Kolego dziadek2,ekologu ,mogę sobie zrobić tyle podpórek z kijów ile zechcę.Nawet ciąć nie muszę przyroda tnie dla mnie sama.:)
Patrz.
[2011-12-25 16:18]

cinekk19

panowie nie robcie syfu z tematu

 

[2011-12-25 18:13]

pointman

Osobiście radziłbym Ci się wstrzymać z zakupem nowości, jeszcze nie ma o nich żadnych opinii, a brać w ciemno wędkę za ponad 400zł to bym się nie zdecydował np. nie wiadomo czy jest sens dopłacać w stosunku do takiej Aqualite.

Skoro odpowiada Ci browning to może kup drugą taką, a np. o innej długości?

 
[2011-12-25 19:10]

bednar14

i jak najkrótszy dolnik.



No troszkę to dziwne!!!Jak chcesz mieć krótki dolnik to kup sobie basiora z bazaru za 20zł.Dłuższy dolnik wędki zapewnia nam pełną pracę wędki wyważa ją i pomaga w czasie holu jak również jest wygodniejszy w zarzucaniu więc dlatego nie wiem czemu chcesz jak najkrótszy dolnik.

[2011-12-25 20:06]

przemo1980

hefeed - chłopie tak mi po głowie chodzi myśl, że może lepiej nie pisać publicznie że masz taki dobry sprzęt bo może ktoś ci zrobić wjazd na chatę i będzie po herbacie. Kilka lat temu pokazywali w TV faceta który zbierał antyki: stare monety obrazy (kolekcja Kossaka), znaczki a kilka tygodni potem mówili że ktoś mu chatę obrobił bo w tym reportażu powiedział dziennikarzyna, że kolekcjoner nie ma żadnych zabezpieczeń antywłamaniowych.

Witam. Właśnie odszedłem od świątecznego stołu i mogę pisać głupoty :)
Kurdę całkiem niedawno był wątek pochwal się swoim sprzętem, i jakoś nic ciekawego nie było widać, a tu o ... :)
[2011-12-25 21:14]

przemo1980

Osobiście radziłbym Ci się wstrzymać z zakupem nowości, jeszcze nie ma o nich żadnych opinii, a brać w ciemno wędkę za ponad 400zł to bym się nie zdecydował np. nie wiadomo czy jest sens dopłacać w stosunku do takiej Aqualite.

Skoro odpowiada Ci browning to może kup drugą taką, a np. o innej długości?

 
Czemu w ciemno ? Chyba można,a nawet trzeba kijek "pomacać" ,dopasować do reki w sklepie, no,a jeszcze sprzęt za takie pieniądze...

[2011-12-25 21:33]

cinekk19

Panowie prosze o konkrety. jaka wedka i kolorwotek do 1200 zl. czym taki sprzet sie rozni od rzeczy polowe tanszych.


glowny watek tematu! [2011-12-26 09:57]

gruby0113

Team Daiwa Feeder i kołowrotek z Daiwy do kompletu to rzekłbym jest to mercedes w porównaniu z innymi patykami
[2011-12-26 11:28]

cinekk19

napewno masz racje.trzeba pamietac ze wedzisko feederowe ma 3 wspolczynniki jakosci: czulosc, wytrzymalosc, amortyzacja holu ryby po czesci. i teraz pytanie czy im drozsza wedka tym te wspolczynniki sa wyzsze?  [2011-12-26 12:43]

dziadek2

bez dalszego komentarza to świadczy tylko o tobie jak jako wędkarz niszczysz wszystko co rośnie w koło a póżniej są nażekania A BYŁO NAD WODĄ TAK ŁADNIE PRZYJEMNIE ROSŁY KRZACZKI A TERAZ TYLKO SAME KAMIENIE tymi podpórkami ekologicznymi to powinni się zająć SSR i PSR karać i nie wyróżniać PAŚCIAŻY i niszczycieli przyrody. [2011-12-26 18:33]

dziadek2

dotyczył komentarz  kol .hefeed8 [2011-12-26 18:48]

ryukon1975

bez dalszego komentarza to świadczy tylko o tobie jak jako wędkarz niszczysz wszystko co rośnie w koło a póżniej są nażekania A BYŁO NAD WODĄ TAK ŁADNIE PRZYJEMNIE ROSŁY KRZACZKI A TERAZ TYLKO SAME KAMIENIE tymi podpórkami ekologicznymi to powinni się zająć SSR i PSR karać i nie wyróżniać PAŚCIAŻY i niszczycieli przyrody.



Chodzi o te krzaki ze zdjęcia? Gdybyś był wędkarzem to byś widział kolego dziadek2 że to bobry powaliły.
Może je za to pozabijamy?
[2011-12-26 18:58]

ryukon1975

Jak można komuś zwracać uwagę i go uczyć, jak się nie ma żadnej wiedzy w poruszanym temacie?
[2011-12-26 19:02]

Przemo-77

Dziadek uważaj bo Ci pikawa stanie :)


 Nie wygląda mi to na robotę bobrów, ale wątpie także, że hefeed (jako wędkarz i pasjonat przyrody) mógłby tyle drzewek poup...ć żeby sobie 2 podpórki zrobić. Gdybym potrzebował podpórek to w pierwszej kolejności skorzystał bym z tych powalonych drzew.

A jeśli się mylę i to rzeczywiście bobry to sorry :)
[2011-12-26 19:26]

cinekk19

zadko zagladam na te forum ale widze ze wiekszosc uzytkownikow to zamiast napisac cenne informacje na dany temat pisze bzdury.juz nie dziwie sie dlaczego nie ma w necie informacji na konkretny temat, zapytanie.totalna zenada [2011-12-27 02:11]

ryukon1975

zadko zagladam na te forum ale widze ze wiekszosc uzytkownikow to zamiast napisac cenne informacje na dany temat pisze bzdury.juz nie dziwie sie dlaczego nie ma w necie informacji na konkretny temat, zapytanie.totalna zenada


Dlaczego bzdury? Podpórki pod kij to też wędkarstwo.Oskarżany bezpodstawnie przez kolegę dziadek2 wkleiłem fokę i pokazałem mu że można je zrobić nad wodą bez szkody dla przyrody.Jednak przeceniłem jego wiedzę i oskarżył mnie o wycinkę drzew nad wodą.
Nie mam prawa by się bronić?
Widzę tylko że obrona nie ma sensu,dlatego że kolega dziadek2 ma dużo wiedzy teoretycznej ,naczytał się i trzyma się tego fanatycznie .Niestety wiedzy praktycznej nie posiada żadnej.
[2011-12-27 07:13]