Portfel na 120 przypony.

/ 22 odpowiedzi / 4 zdjęć
Hej,
Co myślicie o takim portfelu na przypony który by pomieścił 120 przyponów i był nie do zajechania i starczył na bardzo dużo sezonów.

Album składa się z 20 stron:
20 x strony typ P6 - 6 okienek na stronie o wymiarach 65x70 mm
Duże okienka zamykane śmiało pomiejszczą przypony które można zwijać na palcach i wkładać tak jak w przyponach książeczkowych np. firmy Daiwa.
Dostępne kolory: bordowy, granatowy, zielony, czarny

Klaser pomieściłby wszystkie przypony z pojedynczymi hakami: żyłkowe, z plecionki, linki stalowej
Można dokupywać strony i powiększyć ze 120 okienek do np 200.

Przymieżam się do kupna, będę miał co robić w zimowe wieczory.
fishark


Jest i wersja kieszonkowa za 11zł na 48 przyponów. https://allegro.pl/oferta/klaser-album-na-monety-2-zl-duze-okienka-gratis-7658744569 (2019/01/21 01:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Szukając w sklepach wędkarskich pod hasłami "portfel na przypony" czy "etui ..." można znaleźć wiele ciekawszych rozwiązań. Wiele z nich wcale nie jest droższe a znacznie praktyczniejsze. Szczegónie od tego dużego klasera. Nieporęczny, niewygodny, zajmujący dużo miejsca, prawdopodobnie woda da mu radę. (2019/01/21 07:53)

fishark


Ruykon Ty zawsze musisz marudzić jak stara baba i stawiać na swoim widzimisie.
Jak woda dać ma mu rade? przecież jest on w całości z grubej folii, klaser zakładamy na haczyk i zarzucamy do wody?
Przechowywać możemy go w pudełku czy plecaku i wyjmować przypony suchą ręką, a nie mokrą tak jak Ty.
Nic ciekawszego nie znalazłem co by pomieściło 120 przyponów. Prawda jest taka ze znane firmy wędkarskie podpisują swoim logiem chiński szmelc nic nie warty. (2019/01/21 11:34)

ryukon1975


Nie widzę potrzeby by nosić nad wodę 120 przyponów jeszcze w czymś co mi będzie ciągle przypominało że je mam obijając mi się gdzieś o nogi.
Spokojnie mi wystarczy 20-30 i jakoś nigdy mi nie brakło. Oczywiście opinie są różne. Czytałem tu różne wypowiedzi. Jedni piszą że np. na spinning ich sprzęt mieści się w kieszeni. 7-10 przynęt do tego dwa przypony i tyle. Ja z dwoma przyponami spinningowymi nie pójdę nad wodę ale to nie znaczy że mam popadać w skrajności w drugim kierunku.
Teoretycznie takie coś mógłby wykorzystać ktoś kto łowi karpie. I tak ciągnie nad wodę pół dobytku swojego życia to mu taki drobiazg nie doda ani nie ujmie bagażu. Nawet łowiąc z gruntu feedermi nie trzeba mi tyle a jak mam potrzebę to dorobię na miejscu, Naprawdę nie trwa to długo a mam możliwość zrobić dokładnie takie jakich potrzebuję. Ostatecznie zaś każdy decyduje sam. To tylko moje zdanie. (2019/01/21 11:45)

ogtw


Zanim zużyjesz 120 przyponów, to w żyłkach będą światłowody a wędkarz będzie patrzył na przynętę przez monitor. (2019/01/21 11:56)

u?ytkownik26223


Chłopie zastanów się po co ci 120 przyponów na rybach?
będziesz co 5 rzutów zmieniał przypon ,czy jak?
Pozatym taki klaser czy zaszyt nie jest poręczny ani zbyt lekki.
Po co to taczczyć nad wodę.
Lepiej kup coś takiego https://allegro.pl/oferta/etui-na-przypony-cormoran-model-2026-3026-7600182894?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_w%C4%99dkarstwo&ev_adgr=W%C4%99dkarstwo&gclid=Cj0KCQiA-JXiBRCpARIsAGqF8wUX2UJCIPJvHUb5WXNrRvgaQaOKfE9IfE-Ta1FW2n0VdewNc8wlrgoaArIfEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

(2019/01/21 19:01)

u?ytkownik26223


Nie wiem czemu nie da się edytować posta.
Ten klaser za 11 zł wg opisu jest na monety 2 zł więc okjienka bnardzo małe i nie wsadzisz tam przyponu.
Wiem bo zbieram monety i mam klasery tego typu.
Poroniony pomysł
(2019/01/21 19:16)

fishark


Chłopie zastanów się po co ci 120 przyponów na rybach?
będziesz co 5 rzutów zmieniał przypon ,czy jak?
Pozatym taki klaser czy zaszyt nie jest poręczny ani zbyt lekki.
Po co to taczczyć nad wodę.
Lepiej kup coś takiego https://allegro.pl/oferta/etui-na-przypony-cormoran-model-2026-3026-7600182894?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_w%C4%99dkarstwo&ev_adgr=W%C4%99dkarstwo&gclid=Cj0KCQiA-JXiBRCpARIsAGqF8wUX2UJCIPJvHUb5WXNrRvgaQaOKfE9IfE-Ta1FW2n0VdewNc8wlrgoaArIfEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Ludziska ale wy zrzędy i marudy jesteście, baby chyba mają z wami przesrane!

