Porządny młynek - Luvias

/ 2 odpowiedzi
Jako że idzie jesień a zarazem moje ukochane sandacze zacząłem myśleć nad kupnem nowego porządnego młynka, czegoś wyżej niż moja Caldia JDM. Co potrzebuję? Korba ma mieć wielkość 3000 Daiwy czyli jak 4000 Shimano, być lekka (poniżej 270g) o znacznym nawoju min. 90cm. Oczywiście ma mieć mocną przekładnię, hamulec igła, nienaganna praca. Najlepiej coś z JDMów i Daiwy. Ale Shimano też mogę brać pod uwagę. Budżet +/- tysiączek i proszę się sugerować cenami z ebay'ja a nie od polskich dystrybutorów którzy przeginają na maksa.

W oko wpadł mi Luvias 3012H 15' choć i te z 2012 i 2013r mogą być. Ktoś może ma/miał do czynienia z ww modelami?
aldente


...w tym roku testowałem w morzu, na jeziorach i rzekach kręcioł pod tytułem Shimano Sustain 4000 FG. Na ebayu chodzi za około 220-240 euronów. Jednak w sklepie wędkarskim Moritz  w Kaltenkirchen ustrzeliłem go za 199 euro.
Ten kręcioł to bajka. Praca masełko, nawój perfekt!  Zabezpieczony przed słoną wodą, lekki, a mimo to solidny, mocny. Serwis to odkręcenie śrubki i dodanie oleju. Testy w prasie fachowej wypadły bardzo dobrze, a klasa Sustaina porównywalna jest ze Stellą i Vanquishem.
Posiada dodatkową szpulę, identyczną jak ta na kołowrotku. Naprawdę cudeńko!
(2015/09/20 22:36)

u?ytkownik195357


Sustain jakoś mi nie podszedł, znajomy go ma i był już nim mały problem. Coś mu się stukało, po poprawce u jednego fachowca lepiej lecz na kolana mnie nie powalił. Nawój fakt świetny ale Stelli go nawet nie przyrównuj, daleko mu. Ale dzięki za propozycję:-) (2015/09/20 23:00)