Port w Płocku-wolno wędkować?

/ 7 odpowiedzi
Witam  mam pytanie dotyczace Portu w Płocku jak jest z tym lowiskiem mozna tam w koncu wedkowac czy nie bylem tam dzisiaj i widzialem ze tam wedkuja a slyszalem ze nie wolna. Na jaka tam rybe mozna sie nastawic?
pablo290181

w porcie to  karaś i teraz płocie a na spining okonie.. (2010/10/17 20:01)

zaderek

witam biora tak jak kolega pisze ale z wedkowaniem nie jest uregulowane bo jednak mandacik mozna dostac (2010/10/17 21:06)

gusto

właścicielem wody jest spółka portowa jest to teren prywatny z całkowitym zakazem wstępu i połowu ryb jedynymi służbami uprawnionymi do kontroli jest policja mandat grozi za przebywanie i połów na terenie-wodzie prywatnej to najlżejsza forma kary ,pozatym może zakończyc się sprawo w sądzie (2010/10/18 12:01)

pablo290181

ja słyszałem ze tylko z brzegu nie można łowić bo burty psute były a z łodzi podobno można . (2010/10/18 19:54)

pablo290181

podobno z łodzi można łowić na porcie..  (2010/10/18 19:55)

gusto

jeśli jest to woda prywatna i teren prywatny to niema znaczenia czy łódka ,czy brzeg niewolno i kropka chyba że masz zgodę właściciela (2010/10/19 08:58)

jurek

Woda w Stoczni Rzecznej w Płocku -Radziwiu  jest pod zakazem łowienia , czy to z brzegu , czy z łódki ------------- wędkarze tłumaczą się , że mogą łowić z łódki , bo mają zezwolenie właścicielki gruntu , ale właścicieli jest tam 7 -osób ( więc na wodzie nie jest napisane która działka jest kogo ) ,  do tego zakład który produkuje jednostki pływające . A grunt pod wodą jest tylko dzierżawiony przez tych właścicieli , a woda jest przez 10 miesięcy połączona z Wisłą i jest to naturalne zimowisko większości ryb z Rzeki Wisły  . Według mnie brak jest chętnych zająć się tą sprawą , bo powinno być dopuszczone do amatorskiego połowu ryb , a tak to sieci są tam regularnie rozstawiane , a akwen ma ponad 13 h i głębokość do 5-6 m . Policja może przyjechać i ukarać , ale także PSR .
(2010/10/19 12:38)