Tu nie chodzi o ilość tylko sposób przechowywania przyponów i nie tylko, użyjcie trochę swoich komórek, wszystko trzeba wam dawać na tacy, czarno na białym pisać.

można w tym klaserze przechowywać rozmaitości.

1.Przypony stalowe
2.przypony żyłkowe
3.przypony z plecionki
4.haczyki w opakowaniu
5.krętliki w opakowaniu
6.agrafki w opakowaniu
7.kółka łącznikowe w opakowaniu
8.stopery
i dalej można tak wymieniać...
mamy wtedy ład i porządek wszystkie opakowania, przypony w jednym miejscu. Nie macie wcale wyobraźni!
Ludzie ja wam nie każe robić 120 przyponów!

Mi takie klasery bardzo pasują, samych opakowań z hakami mam ponad 30szt, nie wspomnę o innych pierdółkach które śmiało taka komora 65x70 mm pomieści.
Nie podobają się to nie zrzędźcie jak stare zgredy ja wam nie każe tego kupować, komuś na pewno się taki klaser przyda. Jeszcze nie widziałem żeby na jakimś forum wędkarskim ktoś dał taki przykład. (2019/01/21 20:05)

fishark


Nie wiem czemu nie da się edytować posta.
Ten klaser za 11 zł wg opisu jest na monety 2 zł więc okjienka bnardzo małe i nie wsadzisz tam przyponu.
Wiem bo zbieram monety i mam klasery tego typu.
Poroniony pomysł
ÂÂ

(2 zł dają gratis) komory ma 48x48mm, wsadzisz tam i 5zł, umiesz czytać ze zrozumieniem?
śmiało przypon można wsadzić, no chyba że sie ma paluchy jak parówy.
Jak już bede go miał to dodam zdjęcie jak do środka wlazł przyponik wraz z haczykiem. (2019/01/21 20:17)

ryukon1975


Mam wybraźnię tylko powiedz mi po co mi taki śmietnik gdzie mam wszystko wymieszane?
Przecież gdy idę ze spinningiem to nie będę brał przyponów gruntowych czy haków tylko po to by je nosić.
Nie mogłem zrozumieć o co chodzi dlatego że ja nie mieszam sprzętu do różnych metod w jednym miejscu. Jak idę nad wodę to w określonym celu. Mam zamiar łowić z gruntu biorę sprzęt gruntowy, mam zamiar spinningować biorę sprzęt do spinningu.
(2019/01/21 21:05)

u?ytkownik26223



To se kup jak taki jesteś mądrala ,Przekonasz sie sam że to zły pomysł.
Po co pytasz na forum skoro "wiesz lepiej"??
A text o Babach marudach wsać se tam gdzie słońce ne dochodzi.
Człowiek ci radzi a ty jeszcze obrażasz ludzi. (2019/01/21 21:10)

fishark


Mam wybraźnię tylko powiedz mi po co mi taki śmietnik gdzie mam wszystko wymieszane?
Przecież gdy idę ze spinningiem to nie będę brał przyponów gruntowych czy haków tylko po to by je nosić.
Nie mogłem zrozumieć o co chodzi dlatego że ja nie mieszam sprzętu do różnych metod w jednym miejscu. Jak idę nad wodę to w określonym celu. Mam zamiar łowić z gruntu biorę sprzęt gruntowy, mam zamiar spinningować biorę sprzęt do spinningu.
Â
Jakie mieszanie sprzętu?
To co wymieniłem to jest wszystko co mi potrzeba do metody gruntowej, umiesz czytać ze zrozumieniem? Gdzie tam wymieniłem akcesoria do spiningu? woblery i gumki to raczej tam nie wejdą. O spiningu nic nie pisałem, spining to już inna bajka.
(2019/01/21 21:44)

fishark



To se kup jak taki jesteś mądrala ÂÂÂÂÂÂÂÂ ,Przekonasz sie sam że to zły pomysł.
Po co pytasz na forum skoro "wiesz lepiej"??
A text o Babach marudach wsać se tam gdzie słońce ne dochodzi.
Człowiek ci radzi a ty jeszcze obrażasz ludzi.

