Zaloguj się do konta

Porty morskie (woj.pomorskie)

utworzono: 2011/10/25 00:58
Lechita

Mam pare pytań :

1.Czy moge wykupić licencje,gdy nie mam karty ?

2.Jakim zestawem łowić w portach ? Czy może być zwykły spławik i haczyk (tak jak łowi się na jeziorach,stawach) ?

3 Na jakie ryby moge liczyć ?

[2011-10-25 00:58]

baloonstyle

1. Nie jestem pewny ale chyba nie. Dla pewności zadzwoń do Instytutu Rybołówstwa w Gdyni.

2. Jasne ze możesz. Można łapać tez typowym zestawem gruntowym. Metod i sposobów jest wiele.

3. Każda rybkę możesz dostać porcie okoń, sandacz, płoć, i typowe ryby morskie.
[2011-10-25 09:44]

kierwazy

1) Tak, możesz. Nie dzwoń do IRM tylko do najbliższego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego.
2) W basenach portowych jest zakaz uprawiania wędkarstwa, chyba że za zgodą kapitana portu
3) Tak jak napisał kolega baloonstyle [2011-10-25 13:42]

autowig

Rzeczywiście do wędkowania na terenach portowych wymagana jest zgoda Kapitana Portu. Z tego co wiem, prawie nikt z wędkujących w tych miejscach takiej zgody nie ma. Można to odwrócić i zapytać: to jaki sens mają okresowe zakazy połowu w konkretnych portach skoro nie wolno i tak łowić. Na przykład w Kołobrzegu w porcie jachtowym jest tablica o zakazie i jest to jednoznaczne. Należy się posłużyć zasadą, że skoro w danym miejscu nie ma zakazu, więc można łapać i tak należy interpretować (przekornie- bo to tylko moja sugestia) zgodę Kapitana Portu. Z drugiej strony należy się zapytać w Urzędzie Morskim o tryb wydawania takiej zgody. Nie ma takiej procedury i zależy to tylko od humoru Kapitana. Łów więc spokojnie (oczywiście musisz mieć kartę wędkarską i zezwolenie na sportowy połów ryb na wodach morskich; nie musisz być członkiem PZW), a z drugiej strony napisz grzeczny list do Kapitana w wydanie takiej zgody. Podejrzewam, że odmówi, więc następnie wystąp do dyrektora UM i zapytaj jak to robią w UM w Słupsku. Ja już przeszedłem tę procedurę i taką zgodę mam.
[2011-10-27 11:17]

kostekmar

Radezę zapoznać się wz wymiarami ochronnymi, bo są zgoła inne niż te w RAPR PZW. [2011-10-27 14:38]

Mam pare pytań :

1.Czy moge wykupić licencje,gdy nie mam karty ?

2.Jakim zestawem łowić w portach ? Czy może być zwykły spławik i haczyk (tak jak łowi się na jeziorach,stawach) ?

3 Na jakie ryby moge liczyć ?

Ad.1 Tak, więcej info np. tu:  http://bip.oirm.gdynia.pl/?pid=90

Ad. 2 Każdym. Przede wszystkim wędką wyposażoną maksymalnie w 1, 2 (połów płastug, czyli pisząc "po ludzku" fląder) lub 5 haczyków (połów śledzi).

Ad. 3 Duże :D  

A tak na serio, to zależy od metody połowu. Na początek, na pewno możesz, łowiąc w morzu, liczyć na śledzie (przynęta: przypony z pustymi złotymi haczykami :D, metoda: "spinning inaczej ") i flądry (przynęta: kawałeczek fileta ze śledzia :D, metoda: gruntowa)

połamania bambusa amigo!

[2011-10-27 15:10]

wozny

Witam.A probowal cos ktos kiedys na spinning ;) polowic na terenie gdyni - keja pilotowa kolo kapitanatu/skwer kosciuszki/ nabrzeza portowe/ molo ...chodzi mi o to czy okonia i sandacza mozna spotkac i nie chodzi mi o czysty przypadek tylko czy mozna isc na wode nastawiajac sie na Te konkretne ryby bo lubie obydwa gatunki polawiac ;) [2012-03-05 02:34]

Okonie łowili na boczny trok, co do sandaczy to wątpie by tam wchodziły. Ale całkiem możliwe że też moga się trafić. [2012-03-05 07:58]

Karpik1974

Witam spokojnie możesz kupic licencje bez karty wedkarskiej  to sa wody morskie tylko dowodzik osobisty bo licencja jest ważna tylko i wyłącznie z z dowodem tożsamości a łowienie jak koledzy podpowiadają pozdrawiam . [2012-03-05 09:07]

wozny

Pytam bo lowilem kiedys bodajze z 15 lat temu na robaki albo filety na falochronie na terenie przystani zaglowej po obu stronach i wiadomo byczek jak byczek ZAWSZE pelno, nie raz wegorzyca sie trafila, i fladra (fajnie walczy na delikatnym kijku ;) co jakis czas dochdozilo do mnie ze okon sie komus trafial, ktos nawet o pstragu wspominal, teraz od jakiegos czasu znowu wrocilem do wedkowania ale tylko spininning i to raczej na slodkich wodach ale korci mnie zeby polowic na gumy w porcie i jestem ciekaw czy jakis efekt bedzie, dodam tylko ze plywam czasem jako marynarz po calym swiecie i nie ma lepszej pracy jak chcesz egzotycznie i za darmo polowic ;) ale poki co mnie korci pospiningowanie przy nabrzezach portowych :> [2012-03-05 12:34]