Zaloguj się do konta

Porządna zanęta? Czy jest dobra? Proszę o rady.

utworzono: 2011/06/29 08:06
Skorpion9938

Witam! Chciałbym się was doradzić. Otóż kupiłem 2kg zanęty firmy ,,JAXON" w dwóch opakowaniach kilowych. Wrzuciłem to do wiadra , dodałem 3x przyprawa do piernika , 1 olejek rumowy , oraz ok. 2kg ześrutowanego żyta i ok. 0,5kg paszy do kaczek. Czy jest to dobry przepis ? Co by zmienić? Efektów jeszcze nie mam. Zażerwałem ryby we wczoraj , dziś . Zażeruję jeszcze jutro i w piątek idę na ryby. Czy będzie coś z tego? Czy łowić na spławiku gruntowym ( to chyba to co haczyk spada na samo dno? ) ? Czy to prawda , że kał od gołębi znorowi płotki? Nie odstraszy innych ryb. Do zanęty dodaje kukurydzę z puszki ok.400g i makaron ok. 5 porządnych garści. Czy to wystarczy. Kule rzucać na środku łowiska czy po bokach , tzn ; w okolicach trzcin? Czy teraz jest dobra pora na węgorza? Czy jest też szansa na wstręgi? Czy ta zanęta na ,,płoć" i ,,leszcz" firmy ,,JAXON" różni się czymś ? Czy na jeden rodzaj też przyjdą te 3 gatunki? A jak pójdę w piątek na ryby to rzucić im zanęte oraz karmę czy nie. Rzucam im zawsze o po 5 rano , a w piątek mam zamiar iść na ryby ok. 4;00 i siedzieć z jakieś 6-7 godzin! Z góry dzięki... [2011-06-29 08:06]

FriQ

Po co tylko zaśmiecasz wątek takimi pytaniami ? Jedź na ryby, sprawdź zanętę i się dowiesz czy jest dobra.
[2011-06-29 08:25]

Bromar

Kolego, widzę, że jesteś młodym człowiekiem i uczysz się dopiero wędkarstwa. Jednak nie tędy droga, nie obraź się na mnie, ale zarejestrowałeś się dziś na forum i założyłeś wątek, jest moim zdaniem tak chaotycznie napisany ( zawiera ponad 10 pytań ) że wątpię abyś otrzymał na nie wszystkie odpowiedzi.

Postaraj się poczytać trochę informacji które już są  podane przez bardziej doświadczonych Kolegów w różnych wątkach, popracuj trochę sam nad znalezieniem odpowiedzi na Twoje pytania.

Jest tu wiele wątków mówiących o zanętach, przynętach, o sposobie łowienia poszczególnych gatunków.

Kolego, daj coś od siebie, tak na początek a na pewno, jak znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, to będziesz bardziej usatysfakcjonowany, niż jakby ktoś Ci na nie odpowiedział.

Pozdrawiam serdecznie.
[2011-06-29 08:33]

dario35

Niema idealnej zanenty co zbiornik to inne przyzwyczajenia ryb ale prubowac i kombinowac niezaszkodzi byle nie za duze ilosci do wody bo moze to miec odwrotny skutek [2011-06-29 08:54]

Witam! Chciałbym się was doradzić. Otóż kupiłem 2kg zanęty firmy ,,JAXON" w dwóch opakowaniach kilowych. Wrzuciłem to do wiadra , dodałem 3x przyprawa do piernika , 1 olejek rumowy , oraz ok. 2kg ześrutowanego żyta i ok. 0,5kg paszy do kaczek. Czy jest to dobry przepis ? Co by zmienić? Efektów jeszcze nie mam. Zażerwałem ryby we wczoraj , dziś . Zażeruję jeszcze jutro i w piątek idę na ryby. Czy będzie coś z tego? Czy łowić na spławiku gruntowym ( to chyba to co haczyk spada na samo dno? ) ? Czy to prawda , że kał od gołębi znorowi płotki? Nie odstraszy innych ryb. Do zanęty dodaje kukurydzę z puszki ok.400g i makaron ok. 5 porządnych garści. Czy to wystarczy. Kule rzucać na środku łowiska czy po bokach , tzn ; w okolicach trzcin? Czy teraz jest dobra pora na węgorza? Czy jest też szansa na wstręgi? Czy ta zanęta na ,,płoć" i ,,leszcz" firmy ,,JAXON" różni się czymś ? Czy na jeden rodzaj też przyjdą te 3 gatunki? A jak pójdę w piątek na ryby to rzucić im zanęte oraz karmę czy nie. Rzucam im zawsze o po 5 rano , a w piątek mam zamiar iść na ryby ok. 4;00 i siedzieć z jakieś 6-7 godzin! Z góry dzięki...

Po pierwsze primo- nie wszyscy wiemy co to jest "zażerowałem", "znorowi", po drugie primo, czy wiesz, że węgorza możesz zacząć łowić dopiero od 15 lipca, po trzecie nie ma ryb "wstręg", tylko wzdręgi-czyli krasnopióry, po czwarte tej przyprawy do piernika na tą ilość przynęty dawaj jedną, a nie aż trzy paczuszki, po czwarte jak piernik to nie rum, po piąte niepotrzebna już jest ta pasza dla kaczek, po szóste odchody gołębie (Fiene) powodują intensywniejsze żerowanie ryb, po siódme metoda na spławik, a na grunt, to dwie różne metody, Ty poprostu chcesz łowić na spławik z gruntu (sam to wyczujesz po braniach, czy z gruntu, czy znad gruntu), po ósme to, czym się różnią te zanęty poczytaj na składzie na torebce, po dziewiąte może przyjść nawet 5 gatunków, po dziesiąte kule zanęty rzucaj tam, gdzie nie ma dużo wodorostów, żeby kule w nich nie "utonęły", po jedenaste jak pójdziesz już łowić, to łowienie musisz zacząć od zanęcenia. To powodzenia i nie zapomnij karty wędkarskiej i reszty dokumentów i wędek, bo widzę, że zakręcony jesteś jak słoik. I może poczytaj trochę tu: 
http://forum.wedkuje.pl/pokoj,zanety,9386 [2011-06-29 09:36]