Czy ja kogoś wyzywam,nikogo nie obrażam, za to Ty napisałeś same brednie.
ps. Napisałem Ci świętą prawde - Do małego klasera 5 zł wejdzie, przypon tez wejdzie. W duzym klaserze 120 komór może być wykorzystane nie tylko na przypony, także nie marudź i zmień sposób myslenia a życie będzie przyjemniej lecieć :) (2019/01/21 21:57)

ryukon1975


Mam wybraźnię tylko powiedz mi po co mi taki śmietnik gdzie mam wszystko wymieszane?
Przecież gdy idę ze spinningiem to nie będę brał przyponów gruntowych czy haków tylko po to by je nosić.
Nie mogłem zrozumieć o co chodzi dlatego że ja nie mieszam sprzętu do różnych metod w jednym miejscu. Jak idę nad wodę to w określonym celu. Mam zamiar łowić z gruntu biorę sprzęt gruntowy, mam zamiar spinningować biorę sprzęt do spinningu.
 
Jakie mieszanie sprzętu?
To co wymieniłem to jest wszystko co mi potrzeba do metody gruntowej, umiesz czytać ze zrozumieniem? Gdzie tam wymieniłem akcesoria do spiningu? woblery i gumki to raczej tam nie wejdą. O spiningu nic nie pisałem, spining to już inna bajka.
 

Dobrze . Mój błąd. Nie używałem przyponów stalowych które wymieniłeś na pierwszym miejscu od wielu lat przy łowieniu na grunt. Dlatego skojarzyło mi się to ze spinningiem. Jak widać stosujesz więcej metod jak ja więc potrzeb Ci więcej i bardziej różnorodnego sprzętu.  Tak jak już napisałem każdy ma swoje zdanie. Kup weź nad wodę oceń. Może inni skorzystają z takiego rozwiązania. (2019/01/22 06:12)

ryukon1975


Ogólnie wędkarstwo nie jest po to by sie stresować. Na luzie i ze zrozumieniem trzeba do spraw podchodzić. Lub przynajmniej próbować a w tym wątku jakieś spięcia czuję.:) (2019/01/22 06:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

fishark


A tak to wyglada w praktyce, jestem w 100 % zadowolony z zakupu. (2019/01/22 18:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik26223


No i lux .
Zasugerowałem się tym że w opisie jest na 2 zł i wymiatów okienka nie podano.
(2019/01/22 19:03)

Basia Kier


Te 7 zł to na piwo czy bilet powrotny :) ?
A tak do rzeczy: mało praktyczne, bo klaser ma duży naddatek gabarytów w stosunku do użytecznej pojemności. Musiałbyś chyba dokupić drugie tyle koszulek, aby go wypełnić. Zdecydowanie dedykowane portfele są użyteczniejsze. Coś jak wersja kieszonkowa (twoje drugie foto). Ja zwykle robię przypony na miejscu w miarę potrzeby, a kilka gotowych, jak warunki nie dopisują, biorę w wizytownik (też taki wynalzaek jak twój :)) (2019/01/22 19:43)

fishark


Te 7 zł to na piwo czy bilet powrotny :) ?
A tak do rzeczy: mało praktyczne, bo klaser ma duży naddatek gabarytów w stosunku do użytecznej pojemności. Musiałbyś chyba dokupić drugie tyle koszulek, aby go wypełnić. Zdecydowanie dedykowane portfele są użyteczniejsze. Coś jak wersja kieszonkowa (twoje drugie foto). Ja zwykle robię przypony na miejscu w miarę potrzeby, a kilka gotowych, jak warunki nie dopisują, biorę w wizytownik (też taki wynalzaek jak twój :))

7zł przybliżyłem rozmiar przegródek, a może i zostawie je na piwo na czarną godzinę :) wizytowniki też przeglądałem, fajne ale niestety jak dla mnie mają za mało stron, znalazłem taki max 12 przegródek.
Mam wolny zawaód i bardzo dużo czasu spędzam nad wodą, w sezonie zużywam śmiało ponad 40 przyponów, w zeszłe lato z tego co pamiętam poszło mi 3 paczki gotowych kupnych i trochę musiałem dorobić Z doświadczenia wiem że lepiej mieć gotowce szczególnie na noc, gdy nam się porwie wszystko czy poplącze. (2019/01/23 11:58)

Jakub Woś


120 przyponów? To jakby kupić pokrowiec na 20 wędek i nosić dwie. Wielki klamot który nie będzie wykorzystany i zajmuje dużo miejsca., (2019/01/23 20:53)

fishark


120 przyponów? To jakby kupić pokrowiec na 20 wędek i nosić dwie. Wielki klamot który nie będzie wykorzystany i zajmuje dużo miejsca.,

Możesz trzymać tam nie tylko przypony ale również gumki fajki i piwo :) (2019/01/24 01:12